گشت رویایی در شهر زیبای لارناکا

آشنایی با شهر بزرگ لارناکا در قبرس

لارناکا سومین شهر بزرگ قبرس و یکی از مهمترین های آن است. لارناکا شهری است که لحظه لحظه ی اقامتتان را فراموش نشدنی می کند . چه به دنبال سواحل آرام باشید و چه از طرفداران ماجراجویی، فرهنگ غنی و زندگی پر جنب و جوش شبانه لارناکا می تواند توقعاتتان را برآورده کند. در اینجا الی گشت به شما کارهایی را که می توانید در این مقصد توریستی انجام دهید، معرفی می کند:

zenobia wreck

تفریحات لارناکا

مطالب مرتبط:
بهترین مراکز خرید لارناکا در قبرس
راهنمای سفر به لارناکا در قبرس

بدون شک یکی از بهترین تفریحات لارناکا غواصی در آبهای شفاف و کریستالی آن است، اما غواصی در لارناکا بدون دیدن کشتی غرق شده ی معروف آن مزه ای ندارد. این کشتی غرق شده که زنوپیا نام دارد، یک کشتی تجاری است که در حدود ۳۰ سال پیش در دریا غرق شد. اگر به عمق ۴۳ متری دریا بروید می توانید این کشتی و فرش رنگارنگی را که هنوز در عرشه ی آن وجود دارد ببینید در اطراف این کشتی حیات دریایی بینظیری وجود دارد که شگفت زده تان می کند. چه غواص آماتور باشید و چه حرفه ای، زنوپیا چیزی است که باید ببینید!

salt lake

دریاچه ی نمک یکی دیگر از جاذبه هایی است که نظر گردشگران لارناکا را به خود جلب کرده است. این دریاچه که در واقع چهار دریاچه ی نمک بهم متصل است، در فصل زمستان میزبان فلامینگوهای کمیاب و معروف صورتی رنگ است که غذایشان را از طریق میگوهای دریاچه تامین می کنند. این دریاچه در فصل زمستان پرآب است و همینکه تابستان می رسد، آب آن تبخیر شده و در کف آن نمک به ضخامت ۱۰ سانتیمتر باقی می ماند.

larnaca fort

نمی توان به لارناکا سفر کرد و قلعه ی مشهورش را نادیده گرفت. قلعه ی لارناکا در سال ۱۶۲۵ توسط عثمانی ها برای دفاع از شهر ساخته شد که تا امروز همچنان پابرجا مانده است. در زمانهای گذشته مخصوصا در زمانی که شهر در اختیار بریتانیایی ها بود از این قلعه به عنوان زندان استفاده می شده است. امروزه در داخل این قلعه، نمایشگاه از سایت کیتون قرار دارد که می تواند برای دوستداران تاریخ جالب توجه باشد. جالب است بدانید که امروزه در فصل تابستان، از این قلعه به عنوان محلی برای برگزاری کنسرت استفاده می شود. روستای لفکارا و لئونادو داوینچی :یکی دیگر از مناطق دیدنی قبرس و شهر لارناکا، لفکارا (Lefkara) نام دارد، جایی که بخاطر تولید توری مشهور است. این روستا که در غرب لارناکا قرار دارد ، یک مکان شاد برای کشف شدن و پر از ساختمان هایی با عمارت های بزرگ و معماری جذاب، کافه های عجیب و جالب و تعداد زیادی مغازه ی فروش توری است. در بدو ورود به این روستا، زنان بومی را می بینید که در بیرون و در زیر نور آفتاب نشسته اند و توری های زیبایی را برای فروش درست می کنند. اما دلیل محبوبیت توری های این روستا چیست و چه ارتباطی با لئوناردو داوینچی دارد؟ گفته می شود در سال ۱۴۸۱، لئونارد داوینچی تکه ای توری از این روستا خرید تا آن از آن در لباس مراسم در کلیسای میلان استفاده کند. وقتی خریدتان از فروشگاه های بومی تمام شد، کوچه های باریک می توانند شما را به موزه ی این روستا ببرند که در آن آموزه هایی از زندگی سنتی مردم روستا با تاریخچه ی روستا به طور کامل وجود دارد. رفتن به این روستا از طریق وسایل حمل و نقل عمومی سخت است، بنابراین بهترین کار اجاره ی یک ماشین یا تاکسی است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد