alexaa

چمدانی هوشمند با تحولی چشمگیر در طراحی و قابلیت های آن

چمدان هوشمند

با چمدان هوشمندی که تبدیل به سبک جدیدی از حمل و نقل شده است، آشنا شوید

یک چمدان جدید می خواهد با اضافه کردن امکان حرکت به سبک Segway ها ،  پایانی برای استرس کشیدن یک کیف از میان یک فرودگاه یا ایستگاه قطار باشد . شرکت نوپای Olive Robotics که مرکز آن در ایران قرار دارد ،  موفق به ساخت نمونه اولیه ای از یک چمدان هوشمند به نام Olive شده است که توانایی اتصال به گوشی های هوشمند ، شارژ از طریق درگاه USB و حمل و انتقال شما به سمت گیت را دارد .

مطالب مرتبط:
چمدانی از نوع هوشمند; بلواسمارت
ژاکتی که تمام وسایل الکترونیکی شما را شارژ می کند
اولین وای-فای ویژه‌ در داخل هواپیما; fly-fi

چمدان می تواند از طریق WiFi یا Bluetooth به گوشی شما متصل شود و از راه دور شما را در هنگام راه رفتن دنبال کند . اگر شما بعد از Check In  یا تحویل بار فراموش کرده باشید که آن را قفل کنید و یا از شما جدا باشد خودش به صورت اتوماتیک قفل می شود . سنسور های داخلی آن می توانند موانع را تشخیص دهند و از برخورد با آنها جلوگیری به عمل آورد ، همچنین الگوریتم اسکلتی ردیابی آن می تواند حرکت انسانها را در مقابلش به خوبی شناسایی و صاحبش را در طول مسیر دنبال کند . قفل Olive با استفاده از تکنولوژی NFC و تنها با اشاره گوشی موبایل شما باز می شود و دیگر نیازی به حفظ کردن رمز و حمل کلید نیست .

اما چشمگیر ترین بخش Olive تعبیه دو جای پا در قسمت پایه آن است که آن را تبدیل به یک وسیله حمل و نقل کرده است و شما می توانید با ایستادن در این قسمت به سمت مقصد حرکت کنید . Olive اخیرا موفق به کسب جایزه بهترین پروژه نوپا از آلمان شده است اما تاریخ انتشار آن هنوز در هاله ای از ابهام قزار دارد و قبل از توسعه و ساخت نیاز به جذب سرمایه بیشتری دارد.

منبع : www.sbtv.co.uk

چمدان هوشمند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد