بلیط هواپیما

چگونه در سفر سرحال باشیم؟

سرحال بودن در سفر

معمولا به سفرهای تفریحی می رویم تا بهمان خوش بگذرد و آب و هوایی عوض کنیم. اما گاهی احساس کسالت و بی حوصلگی باعث می شود نتوانیم آن طوری که دلمان می خواهد از سفر خود لذت ببریم. در این پست الی گشت از راهکارهایی می گوید که به کمک آن ها می توانید در طول سفر همیشه شاد و پرانرژی باشید و سرحال بودن در سفر را تجربه کنید، ما را همراهی کنید.

سفر

بدانید چه ساعتی قرار است به مقصد برسید

مطالب مرتبط:
با این ۹ روش مشکل زبان در سفر را حل کنید!
چگونه برای سفر برنامه ریزی کنیم؟

اگر می خواهید با هواپیما سفر کنید بدانید دقیقا چه زمانی به مقصد می رسید مثلا اگر بدانید که صبح می رسید می توانید شب را با خیال راحت بخوابید و اگر قرار باشد مثلا ۲ صبح برسید بیدار بمانید تا استراحت خود را در هتل انجام دهید. اگر زمان دقیق رسیدن خود را بدانید اختلاف ساعت، کمتر شما را کسل و بی حوصله می کند.

زمان رسیدن

 اگر سفری طولانی پیش رو دارید لباس مناسب بپوشید

لباس خود را با توجه به دمای هواپیما انتخاب کنید تا در طول سفر اذیت نشوید. هر چه هنگام نشستن بر روی صندلی راحت تر باشید و کمتر اذیت شوید بعد از رسیدن به مقصد حالتان بهتر است و می توانید از بودن در هواپیما هم لذت ببرید.

همراه خود غذاهای سالم داشته باشید

اگر به غذاهای چرب و شور بیرون علاقه ای ندارید خب آن ها را نخورید و همراه خود کمی ساندویچ خانگی داشته باشید تا مجبور نشوید غذای هواپیما را بخورید. بعد از رسیدن به مقصد هم غذاهای محلی و سالم را برای خود سفارش دهید چون غذا تاثیر زیادی روی خلق و خوی شما می گذارد.

غذای سالم

در طول سفر به موسیقی مورد علاقه خود گوش دهید

می توانید مجموعه ای از آهنگ های شاد و ملایم را آماده کنید تا در هنگام خوابیدن با گوش دادن به آهنگ های ملایم خوابی راحت و در آغاز صبح با گوش دادن به آهنگ های شاد روزی پر ارنرژِی را برای خود بسازید.

مقدار فراوانی آب بنوشید

به هیچ عنوان اجازه ندهید که در طول پرواز بدنتان دچار کم آبی شود چون بعد از آن بی حال می شوید و لحظاتی کسالت بار را تجربه می کنید. در فواصل زمانی مشخص آب کافی بنوشید تا سطح انرژیتان بالا برود.

نوشیدن آب

هیچ نشانی از کار را با خود به سفر نبرید

به سفر آمده اید تا تفریح کنید پس کار و هر آنچه باعث استرستان می شود را رها کنید تا سفری لذتبخش و خاطره انگیز را تجربه کنید.

در سفر به تفریح بروید

حتی در سفرهای کاری هم می توانید بعد از کار مدتی را به گشت و گذار در شهر، ورزش و … اختصاص دهید تا حالت کلافگی به شما دست ندهد.

از ساعت های آخر روز استفاده کنید

می توانید در هنگام غروب به پارک و یا استخر بروید و حتی با یک ساعت استراحت و تفریح، روحیه ای تازه بگیرید. اگر در سفر در هتل اقامت می کنید هتلی را انتخاب کنید که استخر داشته باشد تا در ساعات پایانی روز بتوانید مدتی را شنا کنید.

چطور از فرودگاه کلمبو سریلانکا به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه کلمبو سریلانکا به مرکز شهر برویم؟
با چه وسیله ی نقلیه ای در هند بگردیم؟ (قسمت اول)
با چه وسیله ی نقلیه ای در هند بگردیم؟ (قسمت اول)
در مواقع اضطرای سفر چه کنیم؟
در مواقع اضطرای سفر چه کنیم؟
همه چیز درباره ی کارت گردشگری دبی
همه چیز درباره ی کارت گردشگری دبی