این کوه عجیب با شما شوخی می کند!

کوه کانر

یکی از شناخته شده ترین جاذبه های طبیعی استرالیا، صخره ی سنگی عظیمی است که به آن اولورو Uluru می گویند. این صخره ی عظیم که در واقع یک کوه است، در ۴۵۰ کیلومتری شهر آلیس اسپرینگ، در شمال قلمرو استرالیا قرار دارد. هر ساله بیشتر از نیم میلیون گردشگر جاده ی آلیس اسپرینگ را به سمت پایین رانندگی می کنند تا این کوه معروف که شکل و شمایل جالبی دارد و یک صخره ی عظیم دیگر را که در همسایگی آن قرار دارد و برادر زاده ی  این صخره محسوب می شود! را ببینند. اما این کوه چیزی بیشتر از یک کوه معمولی است و اصلا اولورو نیست! این کوه با شما سر شوخی دارد و حسابی دستتان می اندازد! منظور ما چیست؟ همراه الی گشت باشید:

کوه اولورو
مطالب مرتبط:
زندانی عجیب از درختان بائوباب در استرالیا
صخره های مواج هایدن در استرالیا+ تصویر

اگر به شهر آلیس اسپرسنگ در استرالیا بروید، همین که در جاده ی منتهی به آن برانید، در جلوی رویتان می بینید که کوهی در افق کم کم ظاهر می شود، نکته ی جالب اینجاست که بیشتر گردشگران با خود می گویند این هم از کوه اولورو بالاخره به آن رسیدیم… به کنار آن می روند و چندین و چند عکس با این کوه مشهور سر صاف می گیرند بی خبر از اینکه این کوه حسابی آن ها را سر کار گذاشته است! در واقع این صخره کاملا متفاوت از کوه اولورو است.

این صخره ی بزرگی که بازدید کنندگان در مسیر خود با آن روبرو می شوند، در واقع کوه کمتر شناخته ی شده ی کانر (Conner) است. مردم محلی این منطقه، به آن فولورو Fuluru هم می گویند چرا که توریست ها را حسابی سردرگم می کند (It fools tourists!)

کوه کانر

کوه کانر در واقع در ۱۰۰ کیلومتری یکی دیگر از جاذبه های معروف قرار دارد و این کوه هم مثل اولورو، کوهی جزیره ای است که در اثر فرسایش لایه های صخره های نرم تر، به مرور زمان تشکیل شده است. نام این کوه در سال ۱۸۷۳ روی آن گذاشته شد و در واقع از شخص سیاستمداری به نام M.L.Conner گرفته شده است. البته بومیان استرالیا به آن آتیلا و آرتیلا می گویند و بر این باورند که این کوه محل زندگی مردان یخی بوده است، مردانی که آب و هوای سرد را به وجود آورده اند!

عکس کوه کانر

چطور فرق بین اولورو و کوه کانر را تشخیص دهیم؟

جواب ساده است، کوه اولورو سر گردی دارد در حالیکه کوه کانر در قسمت بالایی کاملا صاف است و درست شبیه نعل اسب است. کوه کانر ۳۰۰ متر ارتفاع دارد و از کوه اولورو که ارتفاعی ۳۴۸ متری دارد، کوتاه تر است. بهترین راه تشحیص این دو، ظاهر آن هاست چون کوه کانر بسیار از کوه اولورو متفاوت است و جای تعجب دارد که گردشگران چطور این دو را با هم اشتباه می گیرند چون اصلا شبیه هم نیستند!

کوه کانر در استرالیا

کوه کانر علیرغم جذابیت بسیار زیادی که دارد اما در بیشتر مدار های گردشگری دیده نمی شود و دلیل آن هم قرار گرفتن این کوه در زمین های شخصی است. شما می توانید کانر را از دور تحسین کنید و با دیدن آن ذوق هنری تان گل کند و برای آن شعرها بسرایید اما اگر بخواهید به آن نزدیک تر شوید باید حتما تور رزرو کنید!

در کنار کوه کانر، جاذبه ی دیگری هم قرار دارد، رودخانه ای به نام Swanson که یک رودخانه ی نمک است و همین که به دلیل گرم بودن هوا و شرایط آب و هوایی خشک شود، می توانید سطح ضخیمی از نمک را روی آن ببینید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد