بلیط هواپیما

کلبه هایی که استراحتگاه راننده های تاکسی اند

کلبه های سبز رنگ در لندن

وقتی در حال گشت و گذار در خیابان های لندن هستید در کنار بعضی از خیابان های شهر، کلبه های سبز رنگ کوچکی را می بینید که با اینکه شاید چندان به چشم نیایند اما روزگاری مشکلی بزرگی از شهر را حل کرده بودند. ممکن است با دیدن این کلبه های جمع و جور و زیبا کنجکاو شوید که این ها برای چه ساخته شده اند. داستان به وجود آمدن این کلبه ها ماجرای جالبی است که اگر در این پست همراه الی گشت باشید آن را می فهمید.

کلبه های سبز لندن
مطالب مرتبط:
لندن را از بالا ببینید! (عکس)
خیابان های لندن در گذر زمان

درست شدن این کلبه های کوچک به سال ۱۸۷۵ برمی گردد، از آن زمان تا به حال این کلبه ها استراحت گاه راننده های تاکسی هستند و برایشان غذای گرم تهیه می کنند. این که می گوییم راننده تاکسی یعنی همان درشکه چی هایی که در قدیم درشکه های اسبی را هدایت می کردند، آن زمان قانون بود که درشکه چی ها نمی توانستند برای قهوه نوشیدن و استراحت درشکه های خود  را در کنار خیابان پارک کنند چون درشکه ها نباید به حال خود رها می شدند. برای همین بعضی از درشکه چی ها یک پسر جوان را استخدام می کردند تا وقتی برای استراحت می روند این پسر از درشکه مراقبت کند البته این پسرهای جوان در حمل چمدان مسافران هم کمک می کردند.

کلبه هایی برای راننده های تاکسی

تا اینکه در صبح یک روز زمستانی اتفاقی افتاد که باعث ساخت این کلبه ها شد؛ سردبیر روزنامه گلوب برای رسیدن به دفتر روزنامه مستخدم خودش را به بیرون فرستاد تا در برف و کولاک برایش یک درشکه گیر بیاورد، یک ساعت بعد مستخدم برگشت و گفت که همه ی راننده های تاکسی در قهوه خانه ها پناه گرفتند و هیچ درشکه ای وجود ندارد. اینجا بود که این سردبیر به کمک خیریه ها خانه هایی را درست می کند تا استراحت گاه راننده های تاکسی باشد.

کلبه های غذاخوری

در بین سال های ۱۸۷۵ تا  ۱۹۱۴ حدود ۶۱ ی از این پناهگاه ها درست شد که برای ساخت هر کدام ۲۰۰ یورو صرف شد. همه ی این کلبه ها در نزدیکی شلوغ ترین ایستگاه های درشکه و در شعاع ۶ مایلی از تقاطع چرینگ کراس بودند. چون این کلبه ها در کنار خیابان های عمومی بودند برای همین پلیس نمی گذاشت تا اندازه ی بزرگی داشته باشند. این کلبه ها با اینکه کوچک بودند اما آشپرخانه ی خوبی داشتند و ۱۲ نفر همزمان در آن جا می شدند. در همه ی این کلبه ها یک نفر مسئول وجو داشت که برای راننده ها غذا تهیه می کرد.

غذاخوری راننده های تاکسی

در هر کدام از کلبه ها میز و صندلی چیده شده بود و راننده ها حتی می توانستند از کتاب ها و روزنامه هایی که در آنجا وجود داشت استفاده کنند، کتاب هایی که ناشران و افراد خیر به این کلبه ها بخشیده بودند. این کلبه ها مشکلی اساسی را حل کرده بود و آن اینکه راننده های تاکسی می توانستند در آنجا غذاهای گرم با قیمت مناسب بخورند و در آب و هوای بد در آنجا استراحت کنند. امروز فقط ۱۳ تا از آن کلبه ها باقی مانده که همچنان بعد از این همه سال راننده های تاکسی برای استراحت به آنجا می روند.

منبع: amusingplanet.com

چاه های آبی که لباس دارند!
چاه های آبی که لباس دارند!
راهنمای سفر به آکسفورد
راهنمای سفر به آکسفورد
ماجرای وحشتناک مردی که در طول زمان به فیل تبدیل شد!
ماجرای وحشتناک مردی که در طول زمان به فیل تبدیل شد!
لیدز، دوست داشتنی ترین قلعه دنیا در انگلیس
لیدز، دوست داشتنی ترین قلعه دنیا در انگلیس