در بانکوک دیدن این گالری های هنری را از دست ندهید

گالری های هنری بانکوک

در سال‌های اخیر، بانکوک شاهد نمایش هنرهای معاصر بوده است. این مطلب، قابلیت‌های بانکوک در عرصه هنر را پیش روی شما قرار می‌دهد. الی گشت به شما پیشنهاد می کند در سفر به تایلند و گشت و گذار در بانکوک به تماشای گالری های هنری زیر بروید و لذت ببرید.

مطالب مرتبط:
راهنمای خرید از بازارهای روی آب در بانکوک
سفر به بانکوک

۱٫ گالری عکس کاتماندو (Kathmandu)

گالری عکس کاتماندو توسط عکاس معروف مانیت سریوانیچپوم (Manit Sriwanichpoom) اداره می‌شود. سریوانیچپوم آرزوی داشتن یک گالری را در سر داشت و علاقه ‌مند بود تا بتواند عکس‌های چاپی سنتی را همراه با ویژگی‌های منحصربفرد همچون دیوارهای سبزرنگ و عتیقه به نمایش بگذارد. او بسیاری از آثار چاپی سیاه و سفید را که در طی سفرهایش تهیه کرده بود، در این گالری در معرض نمایش قرار داده است. طبقه اول این گالری، میزبان آثار معاصر کنونی توسط عکاسان محلی و بین ‌المللی است. این گالری در یک مکان قدیمی و در نزدیکی بنای  هندی با نام سیری ماریاما (Sri Mariamma)، در منطقه مالی بانکوک واقع شده است.

گالری عکس کاتماندو (Kathmandu)

گالری فضای سفید (Whitespace Gallery)

هدف این گالری کوچک و غیرتجاری از همان بدو تاسیس آن در سال ۲۰۰۶، پشتیبانی از هنرمندان جدید تایلندی بوده و هدف خود را عمدتا با برگزاری نمایشگاه آثار انفرادی به پیش می‌برد. گالری فضای سفید بخشی از استودیوی طراحی فضای سفید است که کار آن، ارائه خدمات طراحی در زمینه معماری، طراحی داخلی، محصولات و برندسازی است. این گالری میزبان مجموعه‌ای از نمایشگاه‌ها و پروژه‌هاست؛ از نقاشی، مجسمه‌ سازی و عکسبرداری گرفته تا هنر مفهومی و رسانه‌های جدید. گالری فضای سفید در سال ۲۰۱۳ به یک فضای جدید در سیلوم (Silom) نقل مکان کرد.

گالری اچ (H Gallery)

این گالری توسط هنرمند آمریکایی اچ ارنست لی (H Ernest Lee) اداره می‌شود و تخصص آن، در زمینه هنرهای معاصر نقاشی، عکسبرداری و نساجی است. گالری اچ در سال ۲۰۰۲ تاسیس شد و همواره مشوق هنرمندان تایلندی و آسیایی جوان بوده و از هنرمندان برجسته بین‌ المللی نیز استقبال نموده است. مسوولیت اجرای تمام نمایشگاه‌های این گالری، با هنرمند ایرلندی برایان کورتین (Brian Curtin) می‌باشد. کورتین یک منتقد هنری، استاد، و نمایشگاه‌دار مستقل است، و آثار او در خصوص هنر معاصر در مجله‌هایی همچون فریز  (Frieze)  و مجله هنر آسیای پسیفیک (Art Asia Pacific) به چاپ رسیده‌اند. او همچنین مسئول برگزاری بخش آسیای جوب شرقی در نمایشگاه دوسالانه چین در سال ۲۰۱۱ با عنوان چانگکینگ (Chongqing) بود و به‌طور مرتب با گالری‌های محلی و منطقه‌ای در حال همکاری است. گالری اچ در یک ساختمان ۱۲۵ ساله استعماری بنا شده و دارای دو فضای نمایشگاهی مجزا است.

گالری اچ (H Gallery)

مرکز هنری و فرهنگی بانکوک (BACC)

فقدان گذشته فرهنگی و هنری در بانکوک منجر به پیدایش مرکز هنری و فرهنگی این شهر گردیده است. اگرچه این پروژه در سال ۱۹۹۵ آغاز شد، اما با توجه به برخی از مسائل، این مرکز کار خود را از سال ۲۰۰۸ شروع کرد. البته با توجه به جذابیت ساختمان این مرکز، متوجه می‌شوید که این تأخیر، ارزش این همه صبر را داشت. این ساختمان توسط معمار معروف، رابرت جی بافی (Robert G Boughey) و همکاران وی طراحی شده است. پیام معماری این ساختمان، ارج نهادن به هنر است و ترکیبی است از طرح مدرن و اشکال و فرم‌های سنتی تایلندی. برای مثال، می‌توان به شیارهای باریک در پنجره‌ها اشاره کرد که در تایلند معمول هستند و با شکل‌ها و الگوهای مدرن، ترکیب شده‌اند. این گالری چشم‌انداز خود را ایجاد فضایی برای دیدار هنرمندان می‌داند. هدف دیگر این گالری، ایجاد برنامه‌های فرهنگی برای افراد جامعه است و بر تداوم فرهنگی از گذشته تا حال حاضر نیز تأکید دارد.

مرکز هنری و فرهنگی بانکوک (BACC)

گالری یانگ توت (Toot Young Gallery)

گالری یانگ توت محلی غیررسمی برای دیدار هنرمندان جوان است تا به نمایش آثار خود به‌طور گروهی یا انفرادی بپردازند. این گالری علاوه بر نمایش آثار هنرمندان محلی، کارهای هنرمندان و طراحان بین ‌المللی را نیز در معرض دید همگان قرار می‌دهد. در کنار دیگر فضاهای هنری در بانکوک ، گالری یانگ توت مجموعه‌ای از رسانه‌های ترکیبی از جمله هنرهای نمایشی، صدا، موسیقی زنده و رسانه‌های جدید را تحت پوشش قرار می‌دهد و هدف خود را ایجاد یک فضای چند فرهنگی می‌داند.

محله چینی ها در بانکوک+ تصویر
محله چینی ها در بانکوک+ تصویر
سونگکران، جشن آب تایلند
سونگکران، جشن آب تایلند
بهترین زمان برای سفر به بانکوک، پایتخت کشور لبخندها!
بهترین زمان برای سفر به بانکوک، پایتخت کشور لبخندها!
برای خرید در بانکوک کجا بریم؟
برای خرید در بانکوک کجا بریم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code