بلیط هواپیما

چگونه سفری سالم داشته باشیم؟

نکاتی برای سفری سالم

سفر کاری یا تفریحی می تواند به راحتی رژیم غذایی سالم و تناسب اندام شما را به هم بزند. در سفر می شود به آسانی با بهانه این که «من در تعطیلات هستم» در دام غذاهای پرکالری و عدم فعالیت بدنی افتاد! اما جای نگرانی نیست چون با کمی اولویت بندی و هوشمندی می توانید سالم ترین سفر عمر خود را تجربه کنید. نکات زیر به شما کمک می کند تا وقتی به مقصد سفر خود رسیدید سلامتی خود را هم در بهترین حالت حفظ کنید. در ادامه،  الی گشت را همراهی کنید.

سفر

همین که به مقصد خود رسیدید به دنبال غذاهای سالم باشید

مطالب مرتبط:
درس هایی ارزشمند که تنها در سفر می توان آموخت!
چرا تنها به سفر برویم؟

هر چه بیشتر قبل از سفر درباره محل اقامت خود تحقیق کنید آسان تر می توانید سبک زندگی سالم خود را در سفر هم حفظ کنید. در سفر سعی کنید که نزدیک ترین میوه فروشی و یا فروشگاه غذای سالم را پیدا کنید، به دنبال رستورانی بگردید که نرخ مناسبی دارد و در آن غذاهای سالم سرو می شود و اتاقی را برای محل اقامت خود انتخاب کنید که یخچال داشته باشد.

برای صبحانه و ناهار غذاهای سالم بخورید

اگر بتوانید در سفر، خودتان غذا درست کنید بهتر می توانید روی غذای خود کنترل داشته باشید و این کمک می کند که مسافرت سالمی داشته باشید. حتی اگر در سفر به یخچال و آشپزخانه دسترسی ندارید باز هم می توانید از غذاهای بسته بندی سالم استفاده کنید. گشت و گذار در شهر و کشور جدید به معنی امتحان کردن طعم های جدید و هیجان انگیز است پس هرگز به طور کامل خود را از این غذاهای جدید محروم نکنید. به رستوران های جدید بروید و غذاهای جدید را امتحان کنید اما حواستان باشد که در کل سفر خود در رستوران نباشید!

غذاهای سالم

هر روز راه بروید

گشت و گذار در شهر با پای پیاده راهی خوب بری ورزش کردن در هنگام سفر است. یک نقشه تهیه کنید و پیاده در شهر راه بروید اینجوری می توانید مزه ها، صداها و رنگ های شهر جدید را از نزدیک حس کنید. پیاده روی در شهر، راهی عالی برای پیدا کردن گوهرهای پنهانی است که در هیچ کتاب راهنمایی پیدا نمی شوند.

   خوب کافی داشته باشید

چه وقتی در طول سفر هستید و چه وقتی به مقصد خود رسیدید سعی کنید که حتما هر شب حداقل ۷ تا ۸ ساعت بخوابید. گاهی کار و یا بازی باعث می شود که از زمان خواب خود کم کنید اما اگر خوابیدن را در اولویت قرار دهید می توانید به راحتی به هدف خود برسید. اگر می خواهید در سفر به ساعت جدید عادت کنید کل روز را بیدار بمانید تا شب شود و بعد کل شب را بخوابید؛ اینجوری خیلی زود با زمان بندی جدید سازگار می شوید. خواب مناسب، سیستم ایمنی بدن شما را قوی نگه می دارد پس آن را در اولویت قرار دهید.

خوابیدن

باشگاهی مناسب پیدا کنید

سعی کنید در سفر فعالیت های بدنی ای که دوست دارید را انجام دهید. اگر بوکسور خوبی هستید در همان نزدیکی یک باشگاه بوکس پیدا کنید، اگر به تفریحات ساحلی علاقه دارید به کلاس موج سواری و یا پدل بورد بروید. با این کار نه تنها در سفر، تمرین های همیشگی خود را رها نمی کنید بلکه می توانید با افرادی دیگر هم آشنا شوید و احساسی متفاوت را تجربه کنید. شاید در همین کلاس ها بتوانید دوستانی صمیمی پیدا کنید و چیزهای جدید یاد بگیرید.

همراه خود غذاهای کوچک و میان وعده داشته باشید

اگر همراه خود میان وعده های سالم داشته باشید می توانید جلوی خود را برای خوردن غذاهای چرب و فراوری شده بگیرید. با داشتن میان وعده های سالم می دانید که دقیقا چه چیزی در غذای شما وجود دارد و پول خود را برای غذاهایی که حتی مزه خوبی هم ندارند هدر نمی دهید.

منبع: escapehere.com

۷ شهر معروف دنیا و اسم مستعارشان
۷ شهر معروف دنیا و اسم مستعارشان
این کارها را در لیست برنامه های سفر به رم قرار دهید
این کارها را در لیست برنامه های سفر به رم قرار دهید
چرا برج های هنگ کنگ سوراخ دارند؟
چرا برج های هنگ کنگ سوراخ دارند؟
بهترین زمان سفر به دبی
بهترین زمان سفر به دبی