صعود به کوه رینجانی در اندونزی

طبیعت گردی در بالی، صعود به کوه رینجانی

اغلب پس از شنیدن نام بالی همه به یاد سواحل آبی و سپری کردن تعطیلاتی مملو از آرامش و در حال استراحت در کنار دریا و سواحل آن می افتند. دقایقی که بدون دغدغه های زندگی شهری امروز می گذرند. اما جالب است بدانید که در اندونزی چیزهایی به غیر از سواحل ماسه ای سفید نیز وجود دارد، هیجان انگیزترین مسیرهای کوهنوردی و طبیعت گردی جهان در این کشور جای گرفته اند. با توجه به کوه های متعدد آتشفشانی که در سراسر آن هستند می توانید یکی را انتخاب کنید و در سفری چند روزه به فتح قله بپردازید. با الی گشت همراه شوید تا به فتح قله کوه رینجانی بپردازیم.

کوه رینجانی
مطالب مرتبط:
زیر آب های بالی موتور سواری کنید!
سواحل رویایی جزیره لومبوک در بالی

قبل از سفر توجه داشته باشید که صعود به کوه رینجانی مناسب کوهنوردان تازه کار و مسافران بی تجربه نیست. حتما باید از قبل آمادگی بدنی مناسب و تجربه کوهنوردی را داشته باشید. کوهی به ارتفاع ۳۷۲۶ متر بالاتر از سطح دریا که از سرار جزیره لومبوک در بالی قابل مشاهده است. در میان ۱۳۰ قله آتشفشانی که در اندونزی وجود دارند کوه رینجانی توانسته است جایگاه دوم را از نظر ارتفاع کسب کند.

کوه

چرا از کوه رینجانی صعود کنیم؟

کوهنوردی سخت شما از مسیرهای صعب العبور در پایان پاداش بزرگی خواهد داشت، چشم اندازی بی نظیر! کوه های صخره ای و سیاه که به دره ای سرسبز منتهی می شوند دره که اغلب اوقات با گل های بنفش پوشیده شده است. منظره ی این کوه بسیار عمیق و سبز است چنان خیره کننده که هرگز تصور آن را نمی کردید بتوانید چنین منظره ای را در طبیعت ببینید. دریاچه Segara Anak، در پایین دهانه خمیده آتشفشان قرار گرفته است، فیروزه ای و عمیق که بی شباهت به رنگ درخشان دریای لومبوک نیست. در لبه دریاچه یک آتشفشان فعال وجود دارد، کوه بارجاری، که به طور مداوم ابرها را تهدید می کند و دودها را از دهانه ی خود به هوا پرتاب می کند. شب های آن نیز حال و هوای مخصوص به خود را دارد. شب هایی پرستاره چنان که گویی آسمان را با نورهای درخشان نقاشی کرده اند.

اگرچه زیبایی های طبیعت این منطقه تمام نشدنی است اما دلیل اصلی صعود به کوه رینجانی به چالش کشیدن قدرت جسمی و روحی خودتان است. چقدر توانایی مقابله با شرایط دشوار را دارید؟ هنگامی که بر بالای قله می ایستید می توانید از ته دل فریاد بزنید، انجامش دادم!

صعود

از کجا شروع کنیم؟

دو نقطه متفاوت برای ورود به پارک مای رینجانی وجود دارد یکی از آن ها از روستای Sembalun و دیگری از روستای Senaru. شما از یک از این روستاها کوهنوردی را شروع می کنید و سه یا چهار روز بعد در روستای دیگر به سطح زمین باز می گردید. پیشنهاد ما این است که از Sambalun راه خود را شروع کنید چرا که مسیرها از این سمت مشخص تر است.

اولین روز صعود از سمبلون با شیب زیاد و عبور از مسیرهای شنی همراه است. جوری به نظر می رسد که بازگشت از این مسیر بی رحم غیر ممکن باشد. به همین ترتیب، فرود به دریاچه دهانه نیز بسیار شیب دار و ناهموار است که می تواند یک چالش واقعی باشد و حتی ممکن است پایتان بشکند!

اگر شما خیلی حرفه ای هستید و دوست دارید با مسیرهای پرخطرتری مواجه شوید می توانید قبل از حرکت یک تور خصوصی رزرو کنید. تورها شما را ار مسیرهای میبرند که کمتر از آن ها استفاده می شود مانند مسیر Ail Berik و Torean.

طبیعت

چند شب در رینجانی؟

  • سه روز و دو شب

انتخاب اکثر کوهنوردان ( و پیشنهاد ما) یک کوهنوردی سه روز و دو شبه است. این برنامه به شما امکان کافی می دهد تا با سرعتی مناسب از مسیرها عبور کنید، به تماشای جاذبه های مسیر بنشینید، دریاچا را ببینید و در چشمه های آب گرم شنا کنید. اگر هیچ عجله ای ندارید و از ماندن در دل طبیعت لذت می برید می توانید چهار روز و سه شب را در دل کوه رینجانی سپری کنید که از همین مسیر می گذرد اما زمان بیشتری را برای استراحت و لذت بردن از چشم انداز فوق العاده در اختیارتان می گذارد.

  • دو روز و یک شب

تور دو روز و یک شب از Sembalun نیاز مند بیدار شدن در صبح بسیار زود است. اگر آمادگی بدنی شما عالی است و دوست دارید خود را با خستگی آزار دهید این برنامه را انتخاب کنید. در غیر این صورت به بدنتان رحم کنید و زمان بیشتری را به کوه های رینجانی اختصاص دهید.

اگر تور دو روز و یک شب را از Senbaru آغاز کنید از سمت مخالف به سوی دهانه حرکت خواهید کرد. این مسیر آسان ترین راه ( نه این که خیلی راحت باشد) برای کوهنوردی در کوه رینجانی است. شما به قله یا دریاچه نمی رسید اما چشم انداز دهانه را خواهید داشت. اگر فکر می کنید که زمان کافی برای صعود ندارید اما می خواهید تجربه کوه رینجانی را داشته باشند، احتمالا این بهترین انتخاب برای شما خواهد بود.

توجه داشته باشید که “یک شب” یا “دو شب” به تعداد شب هایی که در کوه می مانید اشاره دارد. اکثر شرکت های برگذار کننده تور رینجانی به شما توصیه می کنند قبل از شروع سفر یک شب در سنبارو اقامت کنید. این هتل اغلب قیمت یکسانی دارد، اما مطمئن شوید که آن را چک کنید!

شب

غذا و اقامت در کوه رینجانی؟

تورهای منطقه از شما یک پذیرایی حسابی می کنند. یک بشقاب پر از سبزیجات سرخ شده، توفو و تمپا ، برنج تازه پخته شده کنسور و بشقاب کامل میوه به عنوان دسر داده می شود. بشقابی که نام برده شد غذای مخصوص گیاهخواران بود. در این سفر اصلا نگران گرسنه ماندن نباشید. غذا زیادی به شما داده خواهد شد و نحوی که به سختی می توانید آن را به اتمام برسانید.

شما در یک چادر در اردوگاه در لبه دهانه یا دریاچه خواهید خوابید. چادرها تمیز و مدرن است. کیسه خواب های که به تازگی شسته شده اند در اختیارتان قرار داده خواهد شد. فقط اگر قد شما خیلی بلند است ممکن است در کیسه خواب کاملا جا نشوید.

قیمت تور کوهنوردی در رینجانی بسته به شرکت و زمانی که انتخاب می کنید بین ۸۰$ تا ۴۵۰$ خواهد بود.

منبع: nomadasaurus.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد