بلیط هواپیما

کاخ استاد بزرگ، قصر قرون وسطایی جزیره رودس

کاخ استاد بزرگ

کاخ استاد بزرگ (Palace of Grand Master) در شهر قرون وسطایی رودس و همچنین در جزیره زیبای رودس (Rhodes) یونان واقع شده است. این قلعه بزرگ در بالاترین نقطه شهر قرون وسطایی رودس قرار گرفته و دارای یک تاریخ بسیار غنی می باشد. امروزه این کاخ در خیابانی به نام شوالیه ها قرار گرفته و به عنوان موزه بیزانس نیز شناخته می شود. اگر اولویت برنامه شما برای بازدید یک روزه از این کاخ به عنوان بهشتی زیبا از مدیترانه بود و همچنین تمایل داشتید که یک مکان تاریخی را در طول آن روز مشاهده کنید به شما پیشنهاد می کنیم تا دیواره های قرون وسطایی این قلعه تاریخی را به هیچ عنوان از دست ندهید. با الی گشت همراه باشید تا در مورد این قلعه تاریخی بیشتر بدانیم.

کاخ استاد بزرگ

تاریخچه کاخ استاد بزرگ

مطالب مرتبط:
قصرهای سلطنتی زیبا در جهان(بخش اول)
قصرهای سلطنتی زیبا در جهان(بخش دوم)
نیوشوان اشتین، قلعه حقیقی زیبای خفته

تاریخچه این قلعه به قرن هفتم میلادی بر می گردد زمانی که از آن به عنوان یک دژ در طول دوره بیزانس استفاده می شده است. بعدها زمانی که شوالیه سنت جان حکومت خود را در رودس تاسیس کرد، ساختار آن اصلاح شده و تبدیل به محلی برای اقامت استاد بزرگ شوالیه گردید. این قلعه در همین ساختار از قرن چهاردهم تا سال ۱۵۲۲ باقی ماند تا زمانی که محاصره رودس توسط عثمانی ها موجب شد تا شوالیه ها را از این جزیره بیرون کنند. شوالیه ها برای اینکه حکومت خود را نگه دارند به سمت جزیره مالت حرکت کرده اما عثمانی ها خود را در بخش شرقی مدیترانه تثبیت نمودند. در زمان به جلو می رویم و زمانی که در قرن نوزدهم میلادی جزیره رودس هنوز بخشی از امپراطوری ترکیه به شمار می آمد متاسفانه فاجعه ای در قصر روی داد. در این دوره زمانی ساختمان قصر در وضعیت مناسبی از نظر بنای آن نبود اما اتفاق بد زمانی روی داد که در سال ۱۸۵۶ یک انفجار باروت در قلعه موجب آسیب بسیار زیادی به آن شد. مهماتی که در زیرزمین مجاور کلیسای سنت جان قرار داشت در اثر برخورد صاعقه آتش گرفته و موجب این انفجار گردید.

تاریخچه کاخ استاد بزرگ

به مدت پنجاه سال پس از آن حادثه قلعه به صورت خرابه هایی که پس از انفجار ایجاد شده بود باقی ماند. نقطه عطفی که در تاریخ برای این قلعه مجددا روی داد در سال ۱۹۱۲ بود زمانی که ایتالیا در هنگام جنگ با ترکیه کنترل جزیره رودس را از عثمانی ها گرفت. حال با توجه به اینکه اکنون ایتالیایی ها کنترل جزیره را بر عهده گرفته اند بنابراین در دهه ۱۹۳۰ تصمیم بر این شد تا این قصر را به شکل اولیه خود بازگردانند. ایتالیایی ها با استفاده از نقشه های اصلی ساختمان، کاخ استاد بزرگ را به حالت عادی و باشکوه خود بازگرداندند. با انجام این کار و تکمیل نوسازی ساختمان قصر این محل به اقامتگاه تعطیلات برای شاه ویکتوریا امانوئل سوم و بنیتو موسیلینی تبدیل شد. در پایان جنگ جهانی دوم سرنوشت جزیره رودس مجددا تغییر کرد و این جزیره در سال ۱۹۴۷ با یونان متحد شد. امروزه دیگر رودس نمی داند که آینده چه خواهد شد اما اکنون این محل تبدیل به مکانی برای گردشگری یونان شده و بسیار مورد استقبال بازدید کنندگان قرار می گیرد. نمی توان منکر شد که رودس در طول سال ها بسیاری از این درگیری ها را دیده است و امروزه گردشگران می توانند بسیاری از این چشم اندازهای گذشته را مشاهده کنند. شهر قرون وسطایی رودس در سال ۱۹۸۸ به عنوان میراث جهانی یونسکو ثبت گردید و هیچ سفری به این شهر بدون راه رفتن بر روی خیابان های سنگ فرشی اطراف کاخ استاد بزرگ کامل نخواهد شد.

تاریخچه کاخ استاد بزرگ

بازدید از کاخ استاد بزرگ

اگر فقط یک روز از سفر خود را به جزیره رودس اختصاص می دهید و قصد دارید که از این زمان برای بازدید از یک مکان تاریخی استفاده کنید بهترین پیشنهاد این است که قصر استاد بزرگ را انتخاب نمایید. ورودی اصلی کاخ دقیقا در خیابان شوالیه ها قرار گرفته و شما برای ورود به قصر می بایست از میان دو برج نگهبانی که در نقطه ورودی واقع شده اند بگذرید. پس از وارد شدن از میان برج ها و در ورودی خود را در حیاط بزرگی خواهید دید که ساختمان اصلی قصر در آن ساخته شده است. در اینجا می توانید احساس کنید که این ساختمان به چه اندازه ای بزرگ و باشکوه است. به نظر می رسد در حیاط اصلی مجسمه های متعددی از امپراطوری روم قرار داشته اند که از اودئون کوش (Odeon of Kos) در نزدیکی جزیره یونانی کوش آورده شده بودند. مجسه ها در سیلو هایی که در قسمت شمالی حیاط قرار دارند گذاشته شده اند. این سیلوها برای نگهداری غلات و دانه های غذایی استفاده می شده تا برای کمک به نگهبانان کاخ در هنگام محاصره مورد استفاده قرار گیرد. پس از ورود به کاخ متوجه وجود یک کلیسای کوچک در سمت راست پله بزرگ خواهید شد. این کلیسا بخشی از طرح اولیه کاخ نبوده و در طول زمان بازسازی قلعه توسط ایتالیایی ها به آن اضافه شده است. همینطور که از پله های بزرگ با جنسی از سنگ مرمر بالا می روید احساس هیجان خاصی از آنچه که خواهید دید شما را فرا می گیرید. همه چیز در اینجا بزرگ است و شما به سرعت کسانی که کاخ را با این دقت و جزییات بازسازی کرده اند تحسین خواهید کرد.

