بلیط هواپیما

کجا می توانیم یک وال ببینیم؟!

وال ها با طول ۱۲ متر بزرگ ترین ماهی های دریا هستند، آن ها در عین حال رام ترین و آرام ترین موجودات دریایی اند. اگر در فاصله بسیار کمی از این موجود عظیم الجثه قرار بگیرید به تجربه ای باورنکردنی دست پیدا کرده اید می توانید لکه های سفیدی که بر روی پشت این موجودات قرار دارد را از نزدیک ببینید لکه های که به شکل مجموعه ای از ستاره ها در هنگام شب هستند، آن ها با چشم های تیله ای خود با کنجکاوی زیاد به شما نگاه می کنند. من و گروه پنج نفره ای از غواصان یک نوع ماده از آن ها را در اقیانوس دیدیم، او در میان حباب ها بازی می کرد و چهار پنج بار به زیبایی دور خودش چرخید. در فیلیپین این وال ها را برای پروش و در چین برای استفاده از گوشت آن ها شکار می کنند. برای آشنایی بیشتر با این موجودات الی گشت را همراهی کنید می خواهیم درباره این حرف بزنیم که کجا می توانیم وال ببنیم؟!.

مطالب مرتبط:
می خواهید غواصی یاد بگیرید؟ به این جزایر سفر کنید
لذت غواصی در دنیایی ناشناخته، که باورش سخت است!

شنا با وال ها

پارک ملی خلیج سندراواسی

پارک ملی خلیج سندراواسی در سواحل شمالی شبه جزیره دوبرایی اندونزی قرار دارد و زیستگاه بزرگ ترین جانوران دریایی روی زمین است. در سال ۲۰۱۱، با جست و جوهایی که با سرمایه گذاری حیات وحش جهانی در این خلیج انجام شد وال های زیادی در آن مشاهده شد.  ماهی گیرانی که زمان زیادی را بر روی سکوهای شناور ماهی گیری می گذرانند با دیدن این وال ها به سودهای مالی زیادی رسیدند. اما امروزه وجود این وال ها باعث توسعه صنعت گردشگری این منطقه شده است چون گردشگران زیادی برای دیدن این وال ها در این محل غواصی می کنند. بهترن زمان در این محل برای دیدن این موجودات بین ژوئن تا اکتبر است.

 وال

دهکده دونسول

دونسول دهکده ای کوچک و دورافتاده در استان سورسوگون در جزیره لوزون است که تبدیل به یکی از معروف ترین مکان های آسیا برای شنا با وال ها شده است.  دفتر گردشگری این روستا با کمک  WWF  گردشگران را به دیدن این وال های زیبا می برد، تعداد غواصان در هر قایق محدود به ۶ نفر است. در جاهای دیگر هیچ نضمینی وجود ندارد که شما در مدت محدود غواصی خود حتما وال ببیند اما در دونسول آنقدر وال وجود دارد که قطعا یکی از آن ها را خواهید دید این وال ها به دلیل منبع غنی تغذیه ای که در آب های این محل وجود دارد به این جا می آیند. فصل دیدن آن ها بین نوامبر تا ژوئن اما بهترین زمان آوریل و می است، در این زمان باید خودتان را آماده کنید تا علاوه بر وال ها گردشگران زیادی را هم در این محل ببینید. اگر از مانیل یا سیبو سوار هواپیما شوید می توانید به راحتی خود را به این محل برسانید.

وال های اقیانوس

پارک ملی توباتاها

پارک ملی توباتاها در وسط دریای سولو قرار دارد و از استان پالاوان در بخش غربی فیلیپین تا این محل ۹ ساعت قایق سواری فاصله است. این پارک یکی از بهترین پارک های موجودات آبزی در جهان است. این محل نه تنها به دلیل باغ های مرجانی خود بلکه به دلیل گونه های دریایی بزرگ، غواصان زیادی را به خود جلب می کند. در سال های اخیر وال هایی که از گونه های نادر این محل بودند بارها توسط قایق های غواصان مشاهده شده اند و به خصوص در نزدیکی جزیره جنوبی پارک شانس زیادی وجود دارد که یکی از آن ها را ببینید.

منبع: thecoraltriangle.com

چشمه ای در انگلستان که انسان ها را می بلعد!
چشمه ای در انگلستان که انسان ها را می بلعد!
ارگاکی، دریاچه ای که هنرمندان عاشقش هستند!
ارگاکی، دریاچه ای که هنرمندان عاشقش هستند!
آیا عاشق طبیعت هستید؟ به سواحل استوایی بروید
آیا عاشق طبیعت هستید؟ به سواحل استوایی بروید
در تایلند به کدام پارک آبی برویم؟
در تایلند به کدام پارک آبی برویم؟