برای شما که ذوق هنری دارید: گالری هنر ونکوور

گالری هنر ونکوور | Vancouver Art Gallery

گالری هنر ونکوور که در سال ۱۹۳۱ افتتاح شد، به عنوان یکی از معتبرترین و نوآورانه ترین سازمان هنرهای تجسمی آمریکای شمالی شناخته می شود. نمایشگاه های خلاقانه، برنامه های عمومی ویژه و تاکید آن بر بهبود بورس هایی در زمینه های هنری و تاریخی، این گالری را یکی از بهترین ها در کانادا می کند. برنامه های گالری همچنین تاثیر تصاویر را در حوزه فرهنگ، طراحی و معماری بصری بررسی می کند. این گالری، یک سازمان غیر انتفاعی است که توسط اعضا، اهدا کنندگان فردی، سرمایه گذاران شرکت ها، بنیادها، مسئولین شهر ونکوور، شورای هنر بریتیش کلمبیا و شورای هنر کانادا، حمایت می شود. الی گشت در ادامه برای شما این گالری را معرفی خواهد کرد. با ما همراه باشید:

گالری هنر ونکوور

مجموعه دائمی گالری هنر ونکوور

مطالب مرتبط:
راهنمای گشت و گذار در خیابان رابسون ونکوور
راهنمای سفر به ونکوور

این گالری با دارا بودن بیش از ۱۰ هزار اثر هنری، همچنان بر روی نقاط قوت تاریخی و معاصر این مجموعه، از طریق جمع آوری آثار هنرمندان محلی و بین المللی از طریق کمک و خرید، ادامه می دهد. در حال حاضر حدود ۳٪ از مجموعه، به نمایش گذاشته می شود.

یکی از نقاط قوت اصلی این مجموعه، فراوانی آثار هنرمندان این منطقه است، که نشان دهنده تعهد گالری به حفظ و ارائه آثار هنرمندان بریتیش کلمبیا است. این گالری با تأکید بر حضور هنر در این استان، پیوندهای مداومی به تاریخ بریتیش کلمبیا دارد و آثار برجسته آن را در سطح ملی و بین المللی به رسمیت می شناسد. در اینجا، مجموعه های بی نظیری از آثار تصویری-مفهومی از هنرمندان مطرح در سطح بین المللی نظیر جف وال (Jeff Wall)، استن داگلاس (Stan Douglas)، رودنی گراهام (Rodney Graham) و … را در خود جای داده است.

گالری هنر ونکوور همچنین آثار نقاشی بسیاری را از هنرمندان کانادایی به طور دائم نمایش می دهد. اولین آثار خریداری شده در سال ۱۹۳۲ شکل گرفت که از جمله آن ها می توان به روی ساحل دینارد (On the Beach, Dinard) از جی.دبلیو. موریس و جاده سنت فیدل (The Road to St. Fidele) از ای.وای. جکسون اشاره کرد. در سال ۱۹۶۶، چند متولی به طور رسمی مجموعه امیلی کار تراست (Emily Carr Trust Collection) را که حدودا ۱۵۷ اثر داشت، به این گالری منتقل کردند. در این گالری همچنین آثار گوناگون تاریخی و فرهنگی است.

گالری هنر ونکوور کانادا

ساختمان های گالری

گالری هنر ونکوور در تاریخ ۸۰ ساله‌اش ۳ بار گسترش یافته است. در حال حاضر بعد از ۳۰ سال که از آخرین بازسازی این مجموعه در قسمت هایی چون ساختمان دادگاه، می گذرد، مسئولان این گالری می خواهند که ساختمان های مدرن و جدیدی را به آن اضافه کنند.

به طور کلی ساخت این مجموعه در مارس ۱۹۳۱ توسط بودجه‌ی ۱۳۰ هزار دلاری گروهی از حامیان هنری شروع شد. این گالری در زمینی حدودا ۴۰ در ۲۰ متری که در شهر ونکوور در خیابان جورجیا قرار داشت، ساخته شد. در سال ۱۹۵۱، گالری هنر ونکوور در خیابان جورجیا حدودا ۳ برابر اندازه اصلی‌اش گسترش یافت، به این منظور که ۱۵۷ اثر هنری از امیلی کار را که قبل از مرگش در سال ۱۹۴۵ به بریتیش کلمبیا اهدا کرده بود را به نمایش بگذارد. جمع آوری کمک های مالی برای گسترش گالری به توسط دوس نزدیک امیلی کار، لارن هریس انجام شد.

