چشمه ای در انگلستان که انسان ها را می بلعد!

نهر بولتون استرید | Bolton Strid

همیشه همه چیز آنطور که به نظر می رسد نیست، درست است؟ نظرتان در مورد مخلوقات خطرناکی که در ظاهر معصوم به نظر می رسند اما در واقع بسیار مهلک و خطرناکند چیست؟ اشتباه نکنید منظور ما انسان  ها نیستند. داریم درباره ی یک نهر آب صحبت می کنیم، نهری که در کشور انگلستان واقع شده است و تا حالا انسان های زیادی را بلعیده است! می خواهیم راجع به این نهر به نام بولتون استرید صحبت کنیم، با الی گشت همراه باشید:

نهر بولتون استرید
مطالب مرتبط:
۶ جاذبه معروف انگلستان+ تصاویر
چرا برای تحصیل به انگلستان برویم؟

در کشور انگلستان و در شهر یورکشایر، بین برج باردن و صومعه ی بولتون، خطرناک ترین دام و تله نهفته است. نهری که به ظاهر آرام و مهربان اما در واقع کشنده است. در زیر نهر بولتون استرید در انگلستان، شکاف عمیقی وجود دارد که جریان های زیر آبی عمیق و قدرتمندی دارد و هر کسی که در آن بیفتد را به داخل خود می کشد و مرگ او حتمی است.

این باور وجود دارد که تا حالا حتی یک نفر هم نتوانسته از آن زنده به بیرون بیاید و حتی اجساد و بدن های آنها هم کشف نشده است. برای این که بیشتر درک کنید که چطور ممکن است یک نهر به این کوچکی چنین شهرت مهلک و کشنده ای داشته باشد، بهتر است که کمی بیشتر این نهر را بشناسیم. برای این منظور باید خودمان را به بالای نهر برسانیم.

نهر بولتون استرید یورکشایر

در کمتر از ۱۰۰ متر، این نهر کوچک به یک رودخانه ی مهم تقسیم می شود، این رودخانه در ابتدا قدرت چندانی ندارد اما همین که به صومعه ی بولتون می رسد، به آب قدرت و سرعت خارج از تصوری می دهد. در زیر این نهار، غارها و تونل های زیادی وجود دارد که مقداری از آب رودخانه را در خود نگه می دارد و واقعا هیچ کس نمی هنور نمی داند که عمق این غاهای زیر آبی چقدر است.

نهر بولتون استرید در یورکشایر

در ظاهر، این نهر بسیار آرام و ملایم به نظر می رسد و انشعابات این نهر به اندازه ای نزدیک به هم به نظر می رسند که این تصور را به وجود می آورند که می توان در آنها شنا کرد و یا حتی می توان روی سنگ های این نهر راه رفت چون به ظاهر فقط تا قوزک پا عمق دارند. به نظر می رسد که کلمه ی استرید از واژه ی stride به معنای قدم و گام برداشته شده است، اما اگر خوب نگاه کنید می بینید که روی درختان اطراف این نهر تابلوهایی زده شده است که همگی شان، افراد را از جهش روی این نهر قاطعا نهی می کنند و آن را بسیار خطرناک می دانند. چرا که داستان های زیادی وجود دارد که نشان می دهد انسان هایی که سعی کرده اند تا از روی این نهر بپرند، سر خورده اند و بعد داخل نهر افتاده و جانشان را از دست داده اند.

بولتون استرید یورکشایر

خانواده ای زیادی در یورکشایر انگلستان و در این منطقه زندگی می کنند که هنوز هم مرگ عزیران از دست رفته شان را از این نهر داغدارند.

باث، شهری مدرن با جاذبه های باستانی در انگلستان
موزه گردی در لندن
شکم گردی در لندن!
دانشگاه های انگلستان در میان دانشگاه های برتر جهان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code