مهم ترین کارهایی که باید بعد از سفر، انجام دهیم

انجام کارهای بعد از سفر تا چه اندازه اهمیت دارند؟

خیلی از ما عاشق سفر و گشت و گذار هستیم اما هیچگاه به کارهای بعد از سفر فکر نمی کنیم در صورتی که بی توجهی به آن می تواند باعث بروز افسردگی شود. بسیاری از ما، بعد از سفر وقتی به خانه و زندگی روزمره بازمی گردیم احساس افسردگی و بی حوصلگی می کنیم. در این مطلب الی گشت به شما خواهد گفت که بعد از سفر چه کارهایی انجام دهید تا دچار افسردگی نشوید.

بعد از سفر

به جنبه ی مثبت بعد از سفر فکر کنید

مطالب مرتبط:
برای افسردگی بعد از سفر و مقابله با آن چه کنیم
نکات مهم برای سفر خانوادگی با ماشین شخصی
چگونه برای سفر پول پس انداز کنیم؟

وقتی به خانه باز می گردید به خانواده و دوستانتان نزدیک می شوید و دلتنگیتان رفع می شود. بعد از سفر خاطرات سفر را برای دوستان و خانواده تعریف می کنید و عکس هایتان را نشان می دهید. با مرور خاطرات سفر باز هم حس خوب تجربه ی سفر، برایتان تداعی می شود. گرچه همه ی ما سفرهای تفریحی را با هدف استراحت و خوش گذرانی انتخاب می کنیم، اما همانطور که می دانید سفر سختی های خود را دارد و همه ی ما بعد از سفر احساس خستگی می کنیم.

یادتان باشد که هیچ جای دنیا به اندازه ی خانه ی خودتان راحت نیست. همه ی ما نیاز داریم که به کارهای بعد از سفر بپردازیم؛ در خانه ی خودمان استراحتی خوب داشته باشیم، غذاهای محلی خودمان را میل کنیم و به کارهای عقب افتاده برسیم. به هر حال زندگی ادامه دارد و دیر یا زود باید به کارهای بعد از سفر پرداخته و به زندگی روزمره برگردیم.

بعد از سفر نگرش مثبت

روی هدفی خاص تمرکز کنید

همیشه به خاطر داشته باشد که داشتن اهدافی در زندگی انگیزه ی شما را برای ادامه ی راه افزایش می دهد. بعد از تعطیلات، وقتی برای خود هدفی خاص مشخص کنید و به دنبال رسیدن به آن هدف باشید، هیچ وقت احساس افسردگی و بی حوصلگی نخواهید کرد. اغلب افراد انجام کارهای بعد از سفر را به تعویق می اندازند و وقتی به خانه باز می گردند، به ویژه بعد از سفرهای گروهی، احساس افسردگی می کنند و نمی دانند چه کار باید کنند.

سعی کنید ساعت خوابتان را تنظیم کنید

بیشتر افراد پس از سفر مشکل به هم خوردن ساعت خواب را دارند؛ این امر باعث می شود که نتوانند به موقع بخوابند و صبح ها نیز به سختی بیدار می شوند. یکی از کارهای بعد از سفر که باید انجام شود و بسیار مهم است تنظیم ساعت خواب است. در سفر همه ی ما وقتی احساس گرسنگی می کنیم غذا می خوریم، وقتی احساس خستگی می کنیم می خوابیم و هر وقت می خواهیم و از برنامه ی روزانه ی خاصی پیروی نمی کنیم. به همین دلیل بعد از تعطیلات باید نظمی به برنامه ی زندگی بدهیم و به زندگی روزمره برگردیم.

به این فکر کنید که باز هم می توانید سفر کنید

یکی از مهم ترین و بهترین کارهای بعد از سفر که می توانید انجام دهید تا احساس افسردگی نکنید این است که به خود بگویید باز هم می توانم سفر کنم و باز هم مقصد جدیدی را کشف خواهم کرد! بی شک هر سفری پایانی دارد و پس از پایان سفر باید محل زندگی و خانه و کارمان بازگردیم. برای سفر نیاز پول داریم، پس باید کار کنیم و برای سفر بعدی آماده شویم.

