معمای این کوه ها هیچ وقت حل نشده!

کوه های ترسناک

درباره وقایع عجیب و غریبی که در کوه های سراسر دنیا اتفاق افتاده داستان ها و افسانه های زیادی وجود دارد. معروف ترین کوه های دنیا همیشه الهام بخش داستان ها، فیلم ها و شعرهای زیادی بوده اند و با اینکه جای جذابی به نظر می رسند اما گاهی می توانند حتی ترسناک هم باشند. به نظر می آید که کوهستان های دورافتاده و جادویی جای مناسبی برای وقوع اتفاق های ترسناک و عجیب و غریب هستند به ویژه اگر آن کوه ها کیلومترها از شهر فاصله داشته باشند. می خواهیم درباره ی کوه های ترسناک و معماهای عجیبی که در کوهستان ها اتفاق افتاده حرف بزنیم، الی گشت را همراهی کنید.

کوه های ترسناک

کوهستان مرگ | Mountain Of Death

مطالب مرتبط:
کوه تیبل، مشهورترین کوهستان در کیپ تاون
باشکوه ترین صخره های جهان در کدام مناطق هستند؟

کوهستان سیاه رنگ استرالیا با سطحی بی آب و علف تبدیل به صخره ی عجیبی شده که نمونه ی آن در هیچ جایی پیدا نمی شود. مردم محلی به این کوه کوهستان مرگ می گویند و آن را کاملا شیطانی می دانند. وقتی مه غلیظی سراسر این کوه را فرا می گیرد همه ی کوهنوردان ناپدید و دیگر هیچ وقت پیدا نمی شوند. بنا بر افسانه ها شکل ها و شخصیت های اسرار آمیز زیادی در حوالی این کوه رفت و آمد می کنند که در بین آن ها ارواح قبیله ای خاص هم به چشم می خورند. حتی حیوانات هم از نزدیک شدن به این کوه می ترسند و محلی ها اعتقاد دارند که بر سطح این کوه یک سری غارهای زیرزمینی هست که افرادی متعلق به دنیای دیگر در آن زندگی می کنند!

کوهستان مرگ

کوهستان گنج | Treasure Mountain

در دهه ۱۷۰۰ ناپلئون افرادی را به کوهی در ایالت کولورادو فرستاد تا گنج پیدا کنند و از آن زمان اینجا به کوهستان گنج معروف شد. این افراد موفق شدند طلای زیادی کشف کنند اما در نهایت با حمله ی مردمان بومی روبرو شدند! آن ها برای اینکه راحت تر بتوانند فرار کنند گنج را در گوشه ای از کوه پنهان کردند اما دست روزگار به آن ها امان نداد و بیشترشان در این حمله کشته شدند. با این حال، یکی از آن ها موفق به فرار شد و راز گنجینه ی پنهان در این کوه را به دیگران گفت. با اینکه این مرد محل دقیق این طلا را هم معلوم کرده بود اما این گنجینه هیچ وقت پیدا نشد. به نظر شما چه بالایی سر آن طلاها آمده است؟ این سوال معماییه که هیچ وقت حل نشده است.

کوهستان گنج

کوهستان گریت اسموکی |  Great Smoky Mountains

در نزدیکی این کوه یک پارک ملی هست که پر بازدید ترین پارک آمریکاست و میلیون ها نفر از کوهنوردی در مسیرهای طبیعت گردی آن لذت می برند. آن ها در این پارک ساعاتی را با دور شدن از هیاهوی شهری غرق آرامش طبیعت می شوند و حیات وحش و گیاهی را از نزدیک تماشا می کنند. اما با این حال داستان های ترسناکی درباره ی این کوه وجود دارد که بیشتر مربوط به مسیر طبیعت گردی اسپیر فینگر (Spearfinger) است می گویند در این مسیر یک جادوگر آدم خوار زندگی می کند که بچه  های کوچک به هیچ وجه نمی توانند از دستش جان سالم به در ببرند!

کوهستان گریت اسموکی

 کوه خنتی | Khentii Mountains

این کوهستان با مساحت تقریبی ۵ هزار مایل مربع ۸ قرنه که رنگ مردم را ندیده و به روی آن ها بسته شده است. حرف ها و افسانه های های زیادی درباره بسته بودن این کوه وجود دارد که یکی از آن ها مربوط به پنهان بودن قبر چنگیز خان در آن است! به گفته ی افسانه ها قبر این پادشاه در کوه خنتی پنهان شده و کسانی که این مقبره را ساختند کشته شدند تا این حقیقت همیشه پنهان بماند. گفته می شود که یک قبیله از این کوه نگهبانی می کند و نمی گذارد که کسی به آنجا برود.

کوه خنتی

کوه دیاتلو پس | Dyatlov pass

شاید ترسناک ترین داستان درباره ی کوهستان ها ماجرایی باشد که در سال ۱۹۵۹ در اورال سیبری اتفاق افتاد. ۹ کوهنورد به بالای این کوه رفتند اما ناپدید شدند، تیم امداد و نجات و بعد از هفته ها جست و جو به نتایج ترسناکی رسید! تیم جست و جو کمپ آن ها را پیدا کرد اما در حالی که وسایل کاملا دست نخورده بودند چادر پاره شده بود. جسد یخ زده ی کوهنوردان جوان تر در فاصله ۱/۵ کیلومتری کمپ پیدا شد و دیگر جسدها در نزدیکی چادرها بودند. ردپاهای زیادی در اطراف کمپ به چسم می خورد انگار که بعضی از این کوهنوردان با عجله به چادرها برگشته بودند. دیگر جسدها هم در داخل حفره ای از برف افتاده بودند که خودشان با دست های خود آن را کنده بودند. نظریه های زیادی در رابطه با این واقعه وجود دارد اما بعضی ها می گویند که پای آدم فضایی ها وسط است!

کوه دیاتلو پس

ارواح اورست

مردمان شرپا که در ارتفاعات هیمالیای نپال زندگی می کنند متخصص کوهنوردی اند و سال هاست که کسانی که آرزوی صعود به هیمالیا دارند را راهنمایی می کنند. بعد از اینکه در طی یک بهمن در سال ۲۰۱۴، ۱۶ نفر ار از این مردمان از بین رفتند بعضی از این راهنماها دیگر از کوهنوردی اجتناب کردند. با این حال سال ها قبل از این اتفاق در سال ۲۰۰۴ یکی از این افراد که ادعا می کرد رکورد صعود به اورست را شکسته در مسیر بازگشت حرف های ترسناکی در مورد این کوه را فاش کرد؛ اینکه در مسیر این کوه سایه های تاریکی را دیده که از او غذا می خواستند! او می گوید این ها ارواح کوهنوردانی هستند که در مسیر رسیدن به  این کوه جان خود را از دست داده اند.

منبع: weirdworm.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code