گشت و گذار در پکن

سفر به پکن

پکن کلان ‌شهری است که در مناطق دوردست شمال شرقی چین واقع شده و زمان زیادی برای درک و کشف زیبایی ‌های آن لازم است. فسیل ‌های انسانی یافت شده در این شهر حماسی نشان دهنده قدمت بیش از ۲۳۰ هزار ساله آن است. از سویی دیگر، برخی از اولین مدارک و شواهد از هزاره قبل از میلاد در اطراف پکن امروزی یافت شده است که نشان دهنده قدمت این شهر می‌باشد. به منظور درک بهتر اهمیت کلان شهر پکن بهتر است بر ویژگی ‌های حال حاضر آن تمرکز کنیم. پکن اکنون یک شهر شلوغ، پر سر و صدا و پایتخت چین است که همواره باعث شده تا نام این کشور سرتیتر روزنامه ‌های جهان شود. از سویی دیگر، این شهر عرصه انقلاب‌ ها در چین بوده و محلی برای برگزاری بازی‌ های المپیک بوده است. با الی گشت همراه باشید تا در این مطلب به پکن گردی بپردازیم.

مطالب مرتبط:
پکن و دانستنی هایی که باید به خاطر بسپارید
قصر تابستانی پکن
پکن

بناهای تاریخی یکی از جذابیت‌های مهم پکن هستند که نشان دهنده فرهنگ و تاریخ غنی آن نیز می‌باشند. از جمله آثار تاریخی بزرگ پکن می‌توان به میدان تیان آن من و شهر ممنوعه اشاره کرد. پکن سالانه بیشترین بازدید کننده را در چین به خود اختصاص می‌دهد و توریست ‌های زیادی برای دیدن آن به این کشور سفر می‌کنند. همگان درباره دیوار بزرگ قدیمی و معروف چین که چند هزار سال پیش چینی ‌ها آن را در تلاش برای حفظ خود از شر مهاجمان مغول ساختند، شنیده‌اند و حال آنکه پکن راحت ‌ترین مکان است که از آن می‌توان با تورهای چینی برای دیدن این دیوار اقدام کرد. افرادی که برای اولین بار به شرق آسیا، چین و به ویژه پکن سفر می‌کنند، شاید این کلان ‌شهر را بسیار پرجمعیت ببینند، اما، توریست ‌هایی که عزم راسخی برای شناختش دارند، متوجه می‌شوند که پکن چیزهای زیادی برای ارائه دارد. کوچه ‌های قدیمی باریک که تقریبا اولین‌ها در نوع خود هستند، محله ‌های تاریخی قدیمی، غذاخوری ‌های بی‌حدوحصر، فروشگاه ‌های بزرگ و دریاهای بی‌پایان از جمله جذابیت‌ های پکن هستند که می‌توانند توریست ‌ها را به خود مشغول کنند.
اگرچه دانستن زبان چینی و یا سفر کردن همراه با فردی که به این زبان مسلط است، به افزایش تجربه‌ های توریست‌ها در پکن کمک زیادی می‌کند، اما، تسلط به زبان انگلیسی و استفاده از آن هم می‌تواند به ارمغان آورنده سفر خوبی برای افراد باشد. معمولاً در هتل ‌هایی که از مسافران پذیرایی می‌کنند، کارمندانی حضور دارند که به زبان انگلیسی صحبت کرده و همچنین منوی تعداد زیادی از رستوران‌ها و کافه‌ها نیز به زبان انگلیسی است و منوی تصویری نیز دارند. می‌توانید از کارمندان هتل‌ ها بخواهید که نام و آدرس جایی را که قصد دارید به آنجا بروند را برایتان بنویسند و با نشان دادن این یادداشت به راننده تاکسی به محل موردنظر بروید.

شهر ممنوعه

بهترین تجربه‌ ها در چین

اگر چه این روزها تعداد زیادی از افراد با موتور در جاده ‌های پکن آماده خدمت ‌رسانی به مسافران هستند، امّا، اگر بتوانید یک دوچرخه اجاره کنید و از آن استفاده نمایید، گشت‌وگذارتان امن ‌تر خواهد بود. از سویی دیگر امکان استفاده از  تاکسی، مترو، خودرو و اتوبوس‌ هم وجود دارد. بهترین زمان برای سفر به پکن، سپتامبر و اکتبر است که روزها گرم و آفتابی و شب ‌هایش سرد است. فصل بهار نیز به صورت کلی برای سفر به این کلان‌شهر مناسب است، مگر اینکه بدشانس باشید و در میان طوفان شن صحرای گبی گیر بیفتید. گفتنی است؛ هوای پکن در زمستان بسیار سرد و در تابستان هم بیش از حد گرم است و برای مسافرت مناسب نیست. موضوع آخر اینکه؛ سفر به پکن در روزهای خاص مانند سال نو چینی‌ ها در زمستان، روز ملی در ماه اکتبر و روز کارگر در ماه می زمان ‌های مناسبی برای سفر به پکن نیستند، به این دلیل که این کلان ‌شهر در این روزها بسیار شلوغ است.

Tiananmen

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد