بلیط هواپیما

کلمبو، بزرگ ترین شهر سریلانکا

شهر کلمبو در سریلانکا

کلمبو (Colombo) بزرگ ‌ترین شهر و پایتخت تجاری سریلانکا است و در کرانه ی غربی جزیره و نزدیک پایتخت سیاسی سری لانکا قرار دارد. کلمبو شهری شلوغ و پرهیاهوست که در آن زندگی مدرن و بناهای استعماری پیوندی تماشایی را به وجود آورده اند. تنوع قومی و فرهنگی از آن شهری متنوع ساخته که به غیر از افرادی از شرق آسیا اروپاییان زیادی هم در آن زندگی می کنند. بندر طبیعی این شهر از سالیان کهن تاجران عربی، بریتانیایی، هلندی و پرتغالی را  برای تجارت به کنار این شهر می کشاند. برای آشنایی بیشتر با کلمبو در ادامه الی گشت را همراهی کنید

کلمبو
مطالب مرتبط:
راوانا، یکی از عریض ترین آبشارهای سریلانکا
کندی، مهمترین شهر سریلانکا

به بخش مرکزی شهر همچنان «فورت» گفته می شود هر چند که بقایای قلعه های استعماری سال هاست که از بین رفته و یا به ساختمان های جدیدتر تبدیل شده است. اینجا بناهای استعماری زیادی مثل ساختمان نئوکلاسیک قدیمی پارلمان، خانه رئیس جمهوری عصر ویکتوریا و فروشگاه آجری مجلل قرن ۱۹ وجود دارد.

جاده های شهر تنگ و دوطرفه هستند و دیدن سه چرخه هایی است که به آن ها توک توک می گویند از صحنه های معمول خیابان هاست. توک توک ها ارزان ترین و بهترین راه برای رفتن به مسافت های نزدیک است و برای قیمت کرایه آن هم می توانید با راننده چانه برنید.

شهر کلمبو

تعدادی از جاذبه های این شهر را معرفی می کنیم:

منطقه کلمبو فورت(Colombo Fort)

این منطقه که در بین بندر کلمبو در شمال و دریاچه «برا» در جنوب قرار دارد به قلب کلمبو معروف است. پرتغالی ها بعد از فتح این شهر قلعه خودشان را در این منطقه درست کردند این قلعه بعدها توسط هلندی ها اشغال شد اما سرانجام بریتانیا در اواسط قرن ۱۹ بعد از فتح شهر آن را نابود کرد. امروز این ناحیه قلب تجاری و مالی شهر است و هتل های بین المللی زیادی دارد.

منطقه فورت

بازار پتا (Pettah)

در شرق منطقه فورت، بازار پتا قرار گرفته؛ بازاری شلوغ و پر از چیزهای جالب برای خرید. در اینجا کوچه ها و خیابان های پرپیچ و خمی می بینید که در آن ها پارچه، طلا و نقره، عتیقه جات، ادویه، میوه و سبزیجات، وسایل الکتریکی ، لباس و کفش به فروش می رسد. هر چیزی که به دنبالش باشید در بازار پتاه پیدا می کنید فقط تخفیف گرفتن را فراموش نکنید. یکی از بهترین خیابان های این ناحیه برای خرید و گشت و گذار خیابان دریاست که در بخش شمال شرقی پتا قرار دارد و مکان های مقدس و کارگاههای طلافروشی زیادی دارد.

پتا

موزه دوره هلندی ها

این موزه در نیمه دوم قرن ۱۷ ساخته شد و از معدود بناهای به جای مانده از حکومت هلندی هاست. این موزه که در اطراف پنا قرار دارد با بازارها و مغاره های قدیمی احاطه شده و در آن می توانید مجموعه هایی از سکه، اسلحه، سفال، مبلمان دوره هلندی و … را ببینید. این موزه از شنبه تا پنجشنبه از ساعت ۹ صبح تا ۵ باز است.

ساختمان قدیمی پارلمان

این ساختمان در منطقه فورت قرار دارد و یک عمارت با معماری نئوگوتیک است که در دوره استعماری بریتانیا ساخته شد و از سال ۱۹۳۰ به مدت ۵۳ سال محل قانونگذاری جزیره بود.

ساختمان قدیمی پارلمان

گالری ملی هنر

این گالری که در گوشه ای از پارک «ویهاناهادوی» قرار دارد تعدادی از پرتره های شخصیت های مهم سریلانکا را در خود جای داده است.

منبع: lanka.com

«پارک دنیای مومین ها»، سرزمینی خیال انگیز و جادویی در فنلاند!
«پارک دنیای مومین ها»، سرزمینی خیال انگیز و جادویی در فنلاند!
سفری به یادماندنی به جنوب شرق آسیا
سفری به یادماندنی به جنوب شرق آسیا
جاذبه ای بکر در خراسان به نام آبشار گرینه
جاذبه ای بکر در خراسان به نام آبشار گرینه
دور افتاده ترین جزیره های جهان+ تصویر
دور افتاده ترین جزیره های جهان+ تصویر