چطور در حین سفر خوش اندام باقی بمانیم؟

نکات سفر

وقتی که می خواهید به یک سفر کوتاه و یک روزه ای آخر هفته بروید، شاید لازم نباشد چندان به خودتان سخت بگیرید و مراقب هر چیزی که میل می کنید باشید اما اگر می خواهید به یک سفر طولانی مثلا سفری ۲ هفته ای یا بیشتر بروید، کار عاقلانه آن است که مراقب بدنتان باشید. خوردن هله هوله ممکن است خوشایند و سرگرم کننده باشد اما به مشکلات سلامتی منجر می شود. ممکن است سوال خیلی ها باشد که چطور باید در سفر سرحال و خوش اندام باقی بمانیم، خوب در جواب این سوال باید گفت که راه حل بسیار بسیار ساده تر از چیزی است که فکر می کنید! این از اسرار نکات سفر است… الی گشت این اسرار را در اختیارتان قرار می دهد:

نکات سفر

تا جایی که می توانید قدم بزنید

مطالب مرتبط:
چطور بهترین دوربین عکاسی برای سفر را انتخاب کنیم؟
همه چیز درباره سافاری

یکی از راحت ترین روش های ورزش کردن در سفر این است که اگر می خواهید از یک جاذبه دیدن کنید، به جای استفاده از وسیله،  مسیر را پیاده روی کنید. یکی دیگر از خوبی های پیاده روی این است که وقتی شما در جایی قدم می زنید، در قلب شلوغ و پلوغی ها قرار می گیرید، می توانید با بومی های آن شهر آشنا شوید و حتی یک کافه ی دنج دوست داشتنی پیدا کنید و کمی استراحت کنید.

پیاده روی | نکات سفر

وعده های غذاییتان را فراموش نکنید

وقتی در سفر باشید، مخصوصا اگر سفرتان از نوع ماجراجویانه باشد، ممکن است سر ساعت غذا نخورید و یا یکی از وعده های غذایتان عقب بیفتد و به کلی فراموش کنید. مشکل اینجاست که اگر یک بارتان به ۲ بار تبدیل شود، احتمال دارد که مواد مورد نیاز بدنتان را دریافت نکنید و در نتیجه بدنتان هم به خوبی نتواند وظایفش را انجام دهد. علاوه بر این، بسیاری از افراد فکر می کنند که نخوردن غذا  یا حذف یکی از وعده های غذایی می تواند به لاغر شدن و خوش اندام شدنشان کمک کند در صورتی که راز این است: مواد درست را برای غذایتان انتخاب کنید!

غذای سالم در سفر

بدنتان را هیدراته نگه دارید

یکی از نکات سفر این است که در هر شرایطی بدنتان را هیدراته نگه دارید. به خصوص اگر زیاد فعالیت می کنید. بهترین کار این است که یک بطری آب همراهتان داشته باشید. علاوه بر این، استفاده از میوه ها و سبزیجات آبدار فیبردار یکی دیگر از رمزهای خوش ادام باقی ماندن در حین سفر است.

هیدراته کردن بدن | نکات سفر

خواب شبانه کافی داشته باشید

متاسفانه این موضوعی است که بسیاری از افراد نمی توانند در حالت عادی رعایت کنند چه برسد به زمانی که سفر می کنند. حتی کسانی که بسیار به بدن خود اهمیت می دهند و مرتب ورزش می کنند هم ممکن است این مورد را نتوانند رعایت کنند. کمبود خواب باعث پایین آمدن سطح انرژی بدن می شود، روی خلق و خوی فرد تاثیر می گذارد و حتی ممکن است باعث مشکلات حافظه ای شود! شاید کمی سخت باشد اما پیشنهاد می کنیم وقتی به سفر می روید، دست از سوپرمن بودن و صبح زود بیدار شدن برای بازدیداز یک جاذبه ی گردشگری بردارید و به بدنتان اجازه بدهید تا کامل استراحت کند.

خواب کافی | نکات سفر

آشپری سالم و ورزش را فراموش نکنید

غذای سالم، ورزش و خواب کافی، ۳ ضلع مثلث سلامتی اند. وقتی به سفر می روید، به این معنا نیست که باید ورزش را رها کنید. غذای سالم هم همینطور، بهترین حالت آن است که مواد مورد نیاز را تهیه کنید و خودتان یک غذای سالم دلخواه را درست کنید.

آشپزی در سفر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code