بلیط هواپیما

چگونه در کشورهای خارجی ارتباط برقرار کنیم؟

راه های برقراری ارتباط در کشورهای خارجی

شاید شما از آن نوع افرادی باشید که برای داشتن یک تعطیلات خوب در یکی از کشورهای خارجی برنامه ریزی کرده، همه چیز را آماده کرده اند و حتی هزینه های سفر را هم کنار گذاشته اند اما فقط نگران یک مسئله اند و آن هم موضوع زبان و برقراری ارتباط است. خوشبختانه این روزها افراد زیادی انگلیسی را حتی بصورت دست و پا شکسته بلدند و می توانند گلیمشان را از آب بیرون بکشند و از طرفی مردم خیلی از کشورها هم می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند بنابراین لزومی بر اضطراب نیست. موضوع از جایی شروع می شود که شما اصلا انگلیسی بلد نباشید یا اینکه بلد باشید اما مقصدتان یکی از روستاهای یک کشور دیگر باشد که خیلی نمی توان روی زبان انگلیسی شان حساب باز کرد. آن وقت چکار باید کنید؟ الی گشت امروز به شما نشان می دهد چطور می توان زبان یک کشور را ندانست و به جاهای مختلف دنیا سفر کرد و البته از سفر لذت برد.

۱- خونسرد باشید

راه های برقراری ارتباط در سفر
مطالب مرتبط:
دانستنی های مهم قبل سفر با تور مسکو
از مارکوپولو و سفرهایش چه می دانید؟

یکی از کلیدی ترین نکات در سفر به یک کشور خارجی این است که بتوانید آرامشتان را حفظ کرده و تنش را از خودتان دور کنید. اگر با تور سفر کرده باشید خیلی لازم نیست نگران این موضوع باشید اگر هم خودتان به تنهایی سفر کرده باشید، در صورتیکه انگلیسی بلد باشید، شانس خیلی زیادی برای برقراری ارتباط موفق در یک کشور دیگر دارید اما اگر جایی رفتید که مردم آنجا انگلیسی را خوب بلد نبودند، اجازه ندهید که این موضوع شما را از بازدید از مکان هایی که دوست دارید ببینید منصرف کند.

۲- لبخند بزنید

لبخند یک معجزه گر بزرگ است. کافی است یکبار امتحان کنید تا خودتان ببینید مردم چطور حاضر می شوند تا به هر طریقی به شما کمک کنند.

ways-communicating-forign-everglow

۳- چند جمله ی کلیدی را یاد بگیرید

در صورتی که زبان انگلیسی بلد نیستید و از طرفی وقت زیادی تا سفرتان نمانده و نمی توانید یاد بگیرید، عبارت های کاربردی مثل سلام، من زبان شما را بلد نیستم و… می تواند کمک زیادی کرده و باعث جلب توجه مردم محلی شود، آن وقت است که می بینید چقدر سریع کارتان راه می افتد. بنابراین بهتر است قبل از اینکه سفر کنید چند عبارت کوتاه را یاد بگیرید تا بتوانید در کشور مقصد استفاده کنید.

ارتباط در سفر

۴- آرامش تان را از دست ندهید

وقتی دو نفر حرف یکدیگر را متوجه نشوند، برقراری ارتباط خیلی سخت و آزار دهنده می شود. باید سعی کنید در این مواقع آرامشتان را حفظ کنید و مودب باشید. یادتان باشد این شما هستید که احتیاج به کمک دارید و در کشور دیگر مهمان هستید.

۵- می توانید انگلیسی صحبت کنید؟

اگر انگلیسی بلد باشید و مطمئن نباشید که طرفتان انگلیسی می داند یا نه، گفتن عبارت «Can you speak English» به معنای آیا می توانید انگلیسی صحبت کنید، بهترین راه فهمیدن این موضوع است پس آن را از یاد نبرید.

انگلیسی در سفر

۶- زبان بدن را فراموش نکنید

اگر شما زبان انگلیسی یا زبان محلی کشور مقصد را نمی دانید، هیچ اشکالی ندارد چون زبانی بین المللی به نام زبان بدن «Body Language » وجود دارد که با بکار گرفتن آن می توانید به راحتی با اشخاص ارتباط برقرار کنید. زبان بدن و همان اشارات دست و پا و صورت در هر حالی می تواند کمکتان باشد. حتی می توانید کمی خلاق تر باشید و اگر نتوانستید منظور خود را هیچ طوری برسانید، نقاشی کنید و شی مد نظرتان را روی کاغذ بکشید.

چگونه آنتونی بوردن شیوه سفر کردن مردم دنیا را تغییر داد؟!
چگونه آنتونی بوردن شیوه سفر کردن مردم دنیا را تغییر داد؟!
۷ روش برای اینکه سرمای زمستان را دور بزنید!
۷ روش برای اینکه سرمای زمستان را دور بزنید!
در پاریس، مثل پاریسی ها باشید!
در پاریس، مثل پاریسی ها باشید!
نقش دیوار چین در گردشگری
نقش دیوار چین در گردشگری