بلیط هواپیما

چرا راز غارهای لانگیو در چین برملا نمی شود؟

غارهای اسرار آمیز لانگیو

در طول سال ها و قرن ها کشفیات تاریخی زیادی بدست آمده اند که بعضی از آن ها آنقدر عجیب بودند که انسان را به شگفتی واداشته اند و هیچ توضیحی هم برای چگونگی به وجود آمدن آن ها وجود نداشته است. یکی از این آثار تاریخی عجیب، غارهای لانگیو در چین هستند که در سال ۱۹۹۲ کشف شدند، این غارها که به دست چینی های باستان ساخته شدند پر از پیچیدگی و جزئیات هستند و هنوز هم باستان شناسان نمی دانند انسان های آن زمان با چه تجهیزات و قدرتی توانستند این تعداد غار را حفر کنند. برای شنیدن داستان شنیدنی غارهای لانگیو در ادامه با الی گشت همراه باشید.

غارهای لانگیو
مطالب مرتبط:
دیوار چین چه نقشی در گردشگری چین بازی می کند؟
سفری تصویری در میان زیباترین جاذبه های چین

غارهای شگفت انگیز لانگیو (Longyou)  در یکی از استان های چین از جاذبه های عجیب و غریب این کشور هستند که خیلی ها با همراه شدن در تور چین از آن دیدن می کنند. این غارها در سال ها ۱۹۹۲ کشف شدند و داستان کشف شدنشان هم بسیار جالب و شنیدنی است. در سال ۱۹۹۲، در نزدیکی روستای شیان بیکون در شهر لانگیو مردی به اسم «وو آنای» که به شکل عجیبی کنجکاو بود شروع به کشیدن آب از آبگیری در روستای خودش کرد. او که اعتقاد داشت این آبگیر نه طبیعی است و نه آنقدرها  که مردم می گویند عمیق است می خواست هر جوری شده این باور خود رابه همه مردم ثابت کند. او بعضی از روستاییان را متقاعد کرد تا با هم یک پمپ آب بخرند و آب این آبگیر را تخلیه کنند بعد از ۱۷ روز که سطح آب آبگیر پایین رفته بود مردم دهانه غار عجیبی را در داخل آن دیدند.

غارهای اسرار آمیز لانگیو

این غار که امروز به غارهای لانگیو معروف است یکی از بزرگ ترین حفاری های باستانی است که در زمانهای قدیم  انجام شده است، در نهایت تعداد ۲۴ غار کشف شد که هر کدام ۱۰۰۰ متر مربع مساحت و ۳۰ متر ارتفاع دارند و مساحت کل این غارها ۳۰ هزار متر مربع است.

حفاری های غارهای لانگیو

با دیدن نشانه های حفاری بر روی دیواره های داخلی غار به راحتی می شود فهمید که این غارها طبیعی نیستند. این نشانه های حفاری بر روی همه دیواره ها شیارهای موازی را بوجود آورده اند به طوری که بعضی از مردم بر این باورند که این نقش و نگارها نمادین هستند. این نشانه ها دقیقا شبیه نقش و نگارهایی هستند که بر روی یک کوزه دیده شده بود کوزه ای که قدمتش به سال ۵۰۰ تا ۸۰۰ قبل از میلاد برمی گشت و سال ها قبل در نزدیکی موزه این شهر پیدا شده بود. در این غارها پله و ستون هایی هم وجود دارد و شمایلی هم بر روی دیواره های آن حکاکی شده است.

نقش دیواره های غارهای لانگیو

برخی می گویند که این غارها بیش از ۲۰۰۰ سال قبل و حدود سال ۲۰۰ قبل از میلاد حفر شدند و به نظر می آید که برای درست کردن آن ها نزدیک یک میلیون متر مکعب سنگ برداشت شده است. پروژه به این بزرگی مطئنا باید توسط تاریخ نگاران و جهانگردان ثبت می شد اما در هیج جا اشاره ای به ساخت آن نشده و همین موضوع باستان شناسان را متعجب کرده چون چینی های باستانی همه اتفاق های تاریخی را ثبت می کردند.

منبع: amusingplanet.com

گیم آو ترونز در این مناطق ساخته شد + تصویر
گیم آو ترونز در این مناطق ساخته شد + تصویر
لندن، شهری که دوباره ساخته شد و دوباره باید دید
لندن، شهری که دوباره ساخته شد و دوباره باید دید
عمارت و باغ اکبریه در بیرجند
عمارت و باغ اکبریه در بیرجند
تجربه خواب در اعماق دریا
تجربه خواب در اعماق دریا