چه موقع از حالت پرواز باید استفاده کرد؟

باید بدانید که حالت پرواز تنها مختص سفرهای هوایی نیست

در تمام گوشی ها، چه ساده و چه هوشمند با گزینه ی حالت پرواز یا حالت هواپیما روبرو خواهید شد. با فعال کردن این گزینه، کلیه های اتصالات ارتباطی مثل بلوتوث, وای فای و دیگر اتصالات موبایل بطور کامل قطع خواهد شد. علت اصلی استفاده از این حالت، جلوگیری از مختل شدن سنسورها و دستگاه های ارتباطی هواپیما است که ممکن است در طول پرواز پیش آید. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با جزئیات حالت پرواز آشنا شوید.

حالت پرواز
مطالب مرتبط:
۴ راه پیدا کردن وای فای در سفر
باید و نبایدهایی که در طول پرواز باید بدانید!

برای دسترسی به این گزینه، می توانید به نوار اعلان ها رفته و براحتی گزینه حالت پرواز را فعال کنید. پس بخاطر داشته باشید، قبل از پرواز، حتما این گزینه را فعال کنید. البته ممکن است تفاوت هایی در استفاده از حالت پرواز وجود داشته باشد، اما کلیت آن قطع اتصالات ارتباطی در تلفن های همراه است.

در حین فعال بودن حالت پرواز شما همچنان می توانید با بعضی اپلیکیشن های خود کار کنید، مثلا می توانید بازی کنید، با دوربین خود عکاسی کنید و یا به گوش دادن موسیقی هایی که بر روی حافظه ی گوشیتان قرار دارند، مشغول شوید.

استفاده از اتصالاتی مثل بلوتوث و وای فای

سازمان هوانوردی فدرال آمریکا بر اساس آیین نامه ای که در سال ۲۰۱۳ بروزرسانی کرده است، تلاش کرد تا استفاده از دستگاه های الکترونیکی را گسترس دهد، بگونه ای که می توان از بلوتوث برای اتصال به هدفون های بی سیم در داخل هواپیما استفاده کرد و گذشته از آن وای فای در هواپیماهایی تعبیه شده است که مسافران می توانند به آن ها متصل شوند. با این حال در همه ی کشورها، قوانین هواپیمایی یکسان نیست و شما باید قبل از استفاده، از جزئیات آن مطلع شوید.

شما زمانی که گوشی خود را در حالت پرواز قرار می دهید، همچنان می توانید وای فای و بلوتوث خود را فعال کنید، تنها کافیست به نوار اعلان ها مراجعه کنید.

حالت پرواز

کاربردهای دیگر حالت هواپیما

اکنون که کاربرد حالت هواپیما را می‌دانید، بد نیست اشاره کنیم که این گزینه در مواقع دیگری غیر از پرواز نیز به کار می‌آید. اگر با اتصالات گوشی همراه خود و دریافت سیگنال با مشکل مواجه شده‌اید، خاموش و روشن کردن حالت هواپیما، گاهی اوقات می‌تواند مفید واقع شود.

این ویژگی همچنین در زمان‌هایی که تمایلی به دریافت اعلان‌ ندارید، مثل زمان رفتن به رختخواب، می‌تواند به کار بیاید. در این صورت هیچ پیام، ایمیل یا تماسی دریافت نخواهید کرد؛ البته هشدارها همچنان کار می‌کنند. علاوه بر این، فعال کردن حالت هواپیما زمانی که در انتظار تماس یا پیامی نیستید، یکی از راه‌های کاهش مصرف باتری محسوب می‌شود. فعال بودن این گزینه، سرعت شارژ گوشی را نیز تا حدودی تسریع می‌کند.

در ساخت بدنه ی هواپیما از چه موادی استفاده می شود؟
در ساخت بدنه ی هواپیما از چه موادی استفاده می شود؟
معرفی فرودگاه بین المللی مینسک
معرفی فرودگاه بین المللی مینسک
«هواپیمای برقی» راه حل جدید نروژ برای کاهش آلودگی محیط زیست!
«هواپیمای برقی» راه حل جدید نروژ برای کاهش آلودگی محیط زیست!
اطلاعات پرواز ایران به استرالیا
اطلاعات پرواز ایران به استرالیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code