کو سامت، جزیره ای رویایی برای گذراندن تعطیلات در تایلند

جزیره کو سامت

جزیره کوچک و زیبای کو سامت (Ku Samet) در سواحل شرقی تایلند قرار دارد و محلی عالی برای فرار از هیاهو  و شلوغی نزدیک بانکوک و پاتایا است. نزدیکی جزیره کو سامت به پایتخت تایلند، آن را تبدیل به محلی محبوب برای گذراندن آخر هفته ها کرده است. اگر می خواهید از این جزیره رویایی بیشتر بدانید در ادامه با الی گشت همراه باشید.

جزیره کو سامت

در جزیره کو سامت به کدام ساحل برویم؟

مطالب مرتبط:
پاتایا شهر ساحلی خوش آب و هوای تایلند
در تایلند به کدام سواحل برویم؟

کو سامت سواحل تفریحی زیادی دارد و یکی از دلایل محبوبیت آن هم همین سواحل هستند. اما این جزیره به غیر از سواحل، طبیعتی زیبا و موجودات آبزی متنوعی هم دارد. یک قانون در این جزیره وجود دارد که می گوید هر چه به سمت جنوب آن بروید با سواحلی با امکانات کمتر روبرو می شوید. بیشتر قایق هایی که از دیگر شهرهای تایلند به این جزیره می آیند در اسکله نا دان (Na Dan)  در بخش شمال شرقی جزیره پهلو می گیرند. تقریبا همه سواحل تفریحی این جزیره در بخش شرقی آن قرار دارند (به جز ساحل بهشت که در بخش غربی است) چون بخش غربی آن  پوشش صخره ای و جنگلی دارد. نزدیک ترین ساحل به اسکله نا دان (Na Dan)  ساحل هات سای کائو (Hat Sai Kao) است که به داشتن شن های سفید معروف می باشد. این ساحل نسبت به همه سواحل جزیره، امکانات بیشتری دارد و بیشتر گردشگران هم همین محل را برای تفریح و استراحت خود انتخاب می کنند. در این ساحل، مراسم بسیار شادی برگزار می شود به همین دلیل کوله گردهای خارجی، جوانان تایلندی و کسانی که از تایلند برای گذراندن تعطیلات به این جزیره آمده اند جذب این ساحل می شوند. اما اگر دوست دارید به ساحلی بروید که شلوغی آن کمتر باشد، ساحل آئو تاب تیم (Ao Tub Tim) برای شما انتخاب مناسبی است چون به سواحل دیگر نزدیک است و دور افتاده نیست. اگر به دنبال سواحل دورافتاده هستید به ساحل آئو تاب تیان (Ao Tub Tian) که به ساحل نور شمع معروف است بروید.

جزیره زیبای کو سامت در تایلند

اگر می خواهید به هنگام تعطیلات آخر هفته و یا دیگر تعطیلات به این جزیره بروید بهتر است که محل اقامت خود را از قبل رزرو کنید. این جزیره به عنوان پارک ملی دریایی تحت حمایت است و از جزایر جذابی است که به راحتی می توانید از بانکوک و یا پاتایا خودتان را به این محل برسانید.

چگونه به جزیره کو  سامت برویم؟

از ایستگاه اتوبوس شرقی بانکوک، اتوبوس ها هر یک ساعت یک بار مستقیم به سمت بان فی (Ban Phe) می روند، بعد از سه ساعت به «بان فی» می رسید، از آنجا باید سوار قایق شده و بعد از مدت ۴۰ الی ۶۰ دقیقه وارد جزیره کو سامت می شوید.

سواحل رویایی کو سامت

آب و هوای  جزیره کو سامت چگونه است؟

این جزیره آب و هوای مخصوص به خودش را دارد و در فصل باران های موسمی هیچ وقت تحت تاثیر باران های سیل آسا قرار نمی گیرد. البته این به این معنی نیست که هیچ وقت در این جزیره باران نمی بارد اما حداقل در فصل بارندگی ماه های می تا جولای (اردیبهشت تا تیر) نسبت به دیگر نقاط تایلند میزان بارش کمتری دارد.

منبع: thaizer.com

معرفی هتل ۴ ستاره ایندرا ریجنت در بانکوک
معرفی هتل ۴ ستاره ایندرا ریجنت در بانکوک
بهترین دانشگاه های تایلند برای تحصیل
بهترین دانشگاه های تایلند برای تحصیل
معرفی هتل میراژ پاتونگ پوکت | ۴ ستاره
معرفی هتل میراژ پاتونگ پوکت | ۴ ستاره
آنچه از تایلند باید بدانید …
آنچه از تایلند باید بدانید …

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code