کاخ امپراتوری توکیو، جایی برای تماشای شکوفه های گیلاس

 کاخ امپراتوری توکیو | Tokyo Imperial Palace در ژاپن

کاخ امپراتوری توکیو خانه ی اپراتور ژاپن است اما در عین حال مرکز اداری و موزه ای برای نمایش هنر و تاریخ ژاپن هم هست. این کاخ بر روی ویرانه های قلعه ای قدیمی که در آتش و جنگ از بین رفته ساخته شده و یکی از مهمترین جاذبه های شهر توکیو، پایتخت ژاپن به شمار می رود. این کاخ مدرن در احاطه ی باغ های سنتی، دیواره های سنگی بزرگ و خندق های پرآب، طبیعتی دلفریب را در دل کلان شهر توکیو خلق کرده است. اگر می خواهید درباره کاخ امپراتوری توکیو بیشتر بدانید در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

کاخ امپراتوری توکیو
مطالب مرتبط:
اگر دلش را ندارید در ژاپن به این موزه ها نروید!
هیمجی، بزرگ ترین قلعه ژاپن

کاخ امپراتوری محل زندگی پادشاه توکیو است برای همین نمی توانید به بیشتر قسمت های آن بروید ولی بازدید از به باغ بیرونی، باغ شرقی و پارک کیتا نو مارو (Kita-no-maru-koen Park) اشکالی ندارد و ورود به آن ها هم مجانی است. وقتی به بازدید کاخ امپراتوری می روید در جلوی میدان بزرگی که در روبروی کاخ قرار دارد چشمتان به پلی سنگی و جذاب می افتد. این پل که به نیجوباشی (Nijubashi) معروف است بر روی خندقی در باغ های بیرونی کشیده شده و یکی از بهترین جاها برای عکس گرفتن است برای همین همیشه در جلوی آن تعداد زیادی گردشگر می بینید. با عبور از روی این پل به محوطه ی داخلی کاخ وارد می شوید و چشم اندازهای تازه ای را می بینید.

پل ورودی

به دیواره های سنگی، برج ها و پل نیجوباشی با دقت نگاه کنید چون یادآور سازه های صدها سال پیش هستند، زمانی که برج و باروها و خندق ها نقش دفاعی مهمی برای شهر بازی می کردند. قسمت های داخلی این کاخ به طور کلی به روی عموم باز نیست فقط در روزهای ۲ ژانویه (عید سال نو) و ۲۳ دسامبر (روز تولد امپراتور) گردشگران می توانند به بخش های داخلی کاخ بروند و با اعضای خانواده ی سلطنتی که به بالکن کاخ آمده اند دیدار کنند. به علاوه، در ماه های دیگر سال هم می توانید به همراه تورهای گردشگری به بخش های داخلی کاخ بروید اما حق ورود به هیچ ساختمانی را ندارید. این تور حدودا ۴۵ دقیقه طول می کشد و هر روز به جز یکشنبه و دوشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۳:۳۰ برگزار می شود. برای شرکت در این تور باید حتما از قبل یا از طریق وبسایت و یا تلفن رزرو انجام دهید.

بناهای داخل مجموعه

این کاخ سلطنتی از جاذبه هایی است که دوست دارید بارها و بارها از آن دیدن کنید. با اینکه بازدید از محوطه ی کاخ چندان جالب به نظر نمی رسد اما باغ های شرقی از جاهایی است که حتما باید شانس دیدن از آن را به خود بدهید. باغ های شرقی کاخ امپراتوری که در نزدیکی بخش های داخلی کاخ است بدون شک مهمترین پارک این مجموعه است. این باغ ها که قسمت شرقی کاخ قرار دارد و هر روز به جز دوشنبه و جمعه به روی عموم باز است.  با اینکه در این باغ هیچ کدام از ساختمان های قلعه ی ادو باقی نمانده است اما خندق، دیواره ها و دروازه های ورودی آن زمان را هنوز هم در اینجا می بینید. در باغ های شرقی یک دیوار سنگی هست که از زمانی که اینجا به جای کاخ، قلعه بود در همین محل قرار دارد. یکی از مهمترین تفریحات گردشگران در این باغ تماشای گل های فصلی رنگارنگ مثل آزالیا و ادریسی است. این باغ با حوض ها و چشم اندازهای جذابش محیطی آرامش بخش را به وجود آورده و از پرطرفدارترین جاذبه های شهر توکیو است.

شکوفه های گیلاس باغ های شرقی

در نزدیکی این باغ موزه ای هست که اختصاص به آثار هنری امپراتور شووا دارد و پر از کیمینوها و نقاشی های ژاپنی ست. در پارک کیتو نو مارو (Kita-no-maru-koen Park) در بخش شمالی جاذبه هایی مثل موزه ی ملی هنر مدرن و موزه ی علمی هست. خندقی که در نزدیکی این پارک قرار دارد از گذشته یکی از بهترین جاها برای تماشای شکوفه های گیلاس معروف ژاپن است. از اوایل آوریل (اواسط فروردین) گردشگران زیادی برای دیدن چشم اندازهای خیال انگیز از شکوفه های گیلاس به این محل می روند. از اینجا می توانید با کمی پیاده روی به تاتر ملی بروید و نمایش های هنری سنتی ژاپنی را تماشا کنید.

فضای سبز باغ ها

تاریخچه کاخ امپراتوری توکیو

کاخ امپراتوری به جای قلعه ی قدیمی ادو (Edo Castle) ساخته شده، قلعه ای که در مرکز توکیو در احاطه ی خندق ها و دیواره های سنگی بزرگ ساخته شده بود. شاید ندانید اما اسم قدیمی توکیو، ادو (Edo) بود و برای همین به اینجا که از قرن ۱۷ تا ۱۹ محل زندگی سامورایی های ژاپنی بود قلعه ی ادو می گفتند.  قلعه ی ادو محل حکومت توکوگاوا شوگون بود، حکومتی که در سال های ۱۶۰۳ تا ۱۸۶۷ بر ژاپن حکمرانی می کرد. در سال ۱۸۶۸، این حکومت منقرض و پایتخت و خانه ی امپراتوری از کیوتو به توکیو انتقال پیدا کرد. در سال ۱۸۸۸، ساخت قصر جدید امپراتوری تمام شد، کاخی که یک بار در طول جنگ جهانی دوم ویران شد اما دوباره به همان شکل قبلی مورد بازسازی قرار گرفت.

کی و چگونه به کاخ امپراتوری توکیو برویم؟

کاخ امپراتوری در مرکز توکیو ۱۰ دقیقه پیاده روی تا ایستگاه توکیو فاصله دارد. بهترین زمان برای بازدید از این کاخ در اوایل فصل بهار است چون درختان باغ مملوء از شکوفه های گیلاس شده و زیبایی چشم نوازی را پدیده آورده اند.

منبع: expedia.com

راز تراس های اسرار آمیز پرو
راز تراس های اسرار آمیز پرو
بازار علی پاشا و جاذبه هایش در ادیرنه ترکیه + ویدیو
بازار علی پاشا و جاذبه هایش در ادیرنه ترکیه + ویدیو
آشنایی با حمام قلعه در همدان
آشنایی با حمام قلعه در همدان
گشت و گذار در برج کج پیزا + ویدیو
گشت و گذار در برج کج پیزا + ویدیو

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code