چند نمونه از بهترین سواحل ترکیه

ترکیه کشوری چند اقلیمی و چند منطقه ای است که بخشی از آن در کنار اقیانوس مدیترانه واقع شده است.

قسمت های ساحلی این کشور طرفداران زیادی در بین گردشگران جهانی دارد. به همین دلیل در این مطلب سعی داریم سواحل برتر این کشور را برای تان برشماریم. پس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

ساحل Çıralı آنتالیا

این ساحل که واقع در دره مشرف بر خرابه های olympos است می تواند زیباترین مکانی باشد که تا به حال دیده اید. این قسمت دارای دو مایل ساحل گسترده است که به دلیل نهفته بودن در دره، طبیعتش دست نخورده باقی مانده است. لاک پشت هایی که در ماسه ها لانه کرده اند این منطقه را بسیار ویژه کرده اند. دهکده کوچکی در نزدیکی این ساحل است که با باغ هایی از میوه به خصوص انار، خودنمایی می کند.

Cirali_beach

ساحل Kelebek Vadisi در نزدیکی فتحیه

راه دسترسی این ساحل تنها با قایق بوده و آنرا با عنوان بهشت جنوب شرق آسیا می شناسند. این منطقه هنوز دست نخورده باقی مانده و خانه های آن چوبی می باشد. تمامی رستوران ها و اقامتگاه ها آن چوبی می باشد. پیاده روی در کنار آبشار خیره کننده و ساحل پر زرق و برق، سفری رویایی برای تان رقم خواهد زد. اگر می خواهید از جمعیت و هیاهوی آن دور باشید این بهترین مکان است.

Kelebek-Vadisi

ساحل کیاکا، موگلا  Gokova در نزدیکی مارماریس

این ساحل محلی عالی برای پیک نیک و تماشای بادبادک هاست. یک ساحل واقعی که رستوران ها و قایق ها آن را احاطه کرده اند. همچنین از طریق قایق ها می توانید به جزیره کلئوپاترا سفر کنید. سعی کنید این فرصت را هرگز از دست ندهید.

Gokova

ساحلGemiler  یارو، در نزدیکی فتحیه

ساحلی احاطه شده با جنگل کاج و محیطی بسیار آرام. شما می توانید یک پیک نیک بی نظیر را در آن تجربه کنید. شما می توانید قایق اجاره کنید و سراسر جزیره را بگردید، آفتاب بگیرید، به بالای تپه باستانی آن نزدیکی رفته، نظاره گر غروب زیبای آفتاب باشید و با پاراگلایدر به پایین بیایید.

Gemiler

ساحل Patara در نزدیکی کاس

این ساحلی پشت یک روستا واقع شده و هتل های بسیار و رستوران های زیادی بین فتحیه و کاس قرار  گرفته است. ساحل خیره کننده ای با طول ۱۸ کیلومتر که داری آب گرم و کم عمقی که برای شنا بسیار مناسب است. اگر زمان مناسبی از سال به این مکان سفر کنید، شاهد تخم گذاری لاک پشت ها نیز خواهید بود. این ساحل آزاد برای گردشگری، از مکان های دست نخورده ترکیه در مدیترانه به حساب می آید.

Patara.Beach.original

ساحل Iztuzu، در نزدیکی  Dalyan

در نزدیکی روستای دالیان، بیش از ۲مایل ساحل شنی قرار گرفته است. حتی با اتوبوس نیز می توانید به این مکان بروید تا در میان راه نیز از مناظر دیدنی آن لذت ببرید. گشتن با قایق، پیاده روی در امتداد ساحل و نوشیدن چای سبز در کافه های چوبی از تفریحات این ساحل به شمار می رود.

Iztuzu

ساحل yalikavak، در نزدیکی بدروم

این ساحل مکانی آرام برای ماهیگیری، پر از رستوران و شبیه بازار است. در رستوران ها معمولا ماهی های تازه سرو می شود و چشم اندازهایی در این ساحل وجود دارد که می توانید با نوشیدن قهوه ترک و دیدن غروب خورشید در آنها روز را به پایان برسانید.

yalikavak

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد