گشت و گذار در گرانترین ساختمان اداری سنگاپور

تاریخچه ساختمان پارک ویو اسکوئر سنگاپور در یک دقیقه

ساختمان پارک ویو اسکوئر Parkview Square سنگاپور بنایی هنری، با ابهت و نمادین به شمار می ‌رود. می ‌گویند یکی از گران ترین ساختمان های اداری سنگاپور است که ساکنان معتبری چون کنسولگری افتخاری عمان و سفارتخانه‌ های امارات متحده عربی، اتریش و مغولستان در آن جای دارند. با الی گشت همراه باشید تا از این ساختمان معروف بیشتر بدانید.

مطالب مرتبط:
باغ وحش سنگاپور
جاذبه های دیدنی شهر مدرن سنگاپور
ساختمان پارک ویو اسکوئر

به این ساختمان اغلب به شوخی میدان گاتهام (شهر مشهور داستان‌های بتمن) هم گفته می ‌شود؛ چون شباهت ‌های زیادی به شهر گاتهام دارد. شرکت طراحی آمریکایی جیمز آدامز دیزاین با همکاری موسسه سنگاپوری معماری دی پی، هنگام طراحی و ساخت این بنا تا حد زیادی از ساختمان چانین که سال ۱۹۲۹ در نیویورک ساخته شده، الهام گرفته است. از همین رو، فضای اداری داخلی خیلی مدرن است ولی در مقابل، نماهای خارجی، هنری طراحی شده و در آن از گرانیت تیره، برنز، مبلمان با نور زاویه‌ای و دکوراسیون متناسب‌ آن بهره گرفته شد است.
در لابی ساختمان قسمتی شبیه به کافه را مشاهده خواهید کرد که بهانه های زیادی برای توقف در ساختمان به دستتان می دهد! اما یادتان باشد چندان از توریست ‌های عکاس خوششان نمی ‌آید. نوشیدنی و دسرهای این کافه در سه طبقه چیده شده اند. درست روبروی این ساختمان بعد از گذرگاه طاق دار، وارد میدانگاهی می شوید که مجسمه های باشکوه پیرامونش، پیازاهای ایتالیا را در ذهن تداعی می کند؛ پیکره‌ های برخی از فلاسفه، هنرمندان و رهبران شهیر جهان چون سالوادور دالی، پلاتو و سون یات سن در این میدان جلب توجه می کند. در مرکز میدانگاه مجسمه زیبایی از یک مرغ ماهیخوار طلایی وجود دارد که رو به سمت چین دارد. روی مجسمه شعری از زبان مرغ ماهیخوار دیده می ‌شود که حسرت بازگشت به خانه ‌اش را دارد. در خود ساختمان نیزعناصر گوتیک فراوانی چون مجسمه هشت مرد که هر کدام گوی بلورینی در دست دارند و ظاهرا از ساختمان محافظت می ‌کنند، به کار رفته است.

تجربه سفری لذت بخش تر با این ایده های جدید
بزرگ ترین بندر اروپا در کدام کشور است؟
ثروت سیاه ایران در این چشمه ها نهفته است!
چرا انسان ها از خاموش کردن چراغ های این شهر وحشت دارند؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code