بازدید از کاخ استاد بزرگ

همانطور که در کاخ قدم می زنید و از یک اتاق بزرگ به اتاق دیگر می روید قطعا یکی از چیزهایی که نظر شما را جلب خواهد کرد موزاییک های کف خواهد بود که فراتر از انتظار شما از یک قصر می باشد. در هر کدام از اتاق ها که حرکت می کنید هیجان زده تر خواهید شد و مبلمان ها، مجسمه ها و مصنوعات همگی شما را در زمان به عقب خواهند برد. حتما زیرنویس های هر طبقه را مطالعه کنید تا متوجه شوید که هر کدام از موزاییک ها از کجا آمده اند. بسیاری از این ها رومی بوده و یا از جزیره کوش آورده شده است. هنگامی که تمام کاخ را قدم زده و تمامی بخش های آن را مشاهده کردید حتما برای موزه ای که در گوشه سمت راست حیاط واقع شده است وقت بگذارید،  این یک موزه باستانی برای رودس است که ۲۴۰۰ سال تاریخ این جزیره را به نمایش می گذارد. در این محل شما یک مجموعه جالب از سفال ها و مصنوعات تاریخی رودس باستان را مشاهده خواهید کرد. در حالی که قدم زدن در اطراف قلعه های قدیمی ممکن است برای همه جالب نباشد اما مقیاس و جزییات کاخ استاد بزرگ قطعا شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد. اگر از تاریخ لذت ببرید قطعا از این قصر و همچنین سازندگان آن قدردانی خواهید کرد. ساختمان به اندازه ای عظیم است که وقتی شما از بیرون به آن نگاه می کنید گویی برای محافظت از هر چیز و هر کسی که داخل آن بوده ساخته شده است. همچنین شما می توانید در تصورات خود سپاه عثمانی را با منجنیق ها و سلاح های آن زمان خود در اطراف این قلعه تجسم کنید.

فضای داخلی کاخ استاد بزرگ

در یک سفر یک روزه به جزیره رودس بخش مهمی از صبح و اوایل بعد از ظهر خود را می توانید به دیدن کاخ استاد بزرگ اختصاص دهید. سپس می توانید از ساختمان های قرون وسطایی، مساجد، کافه ها و همچنین فروشندگان خیابانی داخل شهر دیدن نمایید. در بعد از ظهر نیز می توانید به سمت یک ساحل در قسمت شمالی رفته و کمی در اسکله قدم بزنید. این پیاده روی می تواند جالب باشد زمانی که به محلی خواهید رسید که Colossus of Rhodes در گذشته در آن نقطه قرار داشته است. کولوسوس رودس یکی از عجایب هفتگانه جهان باستان است که یک مجسمه غول پیکر از جنس برنز بوده و در هنگام ورود به بندر ماندرکی کشتی ها از زیر این مجسمه عبور می کرده اند. افسانه ها و پرونده های تاریخی می گویند که این مجسمه غول پیکر که بیش از سی متر ارتفاع داشته در سال ۲۸۰ پیش از میلاد ساخته شده و حدود ۵۶ سال بعد به وسیله زمین لرزه تخریب گردیده است.

اگر قصد دارید از کاخ استاد بزرگ دیدن نمایید می بایست بدانید که این قصر از آوریل تا اکتبر باز است و در طول هفته از ۸ صبح تا ۱۰ شب و از شنبه تا دوشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۴ عصر می توانید از آن بازدید نمایید. در خارج از فصل توریستی این کاخ از ساعت ۸:۳۰ تا ۳ عصر برای گردشگران باز بوده و روزهای دوشنبه تعطیل می باشد. هزینه ورودی برای بزرگسالان ۶ یورو می باشد و برای افراد بالای ۶۵ سال این مقدار کاهش پیدا کرده و ۳ یورو است. همچنین هزینه ورودی برای کودکان زیر ۱۸ سال رایگان در نظر گرفته شده است. علاوه بر ساختمان اصلی کاخ و موزه باستانی رودس، یک فروشگاه کوچک برای خرید هدیه و یک کافی شاپ نیز بیرون حیاط کاخ قرار گرفته است. تاریخ شگفت انگیز فراوانی در این جزیره قرار گرفته و کاخ استاد بزرگ داستان های بسیاری را همراه با خود دارد.

جاذبه های شهر دیدیم ، بهشت دیدنی ترکیه
جاذبه های شهر دیدیم ، بهشت دیدنی ترکیه
معرفی بهترین جاذبه های گردشگری گوا
معرفی بهترین جاذبه های گردشگری گوا
لیدز، دوست داشتنی ترین قلعه دنیا در انگلیس
لیدز، دوست داشتنی ترین قلعه دنیا در انگلیس
این جاذبه ها را در سفر به گوا نباید از دست بدهید
این جاذبه ها را در سفر به گوا نباید از دست بدهید