بلیط هواپیما

گالری اوفیتزی فلورانس، یکی از پربازدیدترین موزه های ایتالیا

گالری اوفیتزی در فلورانس

اگر همیشه دوست داشتید نقاشی ها و مجسمه های هنرمندان معروف دنیا را ببینید به گالری اوفیتزی (Uffizi Gallery) بروید، موزه ای هنری که در مجاورت میدان «دلا سیگنوریا» در مرکز تاریخی فلورانس در ناحیه توسکانی ایتالیا قرار دارد و پر از شاهکارهای هنری ست. این موزه یکی از مهمترین و پربازدیدترین موزه های ایتالیا و یکی از بزرگ ترین و بهترین موزه های جهان است که در آن مجموعه هایی ارزشمند به ویژه از دوره رنوسانس ایتالیا وجود دارد. برای آشنایی بیشتر با گالری اوفیتزی ، الی گشت را همراهی کنید.

گالری افیتزی
مطالب مرتبط:
واقعیت هایی جالب درباره کلیسای جامع فلورانس ایتالیا
کاخ پیتی، قصری با باغ های جاودانه در فلورانس

گالری اوفیتزی راهرویی بزرگ با اتاق هایی است که در آن ها برجسته ترین آثار هنری به نمایش گذاشته شده است. این موزه یکی از معروف ترین موزه های دنیاست و در آن نقاشی ها و مجسمه های باستانی بینظیری وجود دارد. نقاشی هایی که به قرن ۱۴ و دوره رنوسانس برمی گردند و شاهکار هنرمندانی مثل لئوناردو داوینچی، سیمونه مارتینی، پیرو دلا فرانچسکو، جوتو دی بوندونه، فرا آنجلیکو و هنرمندان برجسته آلمانی، هلندی و … هستند.  مجموعه باارزش مجسمه هایی که راهروهای این گالری را مزین کرده اند توسط خانواده مدیسی جمع آوری شده، مجسمه هایی که بعد از گم شدن نسخه اصلی یونانی در زمان رومی ها درست شدند.

سقف گالری افیتزی

ساختمان اوفیتزی که در سال های ۱۵۶۰ تا ۱۵۸۰ توسط واساری ساخته شد در ابتدا اداره ای برای تاجران، قضات و تکنسین های فلورانس بود و بعد از مدتی طبقه بالای آن برای خوشایند خانواده بانفوذ مدیسی و مهمان هایش به گالری شخصی تبدیل شد. این گالری که در آن  مجسمه، نقاشی، جواهرات، ابزارهای علمی و حتی اسلحه وجود داشت یکی از باارزش ترین و جالب ترین مجموعه های دنیا شده بود . خانواده پولدار و هنردوست مدیسی بهترین آثار هنری دنیا را در گالری خود فراهم کرده بود و همین باعث شد که اینجا در سال ۱۸۶۵ تبدیل به موزه و  ۵۰ اتاق آن محلی برای نمایش نقاشی های قرن ۱۵ تا ۱۸ شود. همه نقاشی های این گالری به ترتیب زمانی چیده شده اند  و می توانید با دیدن آن ها نوآوری هایی که در طول قرن ها اتفاق افتاده را تحسین کنید.

آثار گالری افیتزی

می توانید بازدید از مجموعه ها را با نقاشی های گوتیک هنرمندانی مثل «چیمابوئه» و « جوتو دی بوندونه» شروع کنید. با رفتن به اولین سالن حس بودن در کلیسایی باستانی به شما دست می دهد حسی که با روشنایی کم و شمع مانند اطراف پررنگ تر می شود. اگر به سمت پنجره های انتهای راهروی گالری بروید، چشم انداز زیبایی از کلیسا مینیاتو، باغ باردینی و پل زیبای پونته وچینو بر فراز رودخانه آرنو را می بینید. برای بازدید از گالری اوفیتزی باید در صف های طولانی بایستید چون برای آسیب ندیدن آثار باشکوه این گالری فقط تعداد محدودی گردشگر می توانند به داخل آن راه پیدا کنند.

نمونه نقاشی گالری

موزه سه کتابفروشی دارد، ۲ تا از کتابفروشی ها در سمت ورودی و یکی در سمت خروجی است، کتاب های یکی از فروشگاه ها فقط مخصوص تاریخ هنر است. این موزه هر روز از ساعت ۸:۱۵ صبح تا ۶:۵۰ عصر باز است وهزینه ورودی آن ۸ یورو است، علاوه بر این، اولین یکشنبه هر ماه رایگان است.  بهترین زمان برای بازدید از این موزه بعد از ۴ عصر است چون تا آن موقع گردشگران زیادی موزه را ترک کرده اند.

منبع: visitflorence.com

راهنمای سفر به میلان در ایتالیا
راهنمای سفر به میلان در ایتالیا
شهر سوخته پمپئی در ایتالیا + ویدیو
شهر سوخته پمپئی در ایتالیا + ویدیو
میلان و این ۵ جاذبه ی وسوسه انگیز!
میلان و این ۵ جاذبه ی وسوسه انگیز!
با یک دلار صاحب خانه در ایتالیا شوید!
با یک دلار صاحب خانه در ایتالیا شوید!