بلیط هواپیما

یوگی های هند، زاهدان تارک ابدی دنیا

یوگی های هند

هند با کوه ها، رودخانه ها، مسیرهای پیاده روی جذاب، حیاتی وحشی بی مانند و مردمانی دوست داشتنی با فرهنگی خاص، تبدیل به مقصد مورد علاقه ی گردشگران ماجراجو شده است. فرقی ندارد به شمال، جنوب، شرق یا غرب آن بروید در هر صورت این کشور گزینه های زیادی پیش رویتان می گذارد. اما در این مطلب خیلی خاصی که الی گشت برای شما تهیه کرده می خواهیم راجع به مرتاض ها و یوگی های هند که به آنها سادهو هم می گویند صحبت کنیم. پیشنهاد می کنیم تا آخر همراهمان باشید:

مطالب مرتبط:
این ساختمان های عجیب واقعا در هند قرار دارند؟
قلعه آگرا، شاهکار دیدنی دیگری از هند

 

یوگی های هندی

مطمئنا یوگی های هند (Yogi) یکی از منحصر بفردترین جاذبه های هند هستند و خیلی ها از سراسر دنیا برای دیدن چند لحظه ی این یوگی ها، به هند سفر می کنند. به یوگی ها، سادهو (Sadhu) هم می گویند و آنها را تارکان ابدی دنیا می دانند. اما یعنی چه؟ یوگی ها یا همان مرتاض ها در یک تعریف خیلی کلی، افرادی هستند که با ریاضت های طولانی و شدید، می توانند کارهای خارق العاده ای انجام دهند. اگر بخواهیم با جزییات بیشتری بگوییم، یوگی ها باید بر ۶ شیطان درون جسم خود که مادیات، غرور، حسادت، لذت های دنیوی، خشم و طمع هستند؛ غلبه کنند. در واقع کاری که یوگی ها انجام می دهند این است که از تمام لذت های دنیا دوری می کنند و سعی می کنند تا با وقف کردن عمر خود در عبادت و تفکر، به حقیقت اصلی برسند. یوگی ها، هیچ وقت ازدواج نمی کنند و همانطور که گفته شد به شدت از لذت های دنیوی دوری می کنند و در مراحل بالا، کاملا امیال خود را از بین می برند.

مرتاض های هند

 

چرا یوگی ها بدن خود را رنگ می کنند؟

یوگی ها از طریق رنگ آمیزی بدن خود، سعی می کنند تا از آن به عنوان ابراز حالات معنوی خود با خدایشان استفاده کنند. رنگ هایی که این افراد روی بدن خود می کشند، ترکیبی از قرمز، زرد، سفید و خاکستری است و هر شکلی که روی بدن آنها کشیده می شود، نمایانگر یک حالت متفاوت است.

سادهو
همانطور که شاید دیده باشید، مرتاض ها زندگی بسیار ساده ای دارند و از هیچ زیورآلات یا لباس خاصی در زندگی شان استفاده نمی کنند. آنها گاهی عهدهای خیلی سختی با خود می بندند مثلا اینکه یک دست خود را سالها در هوا نگه دارند یا از یک دستشان هیچ وقت استفاده نکنند و… به واسطه ی همین ریاضت هاست که می توانند به توانایی های باورنکردنی و خارج از تصوری دست پیدا کنند: مثلا کارهایی مثل راه رفتن روی آتش، سوراخ کردن پوست بدن با اشیا نوک تیز و مخنلف و زنده ماندن به مدت طولانی بدون هیچ آب و غذایی؛ شرایطی که هیچ انسان عادی ای نمی تواند آن را تحمل کند.
یوگی های هند، در بخش های مختلفی از این کشور زندگی می کنند و به خصوص اگر سری به غارهای رشته کوه هیمالیا بزنید می توانید تعداد زیادی از آنها ببینید، افرادی که خودشان را از این دنیای مدرن جا کرده اند و با ریاضت های به شدت سخت توانسته اند در برابر آب و هوای طاقت فرسای هیمالیا دوام بیاورند. در واقع، رشته کوه های هیمالیا برای هندوها بسیار مقدس است و هندوها بر این اعتقادند که شیوا در آنجا زندگی می کند.

لیست پیست های اسکی موجود در ایران
لیست پیست های اسکی موجود در ایران
بزرگترین استادیوم ایتالیا، ورزشگاه سن سیرو میلان!
بزرگترین استادیوم ایتالیا، ورزشگاه سن سیرو میلان!
میلان و این ۵ جاذبه ی وسوسه انگیز!
میلان و این ۵ جاذبه ی وسوسه انگیز!
۱۰ مورد از تفریحات ویکتوریا کانادا که اصلا نباید از دست دهید!
۱۰ مورد از تفریحات ویکتوریا کانادا که اصلا نباید از دست دهید!