چرا موزه آرمیتاژ سن پترزبورگ در دنیا معروف است؟

موزه آرمیتاژ در سنت پترزبورگ

موزه ی آرمیتاژ در سنت پترزبورگ مجموعه ای بسیار غنی از زیباترین آثار هنری و سلطنتی و یکی از پیشروترین موزه های دنیا در این زمینه است. اگر تور سنت پترزبورگ را انتخاب کردید حتما از این موزه و آثار حرفه ای آن دیدن کنید. مجموعه ی موزه آرمیتاژ از ۵ ساختمان مجزا تشکیل شده است که به هم متصل هستند، این موزه ها شامل کاخ زمستانی، آرمیتاژ کوچک، آرمیتاژ قدیمی، آرمیتاژ جدید و تئاتر آرمیتاژ می شود. در ادامه به معرفی بیشتر این موزه ی مشهور می پردازیم، با الی گشت همراه باشید:

موزه آرمیتاژ در سن پترزبورگ
مطالب مرتبط:
هتل گرند امرالد سنت پترزبورگ+ تصویر
سنت پترزبورگ، پنجره‌ای رو به اروپا

امروزه موزه آرمیتاژ در سنت پترزبورگ (The Hermitage Museum ) دارای ۴۶۰ اتاق و چیزی حدود ۳ میلیون اثر هنری است و به اندازه ای آثار آن تماشایی و بی همتاست که فقط با ۲ موزه لوور پاریس و گالری هنر ملی بریتانیا قابل مقایسه است. در این موزه می توان آثاری از هنرمندان به نام جهان مثل تیتان، لئوناردو داوینچی، رافائل، روبنز، رامبرانت و بسیاری از نابغه های دیگر تاریخ را دید.
آیتم هایی که در این موزه به معرض دید گذاشته شده است، از عتیقه جات تا آیتم های قرن بیستم را شامل می شود. همچنین اگر به تمدن ها باستانی کشورهایی مثل مصر، یونان، رم، هند و ایران علاقه داشته باشید، می توانید آثار بسیار بارزشی را در این موزه ببینید.

داخل موزه آرمیتاژ

کاخ زمستانی آرمیتاژ، در آن دوران به عنوان یکی از محل های رسمی اقامت خاندان سلطنتی روسیه ساخته شد و هیچ گاه قرار نبود به موزه تبدیل شود. اما بعد از انقلابی که در سال ۱۹۱۷ اتفاق افتاد، به عنوان بخشی از موزه آرمیتاژ در سنت پترزبورگ انتخاب شد. جالب است بدانید آن چه که در این موزه به نمایش گذاشته شده است، فقط ۳ درصد از دارایی های جمع آوری شده ی هنری و سلطنتی است. با این وجود برای گشتن همه جای آن، شاید نیاز به هفته ها زمان باشد.
بنابراین می توان نتیجه گرفت که اصلی ترین بخش این موزه، کاخ زمستانی است که در گذشته محل زندگی تزارها بوده است و همین دلیل به تنهایی کافیست تا آن را به یکی از مشهورترین موزه های دنیا تبدیل کند. علاوه بر این، نشان ها و مدال های سلطنتی آنها، لباس ها و بسیاری از جواهرات سلطنتی را در این موزه می توان دید.

تاج پادشاهی روسیه در موزه
راهرو یکی از ساختمان های موزه آرمیتاژ

متاسفانه در طول سال ها مخصوصا در زمان استالین، بسیاری از آثار هنری موزه از آن خارج شده است. از آنجاییکه استالین برای هنر اهمیتی قائل نبود، بسیاری از آثار با ارزش و گرانقیمت مانند «ونوس در برابر آیینه» و «بشارت» که اثر معروفی از ون ایک است را صادر کرد و این آثار امروزه در گالری هنر ملی واشنگتن نگهداری می شوند. علاوه بر این، بسیاری از آثار هم در جنگ جهانی دوم از بین رفتند.

با این وجود بازدید از بزرگ ترین موزه ی فرهنگ و هنر جهان و مجموعه ای از گنجینه های گذشته، از بایدهای سفر به سنت پترزبورگ است.

شکم‌گردی خوشمزه در روسیه
بهترین زمان برای سفر به روسیه چه وقتی است؟
قدم زدن روی دریاچه یخ زده ی بایکال+ تصویر
قلعه پیتر و پل، اولین بنایی که در سنت پترزبورگ ساخته شد

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code