اثری در گالری هنر ونکوور کانادا

این گالری در خیابان ۱۱۴۵ جورجیا تا سال ۱۹۸۳ باقی ماند و پس از آن به جایگاه فعلی آن که ساختمان های سابق دادگاه استانی بودند منتقل شد. گالری هنر ونکوور به عنوان بخشی از تبادل زمین بین استان بریتیش کلمبیا و شهر ونکوور در سال ۱۹۷۴ بود و یک ساختمان ۹۹ ساله از ساختمان دادگاه نئوکلاسیک را به دست آورد. این ساختمان که در سال ۱۹۰۶ ساخته شده، توسط معمار سر فرانسیس ماوسون راتنبری (Sir Francis Mawson Rattenbury) طراحی شده بود.

معمار آرتور اریکسون توسط مسئولین شهر ونکوور استخدام شد، تا مطالعه‌ی امکان سنجی در مورد استفاده های احتمالی برای ساختمان دادگاه انجام دهد و در نهایت او پیشنهاد داد که ساختمان گالری می تواند به ساختمان این دادگاه منتقل شود. مدیران گالری هنر ونکوور این پیشنهاد را در نهایت پذیرفتند و طراحی و بازسازی ساختمان دادگاه را به اریکسون محول کردند. بازسازی در دسامبر سال ۱۹۸۱، با بودجه ای حدودا ۲۰ میلیون دلار شروع شد. گالری جدید در اکتبر سال ۱۹۸۳ افتتاح شد و ساختمان دادگاه سابق با مساحتی حدود ۳۹۰۰ متر مربع، به مرکز هنری تبدیل گشت.

گالری هنر ونکوور در پاییز

برنامه های عمومی

گالری هنر ونکوور در طول سال، برنامه های متفاوت عمومی را نظیر سخنرانی های هنرمندان، اجراهای موسیقی و … برگزار می کند. در این برنامه ها که برخی رایگان هستند، افراد مشهوری از سراسر جهان به این گالری می آیند و در مورد آثار خود، موضوعات هنری و … سخنرانی هایی را برگزار می کنند. در سال ۲۰۱۵، معماری به نامJacques Herzog  اولین  سخنرانی خود در کانادا را روی موضوع معماری در این گالری ارائه داد.

برنامه های خانوادگی

این گالری هر یکشنبه، برنامه های متنوع خانوادگی را برگزار می کند و کودکان زیر ۱۲ سال می توانند در این برنامه و نمایشگاه ها بدون پرداخت هزینه ای شرکت کنند. علاوه بر این برنامه های هفتگی، خانواده ها می توانند در برنامه های مخصوصی که ۳ تا ۴ بار در سال برای آن ها برگزار می شود، شرکت نمایند.

کتابخانه

کتابخانه و بخش بایگانی این گالری، مجموعه ای است که به هنر مدرن، معاصر و کانادایی اختصاص دارد. کتابخانه دارای بیش از ۴۵ هزار کتاب و کاتالوگ نمایشگاهی، ۱۰۰ اشتراک مجله، ۵ هزار فایل از هنرمندان کانادایی، فایل های صوتی، اسلایدها و کاتالوگ های حراجی است. بخش بایگانی شامل مقالات رسمی و سوابق فعالیت های گالری از زمان تاسیس آن در سال ۱۹۳۱ است. علاوه بر این، مقالات شخصی نقاش ها و هنرمندان در این بخش نگهداری می شوند.

گالری هنر ونکوور در کانادا

آدرس و ساعات بازدید

قیمت بلیت
بزرگسال۲۴ دلار
افراد بالای ۶۵ سال۲۰ دلار
دانش آموزان (با ارائه کارت معتبر)۱۸ دلار
کودکان ۶ تا ۱۲ سال۶٫۵ دلار
کودکان زیر ۵ سالرایگان
اعضای گالریرایگان

آدرس: ۷۵۰ Hornby St, Vancouver, BC V6Z 2H7, Canada

ساعات بازدید: هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ عصر – سه شنبه ها تا ساعت ۹ شب

منبع: vanartgallery.bc.ca

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد