گردش در منطقه سلطان احمد استانبول

منطقه سلطان احمد استانبول

استانبول شهر خیلی خاص ترکیه است و با وجود اینکه پایتخت آن نیست اما می توان گفت قلب تپنده ی آن است. حتی کوچه پس کوچه های قدیمی این شهر هم رنگ و بوی خیلی خاصی دارند و از هر جای دیگر متفاوت ترند. با انتخاب تور استانبول، این شانس را دارید که هم شکوه معماری و تاریخ قدیم را ببینید و هم از یک جای مدرن و پر جنب و جوش دیدن کنید. در این مطلب از الی گشت می خواهیم با هم سری به یکی از دوست داشتنی ترین محله های استانبول بزنیم. منطقه ی سلطان احمد، قطب تاریخی این شهر و پایتخت قدیمی استانبول در زمان امپراطوری های بیزانس و عثمانی است. اگر خیلی گشت گذار در مراکز خرید و دیدن زندگی شبانه راضی تان نمی کند، باید هتل تان را در منطقه ی سلطان احمد رزرو کنید چون تمام جاذبه های اصلی و دیدنی، در این منطقه که به آن «قلب استانبول قدیم» هم گفته می شود، نهفته است.

منطقه سلطان احمد استانبول

راهنمای سفر در منطقه ی سلطان احمد

مطالب مرتبط:
تفریحات متفاوت استانبول را تجربه کنید!
لطفا این پیشنهادها را در سفر به استانبول جدی بگیرید

چند روز زمان برای بازدید از این منطقه لازم است؟ حداقل ۲ روز

چطور باید به این منطقه برویم؟ بعد از رسیدن به فرودگاه آتاتورک استانبول می توانید از سرویس های حمل و نقلی که در خود فرودگاه است، استفاده کنید.

چه غذایی بخوریم؟ دستتان برای انتخاب باز است، از غذای سنتی ترکی تا چینی و هندی و غذای دریایی را می توانید انتخاب کنید.

چطور اطراف این منطقه را بگردیم؟ نکته ی خیلی خوبی که درباره ی تمام جاذبه های محله ی سطان احمد وجود دارد این است که از یک جاذبه تا جاذبه ی دیگر، راحت با پای پیاده می توان رفت.

آیا برای گشت و گذار در این منطقه، نیاز به راهنما است؟ خیر اما اگر کسی نیست تا راهنمایی تان کند، پیشنهاد می کنیم حتما یک کتابچه ی راهنما که با جزییات کامل باشد را همراهتان داشته باشید چون بازدید از یک بنای تاریخی در صورتی که تاریخچه یا حقایق آن را بدانید و در مورد آن اطلاعاتی داشته باشید، مطمئنا خیلی لذت بخش تر است.

سلطان احمد

جاذبه های گردشگری محله ی سلطان احمد استانبول

مسجد آبی (Blue Mosque): تاریخچه  یاین مسجد شش مناره ای، به سال ۱۶۱۶ برمی گردد. نامگذاری این مسجد، بدلیل وجود کاشی های آبی ای است که در داخل آن استفاده شده است. این مسجد در همه ی اوقات به جز وقت نماز، باز است.

ایا صوفیه (Hagia Sophia): جایی که قبلا کلیسا بعد مسجد و حالا هم یک موزه شده است ممکن است از بیرون خیلی حیرت زده تان نکند اما همینکه وارد آن می شوید، با تصویری روبرو می شوی که قابل مقایسه با هیچ چیز دیگری در دنیا نیست و تا ابد در ذهنتان می ماند.

بازار آراستا (Arasta Bazaar): این بازار در کنار مسجد آبی قرار دارد و فضایی خیلی آرامتر از بازار بزرگ استانبول دارد. در بازار آراستا می توانید جواهرات، پارچه و فرش خریداری کنید. علاوه بر این، یک موزه ی هنر کوچک هم در آن قرار دارد.

کاخ توپکاپی: این کاخ، اولین خانه ی  سلاطین عثمانی بوده است و یک گنج با ارزش از جواهرات، لباس ها و زره های به جا مانده از آنها است.

کاخ توپکاپی

آب انبار قصر سلطنتی (Basilica Cistern): یک در کوچک باز می شود و با پایین رفتن از ۵۲ پله، وارد دنیایی از یک آب انبار شگفت انگیز که کاخ توپکاپی را تغذیه می کرده است، می شوید.

میدان اسب دوانی (Hippodrome): میدانی که درست در میدان سلطان احمد قرار گرفته است، شاید شکوه سابقش را به عنوان یک محل پر جمعیت و پر هیاهو در دوران امپراطوری بیزانس نداشته باشد اما هنوز هم دیدنی است

لطفا این پیشنهادها را در سفر به استانبول جدی بگیرید
۱۰ کاری که در سفر به استانبول نباید فراموش کنید!
انعکاس سبک بیزانس در موزه کاریه
بهترین رستوران های ارزان قیمت در محله بی‌اوغلو استانبول

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code