گردش ۴ روزه در پاریس

۴ روز در پاریس

پاریس شهری است که باید در آن تک تک لحظات را با تمام وجود حس کرد و نمی شود با عجله همه جای آن را دید. این شهر که به تاریخ، میراث، هنر و فرهنگ معروف است جاذبه های زیادی برای بازدید دارد و حتی اگر برای بار سوم باشد که به این شهر می آیید باز هم هنوز جاذبه های زیادی را ندیده اید. اگر آنقدر خوش شانس باشید که وقت کافی برای اقامتی چند روزه در این شهر داشته باشید می توانید وقت خود را زمانبندی کنید. به لطف متروی سریع این شهر رفتن از جایی به جای دیگر به آسانی هر چه تمامتر صورت می گیرد، برای شما زمانبدی مناسبی را برای ۴ روز گردش در پاریس در نظر گرفتیم که باعث می شود با برنامه بهتری بیشتر جاذبه های دیدنی این شهر را ببینید، با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
در پاریس، مثل پاریسی ها باشید!
سفر مجانی به پاریس برای چند دقیقه

روز اول

صبح: گردش ۴ روزه خود را در این شهر با تور اتوبوس گردی پاریس آغاز کنید، هیچ چیزی بهتر از نشستن بر روی طبقه بالای بدون سقف اتوبوس شما را با شهر آشنا نمی کند، تصمیم بگیرید که کجا می خواهید بروید، از خیابان اپرا بلیط تهیه کنید و سوار اتوبوس شوید. این گردش ۱ تا ۳ ساعت طول می کشد.

تور اتوبوس گردی

ناهار: ناهار را در محله لومری بخورید، لومری از معروف ترین محل های پاریس برای غذا خوردن است.

عصر: در کناررود سن گردش کنید، از روی پل قدیمی پونت نئوف رد شوید، از دو کلیسای نوتردام و سن شاپل دیدن کنید که از کلیساهای قدیمی شهر هستند و معماری و شیشه های رنگی پنجره زیبایی دارند. جنوب رود سن هم کتاب فروشی معروفی وجود دارد که کتاب های بسیار قدیمی هم در آنجا پیدا می شود.

رود سن

غروب: سوار خط ۴ قطار مترو شده، در ایستگاه مونپارناس پیاده شوید و مستقیم به سمت برج مونپارناس که بلندترین ساختمان و تنها آسمان خراش این شهر است بروید در طبقه ۵۶ این ساختمان می توانید بر روی تراس راه رفته و چشم انداز زیبایی از شهر پاریس داشته باشید و اگر هوا آفتابی و صاف باشد می توانید تا ۴۰ کیلومتر آنطرف تر را هم ببینید، این بازدید ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد.

روز دوم

صبح: اگر به هنر علاقه دارید پاریس پر از موزه و گالری است که در آن همه نوع هنری از دوره قبل تاریخ گرفته تا قرن ۲۱ ام نمایش داده می شود. اگر صبح زود از خواب بیدار شدید مستقیم به موزه لوور بروید و روز خود را در کنار آثار هنری گرانبهایی مثل تندیس ونوس میلو و تابلوی مونا لیزا آغاز کنید، بازدید از این موزه ۳ تا ۴ ساعت زمان می خواهد.

موزه لوور

عصر: : در ادامه بازدید از مکان های هنری، از کنار رود سن به سمت موزه اورسی بروید، این محل ایستگاه قطاری قدیمی است که معماری آن بسیار زیباست و بازدید از این موزه ۲ تا ۴ ساعت طول می کشد.

غروب: روز خود را با رفتن به کافه و نوشیدن قهوه های مخصوص این کشور تمام کنید.

روز سوم:

تمام روز: سوار بر قطار تندروی شهر پاریس شده و از مرکز شهر به کاخ ورسای بروید برای بازدید از این کاخ احتیاج به یک روز کامل دارید تا حسابی کاخ تاریخی ورسای را کشف کنید و همه چیزهایی که برای نمایش دراین کاخ هست را ببینید. این ساختمان مجلل قرن ۱۸، یکی از مجلل ترین کاخ های جهان است و به همین دلیل در لیست میراث جهانی یونسکو هم قرار گرفته است با بازیدد از آن می فهمید اینجا جایی است که حتما باید آن را می دیدید. این کاخ صدها اتاق دارد که یکی از آن ها تالار آینه است که معاهده ورسای در این اتاق امضاء شد. در این کاخ باغ، جنگل و پارک های زیادی برای گشت و گذار وجود دارد که در آن ها گل های زیبا و خاص، فواره ها و مجسمه های زیادی هست.

کاخ ورسای

روز چهارم

صبح: از روز آخر سفر خود بهترین استفاده را بکنید و برای دیدن چشم انداز پانارومایی زیبا از شهر پاریس به بالای طاق پیروزی بروید، این طاق یکی از مهمترین جاذبه های این شهر است و بازدید از آن بسیار خاطره انگیز خواهد شد، از اسم هایی که در زیر طاق حکاکی شده اند تا قبر سربازان گمنام، دیدن تک تک جزئیات این اثر جالب و فراموش نشدنی اشت.

عصر: در مرکز ملی هنر و فرهنگ ژورژ پمپیدو که بزرگ ترین موزه هنرهای مدرن است می توانید غرق در هنر شوید، تنها موزه ای که با این موزه رقابت می کند موزه هنر مدرن نیویورک است. در این گالری ۶ طبقه، نه تنها موزه ها، نمایشگاه ها و کتابخانه های بسیاری وجود دارد بلکه به دلیل رنگ هماهنگ نمای آن با کابل ها و سیم های برق هم معروف می باشد. مدت زمان این بازید ۳ تا ۴ ساعت طول می کشد.

غروب: اگر با همسر خود به پاریس آمده اید هیچ چیز رمانتیک تر از این نیست که سفر خود را بر روی کشتی های کروز رود سن به پایان برسانید. در این گردش یک ساعته از کنار ساختمان های تاریخی زیبای این شهر مثل برج ایفل وکلیسای نوتردام می گذرید و از زیر پل پونت نئوف که قدیمی ترین پل ایستاده در سراسر این رودخانه است نیز عبور می کنید.

کشتی های کروز رود سن

منبع: parispass.com

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code