بلیط هواپیما

یک وبلاگ نویس سفر چه نکاتی باید بداند؟

هر وبلاگ نویسی از مهارت های اینترنتی و نویسندگی برخوردار است. 

امروزه تحولی در وبلاگ نویسی های سفر ایجاد شده است، بطوریکه تکاپو و جنب و جوش در آنها روز به روز بیشتر و به کاری بدون توقف تبدیل شده است. از آنجاییکه منبع درآمد خیلی از افراد از این راه صورت میگیرد ولی باید بگوییم با توجه به این رشد جمعیت، وبلاگ نویسی حرفه ای کار بسیار سختی است. با الی گشت همراه باشید تا با خواندن این ۱۰ نکته، در مسیر تبدیل شدن به وبلگ نویسی موفق قدم بردارید.

وبلاگ نویسی

خودتان باشید

مطالب مرتبط:
وبلاگ نویسی چطور به استارت آپ شما کمک می کند؟
محبوبیت وبلاگ های مسافرتی و وبسایت های گردشگری

جهان مجازی دیگر ظرفیت پست‌هایی کلیشه‌ای به فرم «کارهای مهم در بانکوک» را ندارد. این نوع مطالب دیگر بیش از حد نخ‌نما شده‌اند. برای شروع کار باید داستان‌ها را از نقطه‌نظری بیان کنید که بدیع باشد و خوانندگان را به خود جذب کند.

با خوانندگان خود ارتباط داشته باشید

جمع کردن توده‌‌ای از مخاطبان و خوانندگان دائمی یکی از کارهای اساسی و مهم در مدیریت وبلاگ است. زمانی طولانی را باید صرف پاسخ دادن به ایمیل‌ها و کامنت‌ها در شبکه‌های اجتماعی کنید.

پاسخ دادن باعث دوستی و نزدیکی با خوانندگان می‌شود و بدین طریق با وبلاگ‌نویس به صورت شخصی ارتباط برقرار می‌شود. از نقطه‌نظر وبلاگ‌نویسی، این عمل باعث شکل‌گیری گروهی هوادار می‌شود که به صورت پیوسته به وبلاگ مراجعه خواهند کرد.

داستان تعریف کنید

بهترین وبلاگ‌ها شامل هدف‌ها و روایت‌هایی هستند که از پس‌زمینه‌ای مشترک پیروی می‌کنند. دارا بودن تم و اهدافی بنیادی و کلی باعث جذب بیشتر مخاطبان و مراجعه‌ی مداوم آن‌ها به وبلاگ می‌شود.

بهتر است از داستان‌های کسل‌کننده و رایج دوری کرد و به خوانندگان، دنیای خاص سفر را از چشمان مسافری با کوله‌پشتی روایت کرد. برخی وبلاگ‌ها در تلاش هستند که داستان سفر به تمامی مکان‌های مندرج در یونسکو را نقل کنند و برخی دیگر می‌خواهند به تمامی کشورهای دنیا سفر کنند.

سبک داستانی خود را بیابید و به آن پایبند باشید.

نویسندگی خود را توسعه دهید

برخی از انسان‌ها مادرزاد نویسنده نیستند. سالیان متمادی است که نوشتن را تمرین می‌کنند و هر روز نکات جدیدی در این باب می‌آموزند. به عنوان یک وبلاگ‌نویس، نویسندگی ابزار و سلاح شما است. مانند مهارت یافتن در به کارگیری یک اسلحه، باید با فوت و فن نویسندگی آشنا شوید.

صدای خود را کشف کنید

یکی از اشتباهات رایج وبلاگ‌نویس‌ها، کپی کردن سبک و استایل دیگر نویسندگان دنیای مجازی است. مشکل این‌جا است که این امر اصلا طبیعی نیست و متن، نویسنده‌ی خود و روحیاتش را منعکس نمی‌کند.

صدای خودتان را بیابید، استایل خود را توسعه دهید و از این طریق کیفیت کارتان به طرز محسوسی بهبود خواهد یافت.

وبلاگ نویسی

وب‌ سایتی زیبا داشته باشید

برخی بلاگرها اهمیت طراحی وبلاگ را دست کم می‌گیرند. تصور کنید که سایت شما همانند ویترین یک فروشگاه است. هیچ‌کس از فروشگاهی کهنه و نازیبا خریداری نمی‌کند. همین مسئله در مورد وبلاگ‌ها هم صدق می‌کند.

نیاز است وقت زیادی را در مقابل نمایش‌گر به خواندن کد‌های سایت و اصلاح عکس‌ها بپردازید.

اگر در طراحی وب‌سایت سر رشته ندارید بهتر است هزینه‌ای پرداخت کنید تا کسی شما را در این امر یاری ‌دهد. قالب وبلاگ ویترین شما است و باید دوستانه و حرفه‌ای به نظر بیاید.

شبکه‌‌های ارتباطی

قسمت اعظمی از کار کردن با وبلاگ در پشت پرده است و نوعی تجارت