چرا ما عاشق ترکیه هستیم؟

سفر به استانبول

حادثه غم انگیز اخیر در ترکیه که جان بسیاری را گرفت و مجروحان زیادی برجا گذاشت ویران کننده بود. در زمانی مثل حالا نیاز داریم به یاد بیاوریم که چرا مردم از تمام دنیا یک نقطه افتخار برای این شهر زیبا نگاه داشته اند .

در حالی که متاسفانه تروریسم یک نگرانی واقعی برای تمام دنیاست ، ترس نباید موجب دور شدن ما از سفر کردن شود  . بعد از حملات فرودگاه بروکسل ، Nathan Lump یکی از ویراستارهای Travelandleisure  درباره اینکه چرا در پی این اقدامات وحشتناک، سفر کردن به استانبول در این برهه اهمیت بیشتری از هر زمان دیگری دارد و یادگیری بیشتر درباره تراژدی اخیر استانبول ،نظرات خود را بیان می کند .

جایگاه مخصوص کشور ترکیه و شهر استانبول در قلب یکایک ما دلایل زیادی دارد :

۱٫در هر گوشه آن تاریخ کشف نشده ای وجود دارد

در بیرون از استانبول شما شهرهای زیاد دیگری پیدا می کنید که همگی ارزش یک برنامه سفر مجزا را دارند . بدروم از استانبول ۹ ساعت با خودرو فاصله دارد – شبه جزیره سنت تروپز به عنوان نقطه ای در میان زیباترین های دنیاست . و با داشتن آثار باستانی و معماری در طول هر جاده ، وقتی نوبت به اکتشاف می رسد به راستی از خود بی خود خواهید شد.

استانبول

۲٫هتل های ترکیه به سرعت در حال تبدیل شدن به مقاصدی در کلاس جهانی هستند

ترکیه مکانی ویژه برای داشتن معماری ، تاریخ غنی ، اماکن لوکس تفریحی ، مسیرهای کروز ، هتل های عالی ، بالن سواری ، غذاهایی فراموش نشدنی ، فضای پر جنب و جوش هنری و … است و این لیست می تواند همینطور ادامه پیدا کند .

تعدادی هتل در چند سال گذشته در استانبول ظهور کرده اند و استعداد و پتانسیل این اماکن اقامتی، می تواند به تنهایی دلیل شما برای سفر کردن به آنجا باشد . هتل ۵ ستاره Raffles که در مرکز شهر واقع شده ، خانه SOHO یا هتلShangri La Bosphorus  هتل هایی هستند که می توانند تا هفته ها بعد از بازگشتتان از سفر ، الهام بخش رویا پردازی های شما باشند .

خانه سوهو

۳٫فضای هنری و فرهنگی دائماً در حال رشد است

فستیوال بین المللی هنر و فرهنگ استانبول که بیشتر به عنوان IST شناخته می شود ، یکی از رسمی ترین گردهمایی های نمایشگاه های رایگان هنری و گفت و گوهایی است که برای همیشه فرهنگ ، ادبیات و معماری این شهر را دگرگون کرده اند . اسامی مانند Zaha Hadid ، Gore Vidal و Courtney Love در میان مهمانان افتخاری تاریخ این فستیوال هستند .

یکی از زیباترین جنبه های شهر ، مشاهده وقف استانبول به هنر در هر گوشه ای ست . اگر شما به دنبال مجموعه هنری وسیع تری می گردید ، موزه هنرهای معاصر استانبول باید در بالای فهرستتان قرار بگیرد . این موزه با فضایی معاصر برای نمایش آثار هنری محلی ، از زمان افتتاحش در سال ۲۰۱۱ ، ساختار فرهنگی شهر را هم برای بازدیدکنندگان و هم برای خالقینی که آنجا را خانه خطاب می کنند تغییر داده است . با داشتن یک تئاتر ، کتابخانه تحقیقاتی ، رستوران پانورامیک و یک آرشیو عظیم ، هیچ جایی بهتر از آن برای غوطه ور شدن شما در میان دست های فراوانی که در تاریخ و فرهنگ گذشته و امروز استانبول نقش داشته اند ، وجود ندارد .

هنر

۴٫بازارهای ترکیه فرصتی عالی برای فرو بردن کامل شما در تاریخ هستند

بازار بزرگ استانبول یک مرکز خرید شناخته شده در سراسر دنیا برای پارچه های فوق العاده ، جواهرات دست ساز محلی و لوازم خانگی است . به آنجا بروید و سعی کنید بدون خرید یک سوغاتی افتخار آمیز در مجموعه شخصیتان، آنجا را ترک نکنید .

بازار

۵٫چیزی به عنوان یک منظره بد در ترکیه وجود ندارد

برای کسانی که به دنبال لذت بردن از مناظر از روی آب یا در آسمان هستند هیچ کمبودی از فعالیت های مختلف در ترکیه وجود ندارد ، از بالن های بر فراز کاپادوکیه گرفته تا مسیرهای زیاد قایق های کروز در میان بندرهای باستانی کشور ( مثل : افسوز ، کوش آداسی و ازمیر ) و اگر تنها یک مکان وجود داشته باشد که از تمام زوایای مختلف می توان به آن نگاه کرد ، آن همینجاست .

این تنها شروع فهرست دلایل ما برای عاشق ترکیه بودن است .

مناظر استانبول
تزیینات و آثار هنری صنایع دستی ترکیه
تزیینات و آثار هنری صنایع دستی ترکیه
«توگرا»، رستورانی مجلل در کاخی عثمانی
«توگرا»، رستورانی مجلل در کاخی عثمانی
معرفی هتل ۴ ستاره گلدن پارک در استانبول
معرفی هتل ۴ ستاره گلدن پارک در استانبول
مرکز خرید فروم در استانبول، بزرگترین مرکز خرید ترکیه
مرکز خرید فروم در استانبول، بزرگترین مرکز خرید ترکیه

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code