چگونه برای اولین پرواز خارجی آماده شویم؟

آمادگی برای اولین پرواز خارجی

وفقتی در حال آماده شدن برای پرواز خارجی هستید باید به فاکتورهایی توجه کنید که در پروازهای داخلی نیازی به آن ها نیست. برای سفر خارجی باید پاسپورت، ویزا و چمدانی متفاوت داشته باشید. وقتی برای اولین بار می خواهید پروازی به خارج از کشور داشته باشید اینکه بدانید چه چیزی انتظار شما را می کشد باعث می شود تا تجربه راحت تری از پرواز داشته باشید. می خواهیم قدم به قدم به شما نشان دهیم که چگونه برای اولین پرواز خارجی خود آماده شوید، الی گشت را همراهی کنید.

درخواست ویزا
مطالب مرتبط:
کارهای ممنوعه در سفر به کشورهای خارجی
چگونه در کشورهای خارجی ارتباط برقرار کنیم؟

تحقیق کنید ببینید که آیا برای سفر به کشور مقصد خود نیازی به ویزا دارید یا نه: بعضی از کشورها به شما اجازه می دهند که بدون ویزا تا مدت مشخصی در کشور آن ها بمانید و بعضی از کشورها هم برای ورود به آنجا از شما تقاضای ویزا می کنند. اگر نیاز به ویزا دارید باید از طریق کنسولگری آن کشور درخواست ویزا دهید.

به وبسایت مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها بروید تا ببینید که آیا قبل از سفر به کشور مقصد خود نیازی هست که واکسیناسیون انجام دهید یا نه: اگر نیاز است که واکسینه شوید ۴ تا ۶ هفته قبل از سفر نزد پزشک بروید و واکسیناسیون را انجام دهید.

وبسایت مرکز کنترل و پیشگیری بیماری ها

همه مدارک مهم مورد نیاز خود را جمع آوری کنید و در هنگام پرواز آن ها را همراه خود داشته باشید: مدارک مهمی مثل پاسپورت، کارت شناسایی، برنامه سفر و ویزا (در صورت نیاز) را همیشه باید همراه خود داشته باشید.

هر نوع وسیله ای که بردن آن ها ممنوع است را از چمدان خود حذف کنید: هر نوع مایعات یا اجسام تیز و برنده را از داخل چمدان یا کیف دستی خود بیرون بیاورید. با فرودگاهی که می خواهید از آنجا پرواز کنید تماس بگیرید و درباره وسایلی که بردن آن ها ممنوع است سوال کنید. مدارک مهم مثل پاسپورت و کارت شناسایی را داخل چمدان هایی که در فرودگاه مورد بازرسی قرار می گیرند قرار ندهید چون باید آن ها را همیشه در سفر همراه خود داشته باشید. درباره محدودیت های ایرلاین خود هم سوال کنید چون هر ایرلاینی قوانین و محدودیت های مخصوص خودش را دارد.

چمدان

قبل از سفر نقشه فرودگاه را تهیه کنید و یا آن را از وبسایت فرودگاه پرینت بگیرید: اینکه با نقشه فرودگاه آشنایی داشته باشید به شما کمک می کند تا مسیرها را در فرودگاه راحت تر پیدا کنید و در زمان خود صرفه جویی کنید.

با مراحل چک و بازرسی ای که باید در فرودگاه انجام شود آشنا شوید: اینکه بدانید چه کارهایی قرار است در فرودگاه انجام شود کمک می کند تا بدانید چقدر زمان در فرودگاه نیاز دارید و اینطوری مطمئن می شوید که از پرواز جا نمی مانید.

زودتر در فرودگاه حاضر شوید: ۳ ساعت قبل از پرواز در فرودگاه حاضر شوید تا اگر به دلایلی کار شما در فرودگاه بیشتر طول کشید از پرواز جا نمانید.

فرودگاه

از فرودگاه درباره پارکینگ برای پروازهای خارجی سوال کنید: اگر می خواهید با اتومبیل خود به فرودگاه بروید می توانید ماشین خود را تا هنگامی که از سفر برگردید در پارکینگ فرودگاه پارک کنید.

سعی کنید هر چه سریع تر سوار هواپیما شوید: اگر زودتر سوار هواپیما شوید می توانید به راحتی صندلی خود را پیدا کنید و بدون هیچ مشکلی کیف دستی خود را در جای مشخص قرار دهید. اگر در بین نفرات آخری باشید که سوار هواپیما می شوند فضای کافی برای گذاشتن کیف دستی خود پیدا نمی کنید.

منبع: wikihow.com

چطور از فرودگاه آلماتی قزاقستان به مرکز شهر برویم؟
نکاتی برای خانوم هایی که می خواهند تنها به هند سفر کنند
آشنایی با زبان بدن در کشورهای مختلف دنیا
سوغات آفریقای جنوبی چیست؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code