چطور ویزای شینگن بگیریم؟

ویزای شینگن

اروپا، قاره سرسبز با جاذبه هایی که خیلی ها آرزوی سفر به آن و بازدید از دیدنی هایش را دارند. با گرفتن ویزای شینگن به راحتی می توانید به هر کشوری که عضو اتحادیه ی شینگن است سفر کنید و اروپا گردی بینظیر و بی دردسری داشته باشید. در ادامه با الی گشت همراه شوید تا با چگونگی گرفتن ویزای شینگن آشنا شوید.

شینگن
مطالب مرتبط:
ویزای شینگن چیست؟
همه چیز درباره ویزای شینگن

هر کشوری که عضو پیمان شینگن باشد می تواند ویزای شینگن را صادر کند و با آن می توانید بدون هیچ محدودیتی به ۲۶ کشوری که عضو این اتحادیه هستند سفر کنید. تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا به جز بریتانیا و ایرلند عضو توافق نامه شینگن هستند. اگر در فکر این هستید که از سفارت کدام کشور اقدام به گرفتن این ویزا کنید خوب است بدانید که کشورهایی که گردشگران بیشتری دارند مثل فرانسه و آلمان به نسبت کشورهایی مثل مجارستان که در اروپای شرقی هستند راحت تر  ویزا می دهند پس خوب است که از طریق کشورهای معروف تر اقدام کنید.

فرم درخواست ویزای شنگن

بر طبق آمارهای سال ۲۰۱۱، کشور فرانسه بیشترین ویزای شینگن را برای متقضیان صادر می کند. اینکه با این ویزا چقدر می توانید در اروپا اقامت کنید بستگی به نوع ویزای شما دارد. اگر ویزایتان توریستی است معمولا با آن به مدت ۹۰ روز اجازه دارید که در اروپا بمانید. این ویزا در صورتی به شما داده می شود که بتوانید به آن ها ثابت کنید که در مدت سفر توانایی این را دارید که از عهده همه خرج و مخارجتان بر بیایید.

پاسپورت

مدارک لازم جهت درخواست ویزای شینگن عبارتند از:

 • فرم درخواست ویزا: پر کردن این فرم خیلی مهم است و باید کامل و بدون نقص آن را انجام دهید در غیر این صورت به درخواست شما ترتیب اثر داده نمی شود.
 • اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی
 • دو قطعه عکس رنگی که زمینه سفید داشته باشد، به تازگی گرفته شده باشد و مانند عکس پاسپورت باشد. سایز این عکس بسته به اینکه از کدام کشور عضو اتحادیه ویزا را تهیه می کنید فرق می کند.
 • گواهی اشتغال به کار
 • سند مالکیت
 • پرینت حساب بانکی با مهر و امضای شعبه
 • پاسپورت : باید از شروع سفر سه ماه اعتبار داشته باشد و حداقل دو صفحه‌ی خالی داشته باشد. همراه داشتن کپی همه ویزاهای قبلی هم الزامی است.
 • پرینت رزرو بلیت برگشت که در زمان ورود به کشور مقصد به مأموران گمرک ارائه می‌شود. فقط حواستان باشد که تا وقتی که از صادر شدن ویزای خود مطمئن نشده اید بلیط برگشت را نخرید.
 • بیمه‌ی درمانی مسافرتی با پوشش کامل خدمات درمانی. شرکت بیمه باید حداکثر ۳۰ هزار یورو از هزینه ها را قبول کند و مورد تائید همه‌ی کشورهای پیمان شینگن باشد. قرارداد بیمه مسافرتی را باید قبل از دریافت ویزا ببندید اما توصیه می شود که محتوای آن را طوری در نظر بگیرید که در صورتی که ویزا صادر نشود بتوانید آن را فسخ کنید.
پرواز به سمت غرب سریع تر است یا شرق؟
ویزای شینگن چیست؟
چگونه هزینه اقامت در هتل را کم کنیم؟
اگر اولین بار است که به خارج سفر می کنید، بخوانید
 1. Avatar
  مهدی

  با سلام من ۳۶ ساله هستم دارای مدرک نجاری و کابینت سازی و ۱۵سال سابقه کار برای ویزا میتونم درخواست بدم

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code