بلیط هواپیما

کشورهای آرام جهان کدامها هستند؟

اتریش

تعیین اینکه کدام کشورهای واقعا آرام هستند برای هر شهروند و فرد عادی کار ساده ای نیست.

به همین دلیل موسسه اقتصاد و صلح بر مبنای یک سری شاخص‌، کشورهای جهان را از لحاظ صلح و آرامش رتبه بندی کرده است. با الی گشت همراه باشید تا با چندی از این کشورها که در این رتبه بندی در صدر قرار گرفته اند، آشنا شوید.

 سوییس

سوییس که بیشتر به پیست‌های اسکی اش معروف است طبق فهرست کشورهای آرام دنیا، یکی از کشورهای صلح ‌دوست دنیا به شمار می رود. وقتی به سوییس فکر می‌کنیم معمولا ساعت‌ های گران قیمت، شکلات ‌های متنوع و البته بانک‌ های معروفش جلوی چشمان مان می آید. ولی سوییس چیزهای با ارزش دیگری هم دارد. مردم سوییس از خدمات بهداشتی گسترده، نظام آموزش عالی و اشتغال بالایی برخوردارند. مردم سوییس به صبر و  چند فرهنگی بودن معروف هستند. در این کشور، مردم با زبان‌ها و فرهنگ ‌های مختلف با صلح و دوستی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند.

نیوزیلند

نیوزیلند به لطف نرخ جرم پایین، توانایی ‌های نظامی، احترام به حقوق انسانی و ثبات سیاسی چندین سال است که عنوان امن ‌ترین و صلح‌دوست‌ ترین کشور دنیا را از آن خود کرده است. مردم این کشور بسیار صبور و میهمان ‌نواز هستند. این کشور روابط سیاسی و اقتصادی خود را با کشور استرالیا حفظ کرده و در سال ۱۹۸۷ به عنوان یک منطقه غیر هسته ‌ای معرفی شد. در حال حاضر نیز این کشور از جنبش ‌های ضد هسته ‌ای حمایت می‌کند. طبیعت زیبا، استاندارد بالای زندگی و رفتار دوستانه مردم این کشور سبب شده تا نیوزیلند تبدیل به یکی از مقاصد مهم گردشگری در دنیا شود.

اتریش

اتریش کشوری است که در میان کشورهای صلح‌طلب و آرام دنیا قرار دارد. این کشور از زمان جنگ جهانی دوم به بعد از منازعات دوری جسته است و سیاست خارجی منعطف و بی‌طرفانه را در پیش گرفته است. امروزه از اتریش با نام یک شریک تجاری پر منفعت، مقصد مسافرتی و کشوری با سطح سواد بالا یاد می‌شود. با توجه به سطح استاندارد بالای زندگی و اقتصاد پویا، اتریش در رتبه سوم این لیست قرار گرفته است. سیستم خدمات بهداشتی و همچنین نظام آموزشی اتریش یکی از بهترین و تحسین‌ شده‌ ترین نظام ‌های اروپایی شناخته شده است. جای تعجب نیست که وین پایتخت اتریش ، در بین شهرهای دنیا به عنوان راحت ‌ترین شهر برای زندگی شناخته شده است.

 دانمارک

دانمارک کشوری که همیشه از مناقشات نظامی دوری کرده است و تمرکزش بیشتر بر توسعه داخلی است، دومین کشور آرام دنیا برای زندگی و مسافرت به شمار می رود. موفقیت این کشور با اصلاحات پیشرفته و سیاست‌های خردمندانه دولت محقق گشته است. مسائل بهداشت و درمان، برابری جنسیتی و مسئولیت‌پذیری اجتماعی از اولویت ‌های درجه اول دانمارک است. دانمارک یک کشور متحد اروپایی با مردمانی تحصیل کرده و صبور است. مردم دانمارک بسیار همیار و پشتیبان یکدیگر و همچنین بسیار خوشبین هستند. کپنهاگ پایتخت دانمارک به عنوان مشهورترین پایتخت دوچرخه‌ ها نیز شناخته می‌شود. مردم دانمارک سبک زندگی آرام و بی عجله‌ای دارند.

گفتنی است، از بین ۱۶۲ کشور بررسی شده در حال حاضر، ایران در رتبه ۱۳۸ این فهرست جای دارد.

تاریخچه پنهان در پس حمام های سنتی استانبول
تاریخچه پنهان در پس حمام های سنتی استانبول
کدام کشورها بیشترین آمار گردشگران سال ۲۰۱۸ را داشته اند؟
کدام کشورها بیشترین آمار گردشگران سال ۲۰۱۸ را داشته اند؟
بهترین موزه های تاریخ طبیعی جهان، برای دیدن دایناسورها!
بهترین موزه های تاریخ طبیعی جهان، برای دیدن دایناسورها!
کارهایی که می توانید در بارسلونا انجام دهید
کارهایی که می توانید در بارسلونا انجام دهید