بلیط هواپیما

چرا به ارمنستان برویم؟

دلایل سفر به ارمنستان

وقتی در حال فکر کردن به سفر بعدیتان هستید ممکن است اصلا ارمنستان را در نظر نگیرید، گردشگران زیادی این کشور را نادیده می گیرند اما با رفتن به آنجا میراث فرهنگی پربارش شما غافلگیرتان می کند. در ارمنستان به هر طرف بروید بناهای باستانی و غذاهای خوشمزه می بینید و می توانید غرق در فضای صمیمی و تفریحات بیشمارش شوید. می خواهیم از دلایل سفر به ارمنستان بگوییم الی گشت را همراهی کنید.

ارمنستان

فرصت گشت و گذار در اولین کشور مسیحی دنیا

مطالب مرتبط:
در ارمنستان از کجا خرید کنیم؟
چرا انار نماد کشور ارمنستان است؟

تا به حال می دانستید که ارمنستان اولین کشور مسیحی دنیاست و بعد از اینکه دین مسیحی را پذیرفت همه عبادتگاه های دیگر را از بین برد و شروع به ساختن کلیساهای زیبا کرد. اولین کلسیای جامع ارمنستان ،کلیسای اچمیادزین است که به اولین کلیسای جامع مسیحیت در کل دنیا تبدیل شد. برای دیدن از این کلیسای باشکوه باید به شهر کوچک اچمیادزین، مرکز مذهبی ارمنستان بروید اما امروز همه شهرهای ارمنستان پر از کلیساهای مذهبی است، کلیساهایی که با بازدید از آن ها محو معماری قرون وسطایی جادویی آن ها می شوید و مناظر رویایی اطراف هم شکوه آن را در نظرتان دوچندان می کند. حتما سری هم به عبادتگاه اسرارآمیز کغارت بزنید، عبادتگاهی که قدمتش به ۸۰۰ سال قبل برمی گردد و نیمی از آن در داخل کوه حفاری شده است.

کلیسای اچمیادزین

از چشم انداز کوه آرارات لذت ببرید

غیرممکن است به پایتخت ارمنستان، ایروان بروید و کوه دیدنی آرارات چشمانتان را نوازش ندهد. این کوه باشکوه در همه فصل های سال زیباست و از قدیم برای همه مردم ارمنستان نماد سرزمین مادری بوده است. با اینکه در هر جای ایروان که باشید می توانید این کوه زیبا را ببینید اما برای تماشای ترین چشم انداز به بالای هزار پله و یا سکوی پارک ویکتوری بروید. نفس گیرترین چشم انداز کوه را در کنار کلیسای خور ویراپ پیدا می کنید جایی که کوه با همه عظمتش آنقدر بهتان نزدیک است که احساس می کنید می توانید آن را لمس کنید.

کوه آرارات

سوار بر طولانی ترین روپ وی (Ropeway) دنیا شوید

برای رفتن به عبادتگاه تاتو (Tatev) که یکی از باشکوه ترین معماری های قرون وسطایی ارمنستان را دارد سوار بر طولانی ترین روپ وی دنیا (۵۷۵۲ متر) شوید. اگر از ارتفاع می ترسید می توانید مسیر دره تماشایی «رودخانه وروتان» را به مدت ۱۲ دقیقه پیاده روی کنید در پایان این مسیر، عبادتگاهی منحصربفرد که در قرن های ۹ تا ۱۳ ساخته شده در مقابل چشمانتان ظاهر می شود.

روپ وی در سفر به ارمنستان

در دریاچه ای با انعکاس آسمان شنا کنید

دریاچه سوان (sevan) آنقدر در ارتفاع بلندی قرار دارد که وقتی در کنار آن نشسته اید با تماشای انعکاس آسمان در آب زلالش انگار در کنار ابرها و آسمان هستید. این دریاچه حیرت آور بزرگ ترین و شاید زیباترین دریاچه قفقاز است. آب شفاف و زلالش فقط در اواسط تابستان گرم است، در آن هنگام می توانید برای فرار از گرمای تابستان مدتی را در آن شنا کنید. این دریاچه که با کوه های زیبا احاطه شده به دریای ارمنستان معروف است و اگر یک بعدازظهر را در کنار آن بگذرانید دیدن تغییر رنگ آب از لاجوردی به فیروزه ای شما را متعجب می کند.

دریای سوان در سفر به ارمنستان

در جنوب قفقاز طعم قدیمی ترین غذاهای دنیا را بچشید

غذاهای ارمنستان یکی از قدیمی ترین غذاهای اروپا و جنوب قفقاز است. وجود ادویه ها و گل های وحشی در غذاها آن ها را خوشمزه و متنوع کرده است، مخصوصا در ایروان رستوران های سنتی زیادی هست که همه آن ها غذاهای سنتی سرو می کنند. در صورت رزرو هتل در ایروان به راحتی می توانید سراغ این جاذبه ها را بگیرید.

ارمنستان

منبع: theculturetrip.com

هتل ماریوت ارمنستان، بهترین هتل ۴ ستاره در ایروان
هتل ماریوت ارمنستان، بهترین هتل ۴ ستاره در ایروان
شهرهای دیدنی ارمنستان
شهرهای دیدنی ارمنستان
موضوع داغ حذف روادید میان ایران و کشورهای ارمنستان و روسیه
موضوع داغ حذف روادید میان ایران و کشورهای ارمنستان و روسیه
معرفی مرکز خرید دالما گاردن ایروان
معرفی مرکز خرید دالما گاردن ایروان