بلیط هواپیما

کشورهای ثروتمند آسیا

کشورهای ثروتمند آسیا

آسیا بزرگ ترین قاره جهان از نظر مساحت، جمعیت و تعداد کشورها می باشد. آسیا کشورهای ثروتمند زیادی دارد که برخی از آن ها ثروتمندترین کشورهای جهان هستند. چین موفق ترین کشور است اما چند سال قبل در آمد پرفروش این کشور مقداری کاهش یافت که باعث خارج شدن این کشور از چند کشور اول ثروتمند آسیا شد. برای فهمیدن اینکه هر کشور در چه رتبه ای قراردارد باید کمی درباره ویژگی های آن کشور بدانید . کشورهایی که تولید ناخالص داخلی بیشتر و جمعیت کمتری دارند به عنوان ثروتمندترین کشورها در نظر گرفته  می شوند بنابراین جمعیت، در این محاسبه نقش پررنگی دارد با الی گشت همراه باشید تا با ثروتمندترین کشورهای آسیا در سال ۲۰۱۶ آشنا شوید.

مطالب مرتبط:
بهترین های میراث جهانی یونسکو در آسیا
۵ شهر از ناامن ترین ها در قاره آسیا (بخش اول)

بحرین

بحرین یکی از ثروتمندترین کشورهای آسیا  است و ارز قدرتمند این کشور در جهان دوم است، بعد از قرن۲۰ این کشور سرمایه گذاری های بسیاری در زمینه گردشگری و بانکداری کرد که سود بسیاری برای این کشور به همراه داشت. پایتخت این کشور منامه به عنوان مقصد ساختارهای مالی در نظر گرفته می شود  و یکی از موفق ترین صنعت های مالی را دارد بطوریکه در سال ۲۰۰۸ به عنوان سریعترین کشور در حال رشد جهان شناخته شد. بانکداری اسلامی و صنعت نفت، سود بسیاری را برای این کشور آورد تا ثروتمند ترین کشور آسیا باشد.این کشور بیشتر تولیدات نفت خود را صادر می کند و محصول دیگری که در این کشور زیاد استفاده شده و صادر هم می شود آلمینیوم است و به دلیل همه این موفقیت ها بحرین یکی از پولدارترین کشورهای آسیا است.

بحرین

ژاپن

ژاپن از کشورهای ثروتمند آسیا و از پیشرفته ترین کشورها در زمینه تکنولوژی و اتومبیل است و دارای درآمدی سالم از این منابع می باشد بنابراین دومین کشور پیشرفته جهان و دارای اقتصادی سالم می باشد. بر اساس گزارش هایی مستند، درامد خانوار در این کشور بیش از ۳۷۰۰۰ دلار است. ژاپن سومین صنعت بزرگ از نظر تولید اتومبیل است که این خودروها به دلیل کیفیت بالا به سراسر جهان صادر می شوند. جمعیت در این کشور در مقایسه با مساحت آن پایین است و تنها کشور در جهان است که دولت آن برای افزایش جمعیت پاداش ویژه گذاشته است.

کویت

کویت به دلیل اقتصاد قوی و ارز خود که از پر ارزش ترین ارزهای جهان است، جزو ثروتمندترین کشورهای آسیا می باشد. این کشور با تولید ۱۰ درصد منابع نفتی جهان از بزرگ ترین تولیدکنندگان نفت است و ۹۵ درصد درامد این کشور از صنعت نفت آن است . کویت جمعیت کمی در حدود ۲٫۲ میلیون نفر دارد و درامد سرانه در آن ۴۰۰۰۰ است. با توجه به اینکه بانکداری اسلامی و بانک ملی کویت، بزرگ ترین بانک ها در کشور هستند سیستم بانکداری این کشور برایش سود آور است.

کویت

تایوان

تایوان یکی دیگر از کشورهای سرمایه دار آسیا است که درآمد هر خانواده حدود ۴۰۰۰۰ دلار است و اقتصاد این کشور روز به روز در حال رشد است .این کشور موفقیت های بزرگی در زمینه تکنولوژی و صنعت بدست آورده که باعث سود زیاد آن شده است . به دلیل صنعت بزرگ خصوصی این کشور، صادرات تایوان روز به روز افزایش پیدا می کند و به خاطر همه این دلایل، تایوان یکی از کشورهای ثروتمند آسیا است و نامی بزرگ در بازار جهانی دارد.

برونی

برونی کشوری کوچک با جمعیت کم و از کشورهای سرمایه دار آسیا است چون درامد هر خانوار ۵۵۲۰۰ دلار است و مردم آن قدرت خرید بسیاری دارند. بیشتر در آمد این کشور از منابع طبیعی گاز طبیعی و محصولات نفتی است که باعث سرمایه دار شدن این کشور شده است.

سفری کم هزینه به جنوب شرق آسیا
سفری کم هزینه به جنوب شرق آسیا
برترین شهر بازی های آسیا
برترین شهر بازی های آسیا
با جزیره ای رویایی بنام پنانگ در مالزی، آشنا شوید
با جزیره ای رویایی بنام پنانگ در مالزی، آشنا شوید
کارهایی که سفر به جنوب شرقی آسیا را هیجان انگیز می کنند
کارهایی که سفر به جنوب شرقی آسیا را هیجان انگیز می کنند