گذراندن تعطیلات در صوفیا مثل بلغاری ها!

سفر به بلغارستان

گذراندن تعطیلات در بلغارستان مثل بلغاری ها این هدف را دارد که بتواند مقاصد گردشگری دیدنی بلغارستان و کارهایی که باید انجام دهید را از دید یک فرد بومی این کشور به شما بگوید. مثلا مواردی که در هیچ کتابچه ی راهنمای سفری نمی توانید پیدا کنید، کافه ها و رستوران هایی که در خیابان ها و کوچه هایی قرار دارند که به دور از چشم افراد عادی هستند، مکان های دیدنی جادویی ای که در سفر به آن شهر یا کشور باید امتحان کنید و… این سری از پست های «گذراندن تعطیلات در …» فقط مختص به بلغارستان نیست و در روزهای آینده می توانید در مجله ی گردشگری الی گشت، نوشته های مربوط به کشورهای دیگر را هم ببینید.

سفر به بلغارستان
مطالب مرتبط:
به این ۴ دلیل دلباخته ی بلغارستان می شوید!
صومعه ریلا، جواهر پنهان بلغارستان

امروز قصد داریم تا به همراه الی گشت، سفر به بلغارستان و کنیم و به صوفیا پایتخت این کشور برویم و این شهر را از دید ۲ فرد بومی به نام های Teodora و Sianna ، ببینیم.

کمی بیشتر از صوفیا بدانید

صوفیا پایتخت بلغارستان، شهر تضادهاست و رشد زیاد و سریعی که در چند سال گذشته داشت است، حیرت آور است که باعث شده در لیست مقاصد گردشگری برتر اروپا برای خیلی از افراد قرار بگیرد. در قسمتی از شهر می توانید گردهمایی ها و دورهمی های جوانان را ببینید در حالیکه درست چند متر آنطرف تر تعدادی کلیسای ارتدوکس و کاتولیک وجود دارد، می توانید ساختمان های مدرن را در کنار خاننه های قدیمی ببینید و…   معماری زیبای خانه ها، خیابان های کوچکی که چیزی پنهان در خود دارند، مردم و گرم و صمیمی همگی و همه بر جذابیت این شهر اروپایی اضافه کرده اند.

شهر صوفیا

غذاهای محلی بلغارستان و صوفیا که باید حتما امتحان کنیم کدام ها هستند؟

غذاهای بلغار مخصوصا در منطقه ی بالکان بسیار لذیذ هستند و تحت تاثیر غذاهای ترکیه ای اند. در فصل تابستان، Tarator که نوعی سوپ سرد با خیار و ماست است، بسیار محبوب است. اما سنتی ترین غذایی که در این کشور می توانید امتحان کنید، بانیستا (Banista) نام دارد و نوشیدنی خوشمزه بلغاری، آیران (airan) که از ماست و آب تهیه می شود، است. پیشنهاد می کنیم حتما سالاد شاپسکا Shopska را که معروف ترین سالاد بلغارستان است و به فصل خاصی هم محدود نیست امتحان کنید.

سالاد شاپسکا

بهترین مکان برای خوردن صبحانه کجاست؟

Fabrika Daga درست در مرکز شهر قرار گرفته است و توسط افراد محلی بسیار مورد استقبال است. شاید این مکان را بتوان، سالم ترین مکان سرو صبحانه در صوفیا دانست و دلیلی که آن را به توریست ها پیشنهاد می کنیم این است که در منوی صبحانه، آیتم های بلغاری محلی و سنتی هم وجود دارد که گردشگرها می توانند امتحان کنند. از دیگر مکان های خوب صرف صبحانه، نانوایی های Bocconcino و Sun & Moon هستند.

رستوران Fabrika Daga

بهترین مکان برای خوردن شام کجاست؟

اگر دوست دارید غذاهای محلی و سنتی بلغارستان را امتحان کنید، حتما سری به رستوران Manastirska Magernitsa، Before & After و Hadjidraganovite Izbi بزنید. منوهای این رستوران های بی نهایت خوشمزه هستند.

منوی رستوران Manastirska Magernitsa

اگر بخواهیم ۳ جاذبه ی برتر صوفیا را ببینیم، کدام ها هستند؟

کلیسای جامع The Alexander Nevsky یکی از نمادهای صوفیا و از پر بازدید ترن جاذبه های آن است و دومین کلیسای بزرگ ارتدوکس در بالکان محسوب می شود. ساختمان Saint George که بین ریاست جمهوری و هتل شراتون قرار گرفته است، یکی دیگر از مکان های پر بازدید صوفیا محسوب می شود. یکی دیگر از مکان ها، که معماری فوق العاده زیبایی دارد و هزاران گردشگر را به تنهایی جذب می کند، کلیسای روسی (The Russian Church) نام دارد.

کلیسای جامع The Alexander Nevsky
شهر وارنا را با همه ی زیبایی هایش بشناسید (قسمت اول)
شهر وارنا را با همه ی زیبایی هایش بشناسید (قسمت اول)
کاخ بالچیک، اقامتگاهی سلطنتی در نزدیکی وارنا
کاخ بالچیک، اقامتگاهی سلطنتی در نزدیکی وارنا
چطور از فرودگاه بورگاس بلغارستان به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه بورگاس بلغارستان به مرکز شهر برویم؟
معرفی هتل ۵ ستاره ادمیرال وارنا
معرفی هتل ۵ ستاره ادمیرال وارنا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code