چرا باید به مسکو سفر کنیم؟

گردشگری مسکو

در واقع هر ساختمانی داستان خودش را دارد. وقتی به مسکو قدم می گذارید انگار سفری در زمان را شروع کرده اید و واقعا هم هیچ شهری به خوبی مسکو نمی تواند تاریخ روسیه را به این خوبی نشان دهد. الی گشت شما را به یک تور کوچک مجازی می برد و شگفتی های این شهر را به شما نشان می دهد:

مطالب مرتبط:
دانستنی های مهم قبل سفر با تور مسکو
این کارها را در مسکو انجام ندهید!

دانشگاه LOMONOSOV

دانشگاه Lomonosov

بعضی از دانش آموزان بر این باورند که این ساختمان، بلندترین ساختمان آموزشی دنیا است. اگر شما با این افراد هم عقیده نباشید اما مطمئنا با دیدن آن این فکر را می کنید که این ساختمان یکی از زیباترین معماری هایی را دارد که تابحال دیده اید. برج اصلی، ۲۴۰ متر ارتفاع دارد و تا سال ۱۹۹۰، بلندترین ساختمان اروپا بود. این ساختمان در کنار استادیوم المپیک مسکو قرار داشته و یکی از فوق العاده ترین نماهای مسکو را دارد. این بنا آنقدر بزرگ است که بعضی ها می گویند ۱۸ سال طول می کشد تا بتوانید همه ی اتاق های آن را ببینید!

بنای فاتحان فضا

بنای یادبود فاتحان فضا

ابن بنای یادبود منحصر بفرد ۱۱۰ متری، برای گرامیداشت برنامه ی فضایی روسیه ساخته شد و در نوک آن، موشکی رو به آسمان قرار دارد. جنس این سازه از تیتانیوم خالص است و در پایه ی این بنا، موزه ی ملی فضایی قرار دارد که تازه مدتی است به روی مردم باز شده است. این بنا دقیقا در کنار پارک جالب VDNK قرار دارد. می توانید در وروردی این ساختمان با ۱ دلار، دوچرخه ای کرایه کنید و تمام پارک را بگردید و از فواره ی جالب آن و دیدنی هایش یازدید کنید.

مقبره لنین

مقبره لنین

بالاخره لنین باید دفن شود یا نه؟ این یکی از مرسوم ترین سوال هایی است که افراد مرتبا می پرسند. شاید نمی دانستید اما بدن لنین تقریبا ۹۰ سال است که برای عموم به نمایش گذاشته شده است. این مقبره هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱ به استثنای تعطیلات روی همه باز است. سعی کنید حتما در سفر به مسکو، از لنین دیدن قبل از آنکه ناپدید شود دیدن کنید…

مترو مسکومتروی مسکو

استالین به آن <<کاخ مردم>> می گفت و متروی مسکو واقعا هم شبیه کاخ است. وقتی وارد مترو شوید، لوسترهای آنچنانی، دیوارهای نقش و نگار شده و کف مرمری مترو بهت زده تان می کند. نکته ی خیلی جالبی که درباره متروی این شهر وجود دارد این است که هر ایستگاهی برای شما یک داستان از تاریخ روسیه را روایت می کند. هر روز ۹ میلیون نفر در مسکو از مترو استفاده می کنند.

کلیسای سنت باسیل

کلیسای جامع Saint BaSil

اولین چیزی که بعد از ورود به میدان سرخ توجهتان را جلب می کند، گنبد های بلند و زیبای رنگارنگ Saint Basil و نمایی از یکی از نمادی ترین ساختمان های روسیه است. جالب است بدانید رنگ هایی که روی گنبد وجود دارند، ۲۰۰ سال قبل به این کلیسا اضافه شده اند. نکته ی جالب دیگری که درباره این بنا وجود دارد این است که دیکتاتور قبلی روسیه یعنی جوزف استالین، از وجود آن خوشحال و راضی نبود چون فکر می کرد ورودی میدان قرمز را بلوکه کرده است و در نتیجه به فکر تخریب آن افتاد که خوشبختانه یکی نظرش را عوض کرد…

کاخ کرملین و میدان سرخ

کرملین و میدان سرخ

مرکز مسکو مثل آهن ربایی توریست ها را جذب می کند و این میدان یکی از دیدنی ترین میدان های دنیاست. همانطور که خیلی از مردم فکر می کنند، نامگذاری میدان سرخ به خاطر رنگ آجرها یا ارتباط بین رنگ و کمونیسم نیست. کلمه ی روسی “Krasnaya” که اسم اصلی میدان است، در زبان روسی به معنی <<زیبا>> یا <<قرمز>> است.

منبع: gotravelyourway.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code