alexaa

گنج های پنهان گردشگری کشف شدند! + تصویر

آشنایی با ۱۱ گنج پنهان گردشگری در دنیا

احتمالا برای شما هم پیش آمده که در سفر هایتان، ترجیح بدهید از مناطقی دیدن کنید که کمتر توریستی به آن سر زده است. معمولا جاذبه هایی که توسط افراد محلی به شما معرفی می شوند  جذابیت بیشتری دارند و دیدن آن ها سفر جذاب تر و پر خاطره تری را برایتان رقم می زند. اخیرا در پی تحقیقاتی که یک تیم بریتانیایی انجام دادند، لیستی از ۲۰ گنج پنهان دنیای گردشگری که کمتر شناخته شده اما بسیار دیدنی هستند را منتشر کردند که تاکنون به عنوان یک راز بین معدود افرادی که از آن ها اطلاع داشتند، نگه داشته شده بود. در این مطلب با ۱۱ جاذبه ی این لیست آشنا می شویم. با الی گشت همراه باشید.

سفر تنهایی

گنج های پنهان دنیای گردشگری آشکار شدند! مکان های کمتر شناخته شده ای مثل جفنا (Jaffna) در شمال سریلانکا، شهر باستانی مایای مکزیک در یاکسچیلان (Yaxchilan) و جزیره ال نیدو پانگالوسین (El Nido Pangalusian) در فیلیپین، در میان همه جاذبه های این لیست، از شهر های کوچک گرفته تا سواحل بکر، قرار گرفته اند.

سفر جاده ای

این لیست در پی تحقیقاتی فاش شد که در آن مشخص شد از هر ۱۰ نفر بریتانیایی ۸ نفر ترجیح می دهند تعطیلا ت خودشان را در جایی دور از جاذبه های توریستی و مشهور بگذرانند. فقط یک درصد از بریتانیایی ها درباره ی جزیره ی گیلی منو (Gili Meno) در اندونزی که به داشتن آب های فوق العاده شفاف و سواحل بکر معروف است، شنیده اند. در حالی که جزیره ی همسایه ی آن یعنی گیلی تراونگان (Gili Trawangan)، یکی از جاذبه های شناخته شده و از مقاصد محبوب کوله گرد ها به شمار می آید.

لذت سفر

سه چهارم از افراد در این تحقیق اظهار داشته اند که ترجیح می دهند، مقصدی را انتخاب کنند و به سفری بروند که کسی از دوستان و آشنایان شان تا به حال به آنجا نرفته است. کمتر از یک درصد از این افراد درباره ی باغ مهتاب (Mehtab Bagh) در پشت بنای تاج محل شنیده بودند.

جای تعجبی ندارد که بیشتر افراد اعتراف کردند وقتی به مکان های کمتر شناخته شده ای می روند که یک دوست به آنها معرفی کرده است، کمتر پیش می آید که آن را به افراد دیگری معرفی کنند.  در ادامه لیستی از این ۱۱ گنج دنیای گردشگری را می بینید.

۱- نمای تاج محل از باغ مهتاب (Mehtab Bagh)، هند

تاج محل

۲- جزیره گیلی منو (Gili Meno)، اندونزی

گیلی منو

۳- جزیره ال نیدو پانگولاسین (El Nido Pangulasian)، فیلیپین

جزیره ال نیدو

۴- جفنا (Jaffna)، سریلانکای شمالی

جفنا

۵- جزیره کن دائو (Con Dao)، ویتنام

جزیره کن دائو

۶- پیاده روی میان او آی ای (OIA) و ایمروویگلی (Imerovigli) در سنتورینی، یونان

سنتورینی

۷- جزیره بکیا (Bequia)، مجمع الجزایر گرنادینس (Grenadines)

بکیا

۸- جنگل های بارانی تریمبینا (Tirimbina)، کاستاریکا

جنگل های بارانی

۹- زمین های وسیع و ثبت ملی شده ی هالود (Hallowed) در ویرجینیا، آمریکا

زمین های هالود

۱۰- دریاچه نمک یویونی (Uyuni)، بولیوی

دزیاچه نمک بولیوی

۱۱- شهر ماترا (Matera) در باسیلیکاتا، ایتالیا

ایتالیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد