بلیط هواپیما

چطور شروع به نوشتن سفرنامه خودکنیم؟

Travel-Writing

نگارش سفر مختص به هر کسی نیست؛ اما برای کسانی که دوست دارند مکان های جدید را تجربه کنند و تجربیات خود را مکتوب کنند و نگه دارند، سرگرمی جالب و ارزنده ای است. این مقاله برای شروع نوشتن سفرنامه نکاتی را به شما پیشنهاد می دهد.
۱٫ مکانی را پیدا کنید که قبلا هرگز به آنجا سفر نکرده اید یا دوست دارید سفر کنید به طوریکه حداقل یک ویژگی خاص ارائه دهد. لازم نیست که حتما به مکانی سفر کنید که جدید باشد، بلکه چیزی که مهم است تجربه ای جدید و نا آشنا است.
۲٫ برنامه سفر خود را ثبت کنید و چیزی برای نوشتن همراه داشته باشید. شما می توانید یک لپ تاپ داشته باشید که گزارش کامل سفر خود را بنویسید و هنگامی که در حال گشت هستید لازم است که با یک خودکار و کاغذ سریع از جزئیات نت برداری کنید.

۳٫ به محض اینکه تجربه ای جدید داشتید، آنرا ثبت کنید. وقتی در حال فعالیت هستید، متن اصلی را ننویسید. فقط کمی نت بردارید. این نت ها بعدا منابعی هستند که شما با آنها دفترچه خود را پر می کنید.
۴٫ در مسیر خود یادگاری جمع کنید. یک راه خوب برای اینکه به خاطرات سفر خود بازگردید و آنرا مجسم کنید این است گاهی تکه هایی را که در مسیر جمع کرده اید در دفترچه خود بچسبانید.

۵٫ تا حد امکان سریع بنویسید. احساساتی را که تجربه کرده اید فراموش نشود حداقل ۱ بار در روز سعی کنید بنویسید تا کل سفر را تازه و زنده نگه دارید.
۶٫ یک برنامه منظم روزانه داشته باشید. سعی کنید هر روز زمانی را به نوشتن اختصاص دهید. اگر برای این کار یک ریتم مخصوص داشته باشید، به شما اجازه می دهد تا کلمات بیشتر و تازه تری را به متن خود اضافه کنید.

۷٫ همیشه نوشته خود را همراه داشته باشید. شما نمی دانید که چه زمانی به نوشتن نیاز پیدا می کنید. بنابراین تمام منابع لازم را در دسترس قرار دهید.

داروهای ممنوع در سفرهای خارج کشور
داروهای ممنوع در سفرهای خارج کشور
اطلاعات کامل درباره حمل و نقل عمومی در وارنا
اطلاعات کامل درباره حمل و نقل عمومی در وارنا
راهنمای سفارت ایتالیا و اخذ ویزای این کشور
راهنمای سفارت ایتالیا و اخذ ویزای این کشور
۴ روش هوشمندانه برای قایم کردن وسایل با ارزش در سفر
۴ روش هوشمندانه برای قایم کردن وسایل با ارزش در سفر