کلیساهایی که به جای زمین در آسمان ساخته شده اند!

کلیساهای اتیوپی

با دیدن تصاویری از آن فکر می کنید اسپانیا، تایلند و یا حتی ایتالیا است! اتیوپی را می گوییم جایی که به عنوان یکی از دیدنی ترین مقصدهای گردشگری جهان شناخته می شود و به آن لقب «خیره کننده» را داده اند. خود کشور اتیوپی به خاطر طبیعت خارق العاده، چشم اندازهای دراماتیک، فرهنگ کهنش همیشه مورد توجه بوده است و داشتن چنین موهبت هایی در کنار هم باعث شد تا امسال از طرف شورای توریستی به عنوان یکی از ۳۱ مقصد داغ برای تعطیلات معروف شود. چیزهای عجیب و غریب در این کشور زیاد می بینید اما یکی از عجیب ترین پدیده هایی که در این جا می خواهیم به شما معرفی کنیم، کلیساهای اتیوپی است. چرا این کلیساها برای افراد مانند علامت سوالی شده اند؟ با الی گشت همراه باشید تا ببینیم چه چیز عجیبی درباره ی آن ها وجود دارد:

کلیساهای صخره ای اتیوپی
مطالب مرتبط:
تصاویری شوکه کننده از قبایل دره اومو در اتیوپی
به دنبال شادی در دروازه جهنم، اتیوپی!

یکی از قدیمی ترین امپراطوری های اتیوپی آکسوم نام دارد که امروزه بخشی از اتیوپی است و یکی از اولین ملت هایی بوده است که مسیحیت را پذیرفته است. به تدریج مذهب مسیحیت در این منطقه بیشتر و بیشتر از قبل در حال جا افتادن بود تا این که در سال ۳۳۰ بعد از میلاد، دستور به ساخت کلیسایی به نام کلیسای مریم مقدس تسیون در آن داده شد. طبق افسانه ایی که وجود دارد، منلیک که فرزند پادشاه سولومون و ملکه شبا در آن دوران بود، طاقی را به این منطقه آورد که شامل ۱۰ فرمان می شد.

در قرن پنجم، ۵ نفر از اهالی مقدس سوریه، قسطنطنیه و جاهای دیگر توانستند ایمان مردم را در منطقه های دیگر مثل مسیرهای کاروانی و حتی در مناطق کوهستانی قوی تر کنند  و در واقع آن ها نقش کلیدی ای در رشد مسیحیت در اتیوپی داشته اند. این افراد توانستند تمام متون هایی از کتاب انجیل را که به زبان یونانی نوشته شده بودند، به زبان اتیوپیایی برگردانند و از این طریق افرادی که یونانی بلد نبودند هم می توانستند بیشتر در باره ی مسیحیت یاد بگیرند. با این حال هنوز هم ابهامات و رازهایی در باره ی مسیحیت وجود داشت و همین باعث می شود تا جوانان بیشتر جذب آن شوند. بالاخره با گسترش میسیحیت در اتیوپی، کلیساها و بناهای مقدس دیدنی زیادی ساخته شدند، بناهایی که در دل صخره ها و از جنس صخره اند و هنوز هم قابل استفاده هستند، می توان گفت کلیساهای اتیوپی از عجیب ترین کلیساهایی هستند که بشر تا به حال ساخته است.

کلیساهای اتیوپی

در تصویر عجیب بالا می تواند کشیشی را ببینید که از تنها پنجره ی کلیسای Abuna Yemata به بیرون خیره شده است. این کلیسا در ست در کنار یک صخره ی بسیار بلند در ارتفاع ۶۵۰ فوتی از زمین ساخته شده است، جایی که درست در بالای یک دره است. در یکی از کتاب هایی که به تازگی منشتر شده است به این کلیسا و دیگر کلیساهای اتیوپی که این چنینند لقب کلیساهای زنده داده شده است، قطعا در سفر به اتیوپی بازدید از این کلیساها از بایدهاست.

در گذشته سعی می شده تا این کلیساها را در دوردست ترین و غیر ممکن ترین نقطه بسازند که یکی از بهترین نمونه های این کلیساها کلیسای Abuna Yemata Guh در شمال اتیوپی است. این کلیسا در قرن پنجم ساخته شده است و در ارتفاع ۶۵۰ فوتی و در آسمان ها ساخته شده است. برای اینکه بتوانید خودتان را به این کلیسا برسانید مسیر خیلی دشواری را در پیش دارید، گاهی باید از صخره های بسیار نازکی که به نظر واقعا سست می رسند خودتان را بالا بکشید و در آخرین قدم های رسیدن به این کلیسا باید از صخره ای عمودی که ۱۹ فوت ارتفاع دارد بالا بروید. این کلیسا توسط یکی از همان ۹ قرد مقدس یعنی آبونا یاماتا ساخته شده است، او این مکان را به عنوان گوشه ی عزلت خود انتخاب کرده بوده است.

کلیساها در اتیوپی

تصاویری که در این مطلب از این کلیسا و کلیساهای مشابه در اتیوپی می توانید ببینید واقعا از منحصربفردترین تصاویر است. همان طور که می بینید خود اتیوپیایی ها بدون کفش از این صخره های تیز و خطرناک بالا می روند.

کلیساهای صخره ای اتیوپی

وقتی که وارد این کلیسا می شوید واقعا چیزی کمتر از شگفت انگیز را برای آن نمی توان گفت. سرتاسر این کلیسا از نقاشی های دیواری بسیار زیبایی پوشیده شده است.

نقاشی های دیواری کلیساهای اتیوپی

در تصویر پایین می توانید یکی از کشیشان را ببینید که یکی از قدیمی ترین نسخه های انجیل را که نسخه ی پوستی است باز کرده است و در حال نشان دادن آن به  گردشگران است.

انجیل خطی در اتیوپی

درارتفاع ۲۰۰ متری در بالای دره پلی از تنه ی درخت وجود دارد که باید بعد از بالا رفت از صخره های عمودی و شیبدار در مرحله ی آخر از این پل هم رد شوید، فکر می کنید جراتش را دارید؟

کلیسای آبونا یماتا در اتیوپی

یکی دیگر از کلیساهای اتیوپی که به مانند همین کلیسا مشهور شده است در قرن ششم ساخته شده است و در بالای یک کوه به نام دبرا دامو ساخته شده است و تنها راه رسیدن به آن، بالا رفتن از صخره ای به ارتفاع ۵۰ فوت است که کاملا عمود است. این کلیسا توسط شخصی به نام آبا اراگاوی ساخته شده است که او هم یکی از ۹ فرد مقدس بوده است و به خاطر دست نوشته هایش شهرت دارد.

یک کلیسای مدرن هم در این منطقه ساخته شده است که گفته می شود که در جایی ساخته شده که باور می رود آراگاوی مرده  یا ناپدید شده است.

کلیسای مدرن اتیوپی

در این تصویر هم می توانید کشیشی را ببنید که در لبه ی یک صخره ی نازک و در نزیکی یکی از نادرترین کلیساهای این منطقه به نام کلیسای دنیل کورکور ایستاده است و می توانید مسیر رسیدن به کلیسای کورکور را ببینید که واقعا سخت و نفس گیر است.

کلیسای اتیوپی
عکس کلیساهای اتیوپی
کلیساهای در اتیوپی

مانند خیلی دیگر از کلیساها، این کلیسا هم در رشته کوه های قرالتا ساخته شده است و کاملا برای ساخت آن صخره ها را کنده اند، برای رسیدن به این یکی هم مجبورید از نردبان چوبی زوار در رفته ای بالا بروید. شاید جرات آن را نداشته باشید ولی این واقعیت را نمی توان انکار کرد که بخش بزرگی از جذابیت های اتیوپی را کلیساهای اتیوپی تشکیل می دهند.

منبع: amusingplanet.com

ماداگاسکار کجاست؟
ماداگاسکار کجاست؟
از رازهای تکامل انسان های اولیه چیزی می دانید؟
از رازهای تکامل انسان های اولیه چیزی می دانید؟
آبشار ویکتوریا از عجایب سحرانگیز آفریقا+ تصویر
آبشار ویکتوریا از عجایب سحرانگیز آفریقا+ تصویر
با زیباترین شهرهای تانزانیا آشنا شوید!
با زیباترین شهرهای تانزانیا آشنا شوید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code