بلیط هواپیما

چرا هر خانمی باید یکبار تنها سفر کند؟

تنها سفر کردن

سال قبل در سفرم به دور اروپا، خانمی با ۳ دختر و فرزندش در یک غذاخوری کنار من نشسته بودند. در صحبت هایمان آن خانم از من پرسید که چرا تنها سفر می کنم و چرا همسرم در سفر کنارم نیست و من هم به او گفتم که هر خانمی باید برای یکبار هم که شده تنها سفر کند. این گفته های خانمی است که یکبار به تنهایی به دور اروپا سفر کرده و همه ی کشورهای آن را دیده است. او از تجربیاتش با ما می گوید. با الی گشت همراه باشید:

تنها سفر کردن
مطالب مرتبط:
در سفر به این کشورها این موارد را به خاطر داشته باشید!
چرا هر کسی نیاز به سفر ماجراجویانه دارد؟

همیشه در زندگی ام یک علاقه ی واقعی داشته ام و آن هم این بود که هم مکان های دیدنی هر شهر و کشور را ببینم و از طبیعت آن لذت ببرم و هم در کنار آن، با تاریخ و فرهنگ آن منطقه آشنا شوم. انگار که همیشه حسی در من وجود داشته که دوست داشته ام با فرهنگ های جدید آشنا شوم و آنها را تجربه کنم.

سفر به شما یاد می دهد تا آستانه ی تحملتان را بالا ببرید و فکر بازتری نسبت به فرهنگ ها، سنت ها و مذاهب دیگر بدست بیاورید، در واقع یاد می گیرید تا علیرغم افکار مختلف و نظرهای متفاوت از نظر خودتان، به آنها احترام بگذارید.

به عقیده ی من، هر خانمی باید حداقل یکبار تنها سفر کند فقط به این دلیل که بتواند مستقل بودن را تجربه کند، تنها سفر کردن باعث می شود تا شما توانایی رویارویی با مشکلات مختلف را پیدا کنید و زودتر برای رفع آنها چاره اندیشی کنید. این فرایند کاملا اتوماتیک اتفاق می افتد و دلیل آن هم دنیا دیدگی است.

فواید تنها سفر کردن

علاوه بر این تنها سفر کردن حس آزادی به شما می دهد، به این معنا که لازم نیست طبق برنامه ی دیگران عمل کنید، ساعت بیدار شدن از خواب را فقط با خودتان هماهنگ می کنید، در بازدید از یک مکان دیدنی هر چقدر که دوست داشته باشید می توانید زمان صرف کنید و…

اما شاید یکی از بزرگترین خصوصیات و فایده های تنها سفر کردن را بتوان خودشناسی دانست. بهترین زمان است که کمی تنها باشید و به موضوعات مختلف فکر کنید، زمانی ر ا فقط برای خودتان صرف کنید و در واقع به خودتان بها دهید. مهم نیست که چند سال سن داشته باشید، این موضوع به پروسه ی بالغ شدن ذهنی تان کمک می کند. در این زمان، فرصت دارید که به علایقتان بیشتر و بهتر فکر کنید و شاید حتی بعضی از استعدادهایتان را شکوفا کردید! برای مثال من عکاسی را همیشه دوست داشتم اما فقط در سطح نرمال و بسیار معمولی می توانستم آن را با دوربین گوشی ام انجام دهم. همراه داشتن یک دوربین عکاسی در سفرها و استفاده ی مداوم از آن باعث شد تا علاقه ی زیادی به آن پیدا کنم و کم کم مهارت خود را بالا ببرم تا جایی که الان بصورت حرفه ای برای مجله های گردشگری، عکاسی می کنم.

سفر تنها

بنابراین من تمام خانم ها را تشویق می کنم تا پول هایشان را پس انداز کنند و تنها سفر کردن را یکبار تجربه کنند. مطمئنا تجربه ای فراموش نشدنی خواهد بود.

۹ لباسی که نباید در هواپیما بپوشید
۹ لباسی که نباید در هواپیما بپوشید
۴ مقصد گردشگری مورد علاقه گیاه خواران
۴ مقصد گردشگری مورد علاقه گیاه خواران
آشنایی با ۲۲ حقیقت جالب درباره دبی که آن را به شهر «ترین» ها تبدیل کرده
آشنایی با ۲۲ حقیقت جالب درباره دبی که آن را به شهر «ترین» ها تبدیل کرده
چه مواردی باعث شگفتی گردشگران در سفر می گردد؟
چه مواردی باعث شگفتی گردشگران در سفر می گردد؟