چطور بدون فناوری از سفرمان لذت ببریم؟

نکاتی برای کنار گذاشتن فناوری در سفر

درباره ی سفرهای جاده ای تا بحال چه شنیده اید؟ در این نوع سفر، افراد تصمیم می گیرند بارو بنه خود را سبک جمع کنند، به جاده بزنند و مکان های جدید کشف کنند. خوبی این نوع سفر دور هم بودن و صحبت کردن و عمیق تر کردن دوستی هاست. اما آیا می توانید در سفر فناوری را کاملا کنار بگذارید و تمام وقت در کنار همراهانتان باشید؟ اگر فکر می کنید این کار غیر ممکن یا حوصله سر بر است، اشتباه می کنید. الی گشت در اینجا برای شما نکاتی را آماده کرده که با بکار گرفتن آنها می توانید یک تجربه ی بی نظیر از سفر بدون فناوری داشته باشید:

مطالب مرتبط:
چطور فن آوری موبایل دنیای سفر را تغییر می دهد؟
درس‌ هایی از غول‌های دنیای فناوری
فن آوری

تجربه سفرتان را ماندنی کنید

برای یک‌ بار هم که شده سعی کنید سفر جاده‌ای خود را به ‌طور کامل یا موقتی بدون وسایل مدرن دیجیتال سپری کنید. اما چطور؟ می توانید از همه بخواهید روزانه چند ساعت گوشی همراهشان را خاموش کنند و همه با هم بتوانید برای چند ساعت هم که شده از در کنار هم بودن نهایت لذت را ببرید.

مسیر یابی با گوشی؟ نه

چرا فکر می کنید فقط باید از روی گوشی مسیرهایتان را پیدا کنید؟ فناوری را کنار بگذارید، کافی است

یک نقشه‌ی کاغذی بزرگ و جامع همراهتان بیاورید و هر بار از روی این نقشه مقصد بعدی سفر و مسیرتان را پیدا کنید. اینکه از روی نقشه ردیابی کنید که تابحال چقدر از مسیر سفر را رفته اید،  واقعا لذت ‌بخش است و مطمئن باشید بعدها این نقشه به‌ عنوان یک یادگاری ارزشمند برایتان خاطره‌ انگیز می ‌شود.

مسیریابی

در اندیشه‌هایتان غرق شوید

کمی سعی کنید به محیط اطرافتان بیشتر دقت کنید، به صداهایی که می شنوید و منظره هایی که می بینید بیشتر دقت کنید. واقعا هیچ اشکالی ندارد اگر حتی وقتی دیگران هستند در خودتان غرق شوید و کمی فکر کنید، سفر باعث می شود اضطرابتان کم شود و حتی با کوچکترین چیزهایی که قبل از آن به چشمتان نمی آمدند خوشحال باشید. این یکی از بهترین راه هایی است که حس قدردانی و شکرگزاری تان را هم تقویت می کند.

ببافید

شاید فکر کنید علاقه ندارید اما بافتن یک هنر است و به محض اینکه آن را یاد بگیرید می بینید که خلق چیزهای متنوع تا چه حد جالب است. هم فناوری را کنار گذاشته اید و هم یک هنر جدید را تمرین کرده اید. یادتان باشد لزوما نباید با گوشی تان سرگرم شوید.

بافتن

عکاسی یاد بگیرید یا آن را تقویت کنید

اگر شما رانندگی نمی کنید،  سفر جاده‌ ای یکی از بهترین موقعیت‌ ها برای دست‌ گرمی و یادگیری عکاسی است؛ چون مدام در حال حرکت هستید و می توانید عکس های هیجان انگیزی از مناظر یا آنچه در دور و اطرافتان می بینید بگیرید. لازم نیست حتما یک دوربین حرفه ای داشته باشید، می توانید با یک دوربین ساده هم مهارتتان را تست کنید.

بازی‌های جالب خلق کنید

یکی از بهترین بخش های سفر بدون فناوری ای است که می توانید خلاقیت تان را افزایش دهید. پانتومیم بازی کنید یا سعی کنید خودتان بازی های جالبی ابداع کنید مثلا می توانید با چخش موزیکی از ضبط ماشین، رفتار مشابه را از خودتان نشان دهید!

منبع: huffingtonpost.com

راهنمای سفر با دوچرخه
چگونه موبایلمان را حین سفر ایمن نگاه داریم؟(بخش اول)
کارناوال شادی ها در دبی
راهنمای سفر به رشت

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code