بلیط هواپیما

گورستانی که با ورود به آن اتفاقات هولناکی برایتان می افتد!

گورستان گریفریارز اسکاتلند

با وجود صدای شبانه ی ارواح که دل هر بازدید کننده ای را در شب ها به لرزه در میاورد و اجسادی که دزدیده می شوند، عجیب نیست که گورستان گریفریارز را یکی از تسخیر شده ترین گورستان های دنیا می دانند. ارواح خبیثه، غارتگران اجساد و هری پاتر، ممکن است به نظر موجوداتی رویایی و غیر واقعی بیایند، اما در پایتخت منحصر به فرد و تاریخی اسکاتلند، ادینبورگ، این موجودات جمع شده اند تا یکی از ترسناک ترین گورستان های دنیا را خلق کنند. با الی گشت همراه باشید تا با این گورستان تسخیر شده بیشتر آشنا شوید!

گریفریارز

در مرکز تاریخی شهر ادینبورگ، در تپه ای مشرف به شهر جدید که در دهه ۱۷۰۰ ساخته شد، گورستان ترسناک  گریفریارز قرار گرفته است که تاریخ ساخت آن به سال ۱۵۶۰ میلادی برمی گردد. از آن روز تا به حال، اتفاقات عجیب و غریبی که در این گورستان رخ داده است، آن را به مقصد پرطرفداری برای فیلم سازان، نویسندگان، جن گیر ها و طرفداران مقاصد عجیب تبدیل شده است.

گورستان در شب

جورج مکنزی، یکی از این ارواح ترسناک است که گفته می شود در این گورستان سرگردان است و بازدید کنندگان را به وحشت می اندازد. بر اساس یک افسانه، گفته می شود روح مکنزی که در طول زندگی اش، به عنوان فردی بیرحم و فریبکار در بین هم پیمانان اسکاتلند شناخته می شد، در سال ۱۹۹۹، زمانی که یک مرد بی خانمان در گریفریارز به دنبال گوری برای خوابیدن در آن می گشت، آزاد می شود.

اسکلت

زندان کووننترز، از طریق دروازه ای سنگی به این گورستان متصل می شود. این زندان زمانی خانه ی ۱۲۰۰ نفر از اعضای شکست خورده ی انقلاب ناموفق بر علیه دولت حاکم، در سال ۱۶۷۹ بود. شرایط ای زندان به قدری سخت و غیر قابل تحمل بود که گفته می شود تنها ۲۵۷ نفر از این زندانیان زنده از آن بیرون آمدند.

گورستان

در حال حاضر گفته می شود افرادی که شب ها و  در زمان تاریکی هوا به این گورستان می روند، اتفاقات عجیبی را گزارش داده اند. بسیاری از این افراد با آثار زخم، سوختگی و حتی استخوان های شکسته از این زندان و گورستان بیرون آمده اند. در سال ۲۰۰۶ گزارش هایی مبنی بر وجود ۴۵۰ حمله ی ثبت شده، ۱۴۰ فرد نابود شده و حتی مدارکی دال بر مظنون بودن روح مکنزی و دخیل بودن او در مرگ یک فرد محلی به دست آمده است.

گورستان ترسناک

در روز، این گورستان محلی زیبا و مناسب برای پیاده روی است و مثل باقی گورستان های قدیمی به نظر می آید. اما یکی از ویژگی هایی که در این گورستان بیشتر به چشم می آید، سیخ های آهنی است که بعضی از قبرها را احاطه کرده اند. چرا که در اوایل دهه ۱۸۰۰، تعدادی از اجساد این قبر ها برای انجام تحقیقات دزیده شدند و بعد از آن، خانواده ی اجسادی که در این گورستان بودند، برای حفاظت از آن ها قفسه های آهنی را دور تا دور قبرشان ساختند تا کسی به آن ها دسترسی نداشته باشد.

جالب است بدانید، جی کی رولینگ در کافه ی نزدیک این گورستان، اولین سطرهای داستان هری پاتر را نوشت.

کافه
ادینبورگ در انگلستان به روایت تصویر + ویدیو
ادینبورگ در انگلستان به روایت تصویر + ویدیو
ادینبورگ:‌هری پاتر در دنیای واقعی!
ادینبورگ:‌هری پاتر در دنیای واقعی!
چطور از فرودگاه ادینبورگ به مرکز شهر برویم؟
چطور از فرودگاه ادینبورگ به مرکز شهر برویم؟
در سفر به ادینبورگ چه جاهایی را باید ببینیم؟
در سفر به ادینبورگ چه جاهایی را باید ببینیم؟