کارهایی که نباید در هتل انجام داد(بخش اول)

هتل

درست است که از قدیم گفته ‌اند خانه آنجاست که دل خوش است؛ اما در هتل محل اقامت باید از عقل سلیم هم استفاده کرد و کمی احتیاط نمود.

هدف این مطلب این نیست که افراد آسان گذران را بترساند. اما هر کسی که به هتلی می ‌رود، باید از سطحی از آگاهی برخوردار باشد و بداند که چطور باید رفتار کند. خطرات مربوط به هتل، از پنجره‌ های خراب گرفته تا هزینه ‌های سرسام ‌آور، همگی واقعیت ‌هایی هستند که باید آنها را مد نظر داشت. قدری پیش‌گیری، از فجایعی که ممکن است سفر شما را به کامتان تلخ کنند، جلوگیری می‌ کند. در ادامه به شرح پنج نکته می‌پردازیم که بهتر است فکر انجام آنها را در هتل، از سرتان به‌در کنید.

مطالب مرتبط:
مواردی که هتل ‌ها به شما نمی‌ گویند
بهترین اتاق هتل را مال خود کنید

به پنجره تکیه ندهید

داستان پنجره‌ های ناامن هتل‌ها، حتی به اخبار هم کشیده شده است. در ماه ژوئن ۲۰۱۱، یک دختر دو ساله در ایالت مینسوتای امریکا که به پنجره هتلی در طبقه دوم تکیه داده بود، سقوط کرد. اگرچه این دختر زنده ماند، اما به بیمارستان منتقل شد. در همان هفته، هتل W در شهر آستین ایالت تگزاس نیز پس از چندین مورد افتادن و خرد شدن شیشه بالکن، برای چند روز تعطیل شد و بنابر گزارش ها، چهار نفر هم زخمی شدند. به ‌تازگی نیز یک پسر هجده ساله از پنجره طبقه ششم یک سوئیت در ایالت نبراسکا سقوط کرد و زخم ‌های جدی برداشت.

البته من هیچ آمار دقیقی از پنجره‌ های هتل دارای عیب و ایراد، یا مرگ و میر ناشی از خرد شدن شیشه پنجره روی افراد در دست ندارم؛ اما یک نگاه عمیق به اخبار و نیز جست‌ و جوی عبارت «سقوط پنجره هتل» در گوگل، برای اثبات صحت ادعای من مبنی بر تکیه ندادن به پنجره هتل، کافی است. البته این اصل در مورد هر ساختمان بلند مرتبه ‌ای درست است

با محتویات داخل یخچال کاری نداشته باشید

من یک مسافر با وضعیت مالی متوسطی هستم که برای من، محتویات یخچال با ملحفه هتل فرق چندانی ندارد؛ چرا که از آنها هیچ استفاده‌ای نمی‌کنم! اما برخی اوقات وسوسه می ‌شوم به درون آن یخچال کوچک سرکی بکشم و ببینم در آنجا چه خبر است (لازم به گفتن نیست که هیچوقت وسوسه نمی‌شوم در مورد ملحفه کنجکاوی کنم!) یک شکلات اسنیکرز ۴ دلاری در آنجا می ‌بینم؟ عالی است! اما بهتر است بدانم که کنجکاوی من ممکن است منجر به هزینه ‌های اضافی و ناخواسته شود. سارا اشلیختر در کتاب خود با نام «هزینه ‌های پنهان هتل» می ‌نویسد: «برداشتن و گذاشتن یک قلم کالا در یخچال، ممکن است باعث تحریک حسگرهای آن شود و خیلی زود، قیمت آن کالا را به صورت‌حساب شما بیفزاید. در ماشین ‌های حساس، حتی تکان خوردن کالاها هم ممکن است منجر به هزینه شود؛ مثل وقتی که می ‌خواهید غذا در یخچال بگذارید و ظرف غذا، به یکی از اقلام موجود در یخچال می ‌خورد. اگر می ‌خواهید تماماً از شر این کار راحت شوید و پیش از ورودتان آن را خالی کنند، باز هم هشیار باشید چون ممکن است هزینه «تأمین مجدد» کالا برای شما محاسبه شود.

با ظروف شیشه ‌ای چیزی ننوشید

بد نیست مسافران وسواسی بدانند که هتل ‌ها مرکز رشد میکرو ارگانیسم‌ هایی هستند که توسط میهمانان یا مسافران قبلی به جا مانده‌اند. این احتمال وجود دارد که ریموت‌کنترل، ملحفه و کلید روشن و خاموش کردن لامپ، در زیر لامپ سیاه (نور فرا بنفش) کاملاً مشخص باشند و البته همه اینها روی ظروف شیشه ‌ای هم می‌ نشینند. بسیاری از میهمانان ظاهراً شجاع، بدون دستکش به این وسایل دست می ‌زنند. اما واقعیتی در مورد اتاق ‌های هتل وجود دارد که حتی مسافران نه‌ چندان سختگیر هم بهتر است آن را رعایت کنند: پوشیدن دستکش. از همه اینها گذشته، ظروف شیشه ‌ای با دهان شما تماس دارند.

من در کتاب خودم با نام «روش پیدا کردن یک اتاق هتل تمیز» در مورد ظروف شیشه ‌ای این ‌طور نوشته ‌ام: «هیچ ضمانتی وجود ندارد که ظروف شیشه ‌ای و فنجان‌ های اتاق شما توسط کارکنان قسمت شست‌ و شو کاملاً تمیز شسته شده باشند، یا حداقل با همان اسفنجی که حمام را تمیز می‌ کنند، آن را تمیز کرده باشند. بله!» یک راه ساده برای حل این مسئله، این است که ظروف شیشه‌ای را خودتان و شخصاً با آب داغ و مایع ظرفشویی بشویید.

در دسترس ترین مکان های دیدنی سنگاپور
فرهنگ، تاریخ و مذهب مالزی
چرا ایرانی ها عاشق سفر به روسیه هستند؟
چند کشور در قاره آفریقا وجود دارد؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code