بلیط هواپیما

اسرار ماورایی کاخ تاریخی همپتون کورت انگلستان

کاخ همپتون کورت (Hampton Court)

مکان های تاریخی همیشه به دلیل تاریخ پر فراز و نشیبی که در دل خود دارند برای افراد از جذابیت خاصی برخوردارند. یکی از کشورهای اروپایی که تعداد زیادی از این بناهای تاریخی را دارد، کشور انگلستان است. سرزمینی مملو از سازه های قدیمی و کاخ های سلطنتی زیبا و تاریخی که هر کدام داستان خود را دارند. یکی از این کاخ ها، کاخ همپتون کورت نام دارد، کاخی که به دلیل رفت و آمد ارواح مختلف حالا مشهور شده است. در ادامه با الی گشت همراه شوید:

کاخ همپتون کورت

کاخ همپتون کورت در انگلستان یکی از پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری این کشور است که چیزی حدود ۲ میلیون نفر بازدید کننده در سال دارد. این کاخ در کشور انگلستان و در ۸ کیلومتری جنوب غربی لندن قرار دارد. همپتون کورت، در سال ۱۵۱۵ و برای یکی از کاردینال های به نام آن دوران ساخته شد و بعدها بعد از کمتر شدن محبوبیت این کاردینال، کاخ، به یکی از متعلقات شاه هنری هشتم تبدیل شد.

در کاخ همپتون کورت انگلستان، پادشاهان مختلفی نسل به نسل زندگی کردند تا اینکه شاه جرج دوم آخرین کسی شد که در آن اقامت کرد. در این کاخ، متعلقات با ارزشی از خاندان سلطنتی انگلستان نگهداری می شود و بعد از آماری که در سال ۲۰۱۵ گرفته شد مشخص شد که ۵۴۲ گنجینه ی با ارزش و گرانبها در این کاخ وجود دارد از انواع نقاشی گرفته تا مجسمه ها و عتیقه جات و مبلمانی که جدای از ارزش پولی بسیار گزاف و حتی بی قیمت، ارزش تاریخی شان اهمیت دارد.

کاخ همپتون کورت در انگلستان

یکی از دیدنی ترین بخش های کاخ همپتون کورت مجموعه های از مجسمه های حیوانی از جنس سنگ است که در ورودی ها به نمایش گذاشته شده اند و «دیوهای پادشاه» یا King’s Beasts نام دارند. علاوه بر این، این کاخ لوکیشن تعدادی از فیلم های بسیار معروف مانند دزدان دریایی کارائیب، مردی برای تمام فصول و چندین فیلم مشهور دیگر بوده است. اما در کنار این همه جذابیت ها، موردی که باعث شده تا گردشگری در این کاخ تبدیل به گردشگری وحشت شود، اتفاقات ماورایی ای است که در آن رخ می دهد.

داخل کاخ همپتون کورت

یکی از این اتفاقات مربوط به ۲ کودکی است که به این کاخ رفته بودند تا هم از آن دیدن کنند و هم مانند بسیاری از افراد دیگر از خود و کاخ عکس بگیرند. در یکی از عکس های گرفته شده، تصویر یک شخص عجیب هم دیده می شود که با خصوصیت های یکی از شبح های معروف این کاخ به نام بانوی خاکستری همخوانی زیادی دارد. بانوی خاکستری یکی از خدمتکاران سلطنتی این کاخ بوده است که ظاهرا در سال ۱۵۶۲ به خاطر بیماری آبله می میرد و بعد از آن روحش در همانجا باقی می ماند. یکی دیگر از روح های تسخیری این کاخ، روح یکی از همسران هنری هشتم است که در آن دوران به دلایلی کشته می شود.

نمای کاخ همپتون کورت

یکی دیگر از ماجراهای پر سر و صد و جنجالی کاخ همپتون کورت انگلستان مربوط به دوربینی بود که توسط ۳ مرد در گوشه ای از این کاخ گذاشته شد تا رفت و آمدها زیر نظر گرفته شود و با کمال تعجب در آن تصاویری از شبحی با لباس قدیمی دیده می شود که مدام درها را باز و بسته می کند.

داخل کاخ همپتون کورت در انگلستان

به طور کلی باید گفت که این کاخ اسرار زیاد و اذیت کننده ای را در خود نگهداری می کند که هر چند وقت یکبار سر و صدا و آشوب زیادی را به پا می کند. با این حال همچنان در کاخ همپتون کورت بر روی همه باز است و یکی از پر طرفدارترین جاذبه های لندن محسوب می شد.

راهنمای سفر به لیورپول
راهنمای سفر به لیورپول
معرفی فرودگاه لیورپول
معرفی فرودگاه لیورپول
موزه تاریخ طبیعی لندن، دنیایی از شگفتی های تاریخ کره زمین
موزه تاریخ طبیعی لندن، دنیایی از شگفتی های تاریخ کره زمین
این ۱۱ جاذبه طبیعی انگلیس نفس تان را حبس خواهند کرد!
این ۱۱ جاذبه طبیعی انگلیس نفس تان را حبس خواهند کرد!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code