گالری ‌های هنری ابوظبی که باید دید (بخش دوم)

هنر معاصر امارات متحده عربی

بدون شک، ابوظبی یکی از امیدوارکننده‌ ترین مراکز فرهنگی خاورمیانه است. تعداد رو به رشد موزه ها و گالری‌ ها در عرصه عمومی و خصوصی در این شهر به نمایش درآمده‌ اند و در واقع کل امارات متحده عربی، یک مقصد در حال ظهور برای علاقه‌مندان به هنر معاصر محسوب می ‌شود. این فضاهای نمایشگاهی و گالری ‌های هنر معاصر که در ابوظبی برگزار می ‌شود از جمله بهترین نمونه‌ ها در این حوزه‌ ها هستند. با الی گشت همراه باشید تا بیشتر با این گالری ها آشنا شوید.

مطالب مرتبط:
گالری ‌های هنری ابوظبی که باید دید (بخش اول)
نمایی از گالری های هنری ابوظبی

گالری SalwaZeidan

SalwaZeidan یکی از گالری ‌های سطح بالای هنر معاصر ابوظبی محسوب می ‌شود و یک شروع عالی برای مأموریت هنری این شهر است. شهرستان است. این گالری در جزیره السعدیات سنت رجیس واقع شده و یکی از فعال ‌ترین  گالری‌ ها در پایتخت امارات متحده عربی است. در این گالری، آثار هنرمندان مشهور بین ‌المللی و خاورمیانه که در عرصه وسیعی از رسانه، مجسمه ‌سازی و حتی هنرهای نمایشی کار می‌کنند، به نمایش گذاشته می ‌شود.
از جمله هنرمندانی که آثار آنها در این گالری به نمایش در آمده است، می‌ توان به ژوانگ هونگ یی (Zhuang Hong Yi)، ادونیس (Adonis)، فاتما المزروعی (Fatema Al Mazrouie)، امد مولا (Ahmad Moualla)، جمال عبدالرحیم (Jamal Abdul Rahim)، کونیه نویس (Connie Noyes) و تعدادی دیگر از هنرمندان اشاره کرد.

گالری SalwaZeidan ، فضای  ۲۲ مجموعه، خیابان رجینز، جزیره سعدیات توچال، ابوظبی، امارات متحده عربی، ۹۷۱ ۲۶۶۶ ۹۶۵۶

گالری  GHAF

این گالری  نیز یکی از اولین و برجسته ترین گالری‌های هنری ابوظبی است که ضمن ایجاد لذت فراوان برای بازدیدکنندگان تحسین آنها را برمی‌ انگیزد و از جمله بهترین نمایشگاه ‌ها در امارات متحده عربی به شمار می‌ رود. گالری مورد بحث توسط دو هنرمند به نام‌ محمد کانو (Mohamed Kanoo) و جلال لقمان (Jalal Luqman) در سال ۲۰۰۶ بنا نهاده شد و نقطه عطفی برای هنر معاصر و در حال رشد ابوظبی محسوب می‌ شود. تمرکز گالری بر هنرمندان محلی و بین المللی به صورت همزمان است و این گالری نقش مهمی در کمک به ابوظبی به منظور رسیدن به پتانسیل کامل فرهنگی خود ایفا می‌ کند.
گالریGHAF ، خالدیه، ابوظبی، امارات متحده عربی، +۹۷۱ ۲۶۶۵ ۵۳۳۲

گالری Gallery One

گالری Gallery One یکی از مکان‌ های فرهنگی برجسته در ابوظبی است و در آن می ‌توان از یک فضای با شکوه لذت برد. در این گالری تا کنون آثار هنرمندان تحسین شده مانند ویساو شوکت، هلن عباس، طارق دجانی، جیمز دومینه، خالد شاهین و پائول شلدون بوده است، همچنین گالری مورد بحث توجه خاصی به هنر منطقه‌ای و هنر اسلامی داشته و در این مجموعه می ‌توان مجموعه‌ای از آثار ناصر خلیلی را مشاهده کرد. اگر چه این گالری با توجه به بینش “هنر دموکراتیزه” خود در حال تکامل به یک برند جهانی است، امّا، ریشه‌ های این گالری در امارات متحده عربی است و به سال ۲۰۰۶ باز می‌ گردد که اولین بار این گالری در دبی افتتاح شد.
گالری ، فروشگاه
۲۷، Souk Qaryat Al Beri Umm Al Nar, ابوظبی، امارات متحده عربی.

استودیو جولیا  ایبینی (Julia Ibbini)

جولیاایبینی، یکی از هنرمندان مستعد و شایسته معاصرامارات متحده عربی است. وی کار خود را به عنوان یک جستجو برای هویت خود و معنای زندگی تعریف کرده است. جولیا در آثارش ترکیبی از کارهای دیجیتال، جمع‌ آوری و اختلاط رنگ ‌ها در خلق آثار سر زنده با تأثیرپذیری از فمینیسم قوی را دارد. زن قوی است. این رویکرد شخصی در انتخاب خود از مواد، منتقل در یک شورش از رنگ و هرج و مرج، نور و تاریکی، طرح و بافت را تکرار کردند. این رویکرد شخصی در انتخاب مواد، طغیان رنگ‌ ها و هرج و مرج، نور و تاریکی، طرح و بافت کارهای او تکرار شده ‌اند. این هنرمند به طور منظم در نمایشگاه‌ های متعددی که در دبی و ابوظبی برگزار می ‌شود، شرکت می کند.

استودیو جولیا ایبینی، خیابان حمدان، ابوظبی، امارات متحده عربی، +۹۷۱ ۵۵۶۰۹ ۳۷۷۵

قطب هنری ابوظبی

قطب هنری ابوظبی، اولین انجمن هنرمندان امارات متحده عربی است که یک مجموعه واقعی در زمینه توسعه هنری خاورمیانه به شمار می ‌رود. این انجمن خود را به عنوان یک پلت فرم برای تعامل و تبادل هنری میان فرهنگی بین هنرمندان ملی، منطقه ای و بین‌ المللی تعریف کرده است و برگزاری نمایشگاه ‌های هنری از جمله عملکردهای آن به شمار می‌ رود. این انجمن فعالیت ‌های خود را با تمرکز بر هنرمندان بین ‌المللی و داخلی و برگزاری کلاس ‌های کاری خلاق انجام می ‌دهد.
نمایشگاه‌ های متنوعی که این انجمن در زمینه هنرهای معاصر و همچنین آثار هنری کشورهایی خاص مانند کانادا، فیلیپین و فرانسه برگزار می‌ کند چه در عرصه نمایشگاه های هنری و چه نمایشگاه‌ های انفرادی، برای علاقمندان لذت‌ بخش است.

ساخت موزه شناور لوور ابوظبی، رویایی نزدیک به واقعیت
ساخت موزه شناور لوور ابوظبی، رویایی نزدیک به واقعیت
تاریخ و فرهنگ ابوظبی
تاریخ و فرهنگ ابوظبی
کاخ امارات ابوظبی، هتلی فوق لوکس
کاخ امارات ابوظبی، هتلی فوق لوکس
مسجد شیخ زاید ابوظبی | با شکوه ترین مساجد جهان
مسجد شیخ زاید ابوظبی | با شکوه ترین مساجد جهان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code