باید و نبایدهایی که در طول پرواز باید بدانید!

با رعایت این نکات بر ترس خود غلبه کنید

هر قدر که انسان ها نترس و بی باک باشند و به تکنولوژی ساخت دست بشر اعتماد داشته باشند و هر قدر که با اتکار به آمار و ارقام استدلال کنند که سفر با هواپیما حتی از سفر با اتومبیل هم بی خطر تر و با امنیت بیشتر است، با این حال سفر با هواپیما برای خودش ترس و استرس خاصی دارد که باید ترفند هایی برای راحت شدن از دست این وضعیت های روحی به کار بست. حالا تصورش را بکنید که کسی در طول پرواز به دلایل بهداشتی حال خرابی هم پیدا کند دیگر چه می شود. در ادامه برخی از ترفند ها و دستور العمل هایی که می‌تواند در هنگام مسافرت با هواپیما سلامت و راحتی خود را حفظ کنید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

سفر با هواپیما

راه رفتن با پای برهنه ممنوع است

راحت طلبی یا تنبلی هر چه که باشد برخی از افراد را وادار می کند که برای عبور از راهرو هواپیما و برای مثال رفتن به دستشویی با پای برهنه اقدام به این کار کنند که اصلا کار خوبی نیست. این کار باعث می شود اگر احتمالا همان نزدیکی‌ها لیوانی شکسته و تکه هایش بر روی کف هواپیما باقی مانده باشد به شما آسیب بزند . احتمال دارد هر شی کوچک دیگری هم روی زمین افتاده باشد.

نوشیدنی ها را بدون یخ میل کنید

تحقیقی در سال ۲۰۰۴ نشان داد که از ۳۲۷ ذخیره آب هوایی، فقط ۱۵درصد استانداردهای سلامت را دارند. حالا دیگر آب هواپیما از داخل منبع نیست و مشکلی ندارد ولی یخ ها هنوز از همانجا تامین میشوند که دارای میکروب هستند. ترجیحا در هواپیما از بطری آب بخورید.

در طول پرواز کمی حرکت و جنب و جوش داشته باشید

همگی درباره نشستن های طولانی چیزهایی می دانیم. نشستن های طولانی باعث لخته شدن خون در بخشهای مختلف بدن از جمله در پاها می شود که باعث ایجاد عوارضی برای بدن خواهد بود. هواپیماهایی که در طول مسیرهای طولانی پرواز می دهند جای خوبی برای حرکت مسافران نیست اما در عین حال می تواند به اشکال مختلف به بدن خود حرکت دهید و از نشستن های یکسره و طولانی پرهیز کنید.

لنزهای تماسی را در طول سفر فراموش کنید

اگر می توانید در طول پرواز به جای لنز، عینک بزنید. هوای داخل هواپیما خیلی خشک است و میتواند چشمتان را تحریک کند. همچنین خوابیدن با لنز ممکن است برایتان مشکل ایجاد کند.

بگذارید دریچه هوای بالای سر باز باشد

حتی اگر سردتان است بهتر است این مساله با پوشیدن یک لباس گرم حل کنید و اجازه دهید دریچه هوای بالای سرتان باز بماند. این گردش هوا باعث کشته شدن میکروب ها قبل از رسیدن به بدن شما میشود.

اگر غذایتان روی میز افتاد نخورید

میز غذای جلویتان استریلیزه نیست و معمولا روزی یکبار شسته میشوند و افراد برای هرکاری از آنها استفاده میکنند، پس زیاد روی تمیزی شان حساب نکنید.

Lufthansa

نوشیدن آب همیشه خوب است مخصوصا در هواپیما

اگرچه گفته شده نوشیدن آب در بیست و چهار ساعت همیشه باید ادامه پیدا کند. اما این مساله در هواپیما و در  هنگام سفر اهمیت بیشتری پیدا می کند. بنابراین تا جایی که می‌توانید در طول سفر با هواپیما آب بنوشید.

سیفون توالت را به کمک دستمال بکشید

دستشویی ها هم مکان مناسبی برای تجمع میکروب هستند، پس دست هایتان را به خوبی بشویید و از یک دستمال توالت برای فشار دکمه سیفون استفاده کنید.

برای خوابیدن سرتان را به پنجره تکیه ندهید

معمولا این طور است که افراد موقع خوابیدن سرشان را به پنجره هواپیما تکیه می دهند.  البته درباره ماشین هم همین طور است. اما این پنجره ها می توانند پراز میکروب باشند.

اگر بی حال هستید مهماندار را مطلع کنید

مهمانداران آموزش های لازم را دیده اند که در شرایط اضطراری واکنش های لازم را نشان دهند. بنابراین اگر احساس می کنید که حالتان به هم می‌خورد فورا یکی از مهمانداران را صدا کرده و او را از وضعیت جسمانی خود مطلع کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code