بلیط هواپیما

گالری ‌های هنری ابوظبی که باید دید (بخش اول)

هنر معاصر امارات متحده عربی

بدون شک، ابوظبی یکی از امیدوارکننده‌ ترین مراکز فرهنگی خاورمیانه است. تعداد رو به رشد موزه ها و گالری‌ ها در عرصه عمومی و خصوصی در این شهر به نمایش درآمده‌ اند و در واقع کل امارات متحده عربی، یک مقصد در حال ظهور برای علاقه‌مندان به هنر معاصر محسوب می ‌شود. این فضاهای نمایشگاهی و گالری ‌های هنر معاصر که در ابوظبی برگزار می ‌شود از جمله بهترین نمونه‌ ها در این حوزه‌ ها هستند. با الی گشت همراه باشید تا بیشتر با آنها آشنا شویم.

مطالب مرتبط:
ابوظبی شهری با کلکسیونی از بهترین ها
ساخت موزه شناور لوور ابوظبی
گالری های هنری در ابوظبی

گالری N2N

N2N یک گالری تازه‌ وارد در عرصه هنر ابوظبی است که مجموعه ‌های هنری الهام‌ بخش را از می ۲۰۱۳، از اروپا به ابوظبی و امارات متحده عربی وارد کرده است. این گالری توسط دو مهاجر اوکراینی به نام ناتالیا موزالوا و ناتالیا پتروخا در زمینه ‌های مجسمه سازی، گرافیک و نقاشی بنا نهاده شده و به تلفیقی شگفت‌ آور بین رئالیسم و مدرنیسم مبادرت کرده است. در این گالری، برای اولین بار بیش از ۱۷۰ اثر از ۱۳ هنرمند مختلف در ابوظبی به نمایش گذاشته شده است. در میان هنرمندانی که آثار آنها در این گالری به نمایش در آمده است، می ‌توان به هنرمندان اوکراینی مانند پترو بوزا(Petro Bevza) ، ایگور شیپیلین(Igor Shipilin) ، رمضان اوسینوف (RamazanUseinov) و کاتریناک اوسیاننکو (KaterinaKosianenko) و هنرمند فرانسوی کریستین جکوئل (Christian Jequel) و استاد مشهور نقاشی با مداد رنگی به نام سزار استرانی (Cesar Estrany) اشاره کرد.
گالری مورد بحث به تازگی تورای مدریک، هنرمند جوان ساحل عاجی را به علاقه مندان به هنر امارات متحده عربی معرفی کرده است. علاوه بر این، این گالری کلاس ‌های استادی در زمینه هنر را ساماندهی کرده و هنرمندان معروف برای آموزش ساکنان امارات متحده عربی دعوت شده‌ اند. از سویی دیگر این گالری در زمینه حمایت از توسعه هنر محلی ابوظبی متعهد شده است.

گالری N2N، طبقه  اول گالری ملت، برج ملت، کورنیش، ابوظبی، ۹۷۱ ۲ ۶۶۵ ۹۸۵۸

گالری N2N، طبقه همکف، برج العین ، خالدیه، ابوظبی، ۹۷۱ ۲ ۶۶۵ ۹۸۵۸

گالری Etihad Modern Art

یکی از گالری های هنری پویا در ابوظبی، گالری Etihad Modern Art  است که هنوز هم دایر است و آغازی برای هنر سطح بالای این شهر محسوب می ‌شود. این گالری برای ترویج هنر محلی شهر ابوظبی اشتیاق دارد و به حمایت از رشد هنر امارات متحده عربی متعهد است. در این گالری آثار تحسین شده هنرمندان به نمایش در آمده و از سویی دیگر، هنرمندان بین ‌المللی و منطقه ای در حال ظهور مانند اوفوک کوباس (UfucKobas)، اسویلن پتروف (SvilenPetrov)، ستار کاووش (SattarKawoosh) و خالد النجاد (Khalid Al Najjad) در این گالری معرفی شده ‌اند.
گالری ‌ها، قطعاً محل مناسبی برای هنرمندان مشتاق هستند، به این دلیل که کارگاه‌ ها و کلاس ‌های هنری در آنها در تمام طول سال برگزار می ‌شود و پاسخگوی نیازهای گروه‌ های سنی مختلف هستند.
گالری Etihad Modern Art ، منطقه باتین، خیابان ۴، ویلا شماره ۳، ابوظبی، امارات متحده عربی.

برای دیدن جاذبه های ابوظبی در کجا اقامت کنیم؟
برای دیدن جاذبه های ابوظبی در کجا اقامت کنیم؟
معرفی کامل شهر ابوظبی
معرفی کامل شهر ابوظبی
پارک مرکزی مشرف ابوظبی، یکی از بهترین پارک های جدید ابوظبی
پارک مرکزی مشرف ابوظبی، یکی از بهترین پارک های جدید ابوظبی
مسجد باشکوه شیخ زاید ابوظبی
مسجد باشکوه شیخ زاید ابوظبی