بعد از سفر چه کارهایی انجام دهیم

به خود وقت کافی بدهید

بعد از سفر زیاد به خودتان سخت نگیرید و به خود وقت کافی دهید تا بتوانید خودتان را با زندگی روزمره وفق دهید. اگر امکان این را دارید، چند روزی را در منزل استراحت کنید. توقع نداشته باشید تا از راه رسیدید همه چیز طبق روال به راحتی پیش برود.

با همسفرهایتان در ارتباط باشید

از بهترین ایده ها و کارهای بعد از سفر ارتباط با همسفرهایتان است. به ویژه در دنیای امروزی که با وجود تکنولوژی و اینترنت برقراری ارتباط آسان تر شده است. به این شیوه می توانید با شخصی که خاطره ی مشترکی دارید صحبت کنید و یادی از روزهای خوب سفر کنید. علاوه بر این می توانید برنامه ای برای گشت شهری و یا تفریح در محل زندگیتان بریزید و اوقات فراغتتان را به این طریق پر کنید.

کارهای بعد از سفر

از ملاقات با دوستان و خانواده لذت ببرید

بعد از سفر به دیدن افرادی که دلتنگ‌ آن ها شده اید بروید و از همراهی عزیزانتان لذت ببرید. وقتی که دور هستید و یا مشغله ی زندگیتان زیاد است، ناخواسته دوستان زیادی را از دست می دهید. بعد از سفر بهترین زمان برای ملاقات افرادی است که از آن ها دور بوده اید. درست است که می گویند “از دل برود هر آنکه از دیده برفت”، اما اگر از اوقات فراغتی که دارید وقتی را صرف خانواده و دوستان کنید دیگر از خاطرشان نخواهید رفت!

به کشف جاذبه های شهری که در آن زندگی می کنید بپردازید

حتی اگر از تور اروپا و یا سفری شگفت انگیز بازگشته اید، دلیلی نمی شود که دیگر سفر نروید. از کارهای بعد از سفر که می توانید به آن بپردازید، استفاده از تعطلات آخر هفته است. در تعطیلات آخر هفته، به سفری کوتاه در خارج از شهر یا شهرهای نزیک محل زندگی خود بروید. به طور مثال در داخل همین شهری که زندگی می کنید جاذبه های تاریخی و تفریحی متعددی وجود دارد که حتی از وجود آن ها بی خبر هستید. با کمی جستجو در گوگل می توانید جاذبه های گردشگری زیادی را پیدا کنید که دیدن آن ها خالی از لطف نیست.

بعد از تعطیلات چه کارهایی انجام دهیم

همیشه در لحظه زندگی کنید

زندگی در گذر است! از تجربیات سفرتان استفاده کنید، در مورد خاطرات سفر فوق العاده ای داشتید صحبت کنید، اما فراموش نکنید که زمان مثل باد می گذرد و باید از لحظه لحظه ی زندگی تمام استفاده را کرد. درست است که بعد از سفر همه درباره ی سفری که داشتید می پرسند اما به این نکته هم توجه داشته باشید که خاطرات تکراری برای آن ها جالب نیست و بعد از یک هفته همه چیز عادی می شود.پس سعی کنید در لحظه زندگی کنید و خاطرات جدید بسازید.

تجربیات جدید لذتبخش تر از صحبت در مورد گذشته و فکر کردن درباره ی آن است.

برای سفر بعدی برنامه ریزی کنید

بعد از سفر طولانی برگشتن به خانه سخت است. وقتی بعد از سفر به خانه بر می گردیم انگار زمان در خانه متوقف شده است و همه چیز تکراری و همانند قبل از سفر است. تنها چیزی که بعد از سفر می شود شما هستید! از درس هایی که در سفر یاد گرفتید به خوبی استفاده کنید. بگذارید بازگشت به خانه ماجراجویی جدیدی برایتان باشد. خوشبختانه این نکات می تواند کمی به شما کمک کند تا بعد از سفر احساس افسردگی نکنید. اگر بعد از سفر چنین حسی را تجربه کرده اید با الی گشت هم درمیان بگذارید.

منبع: chaptertravel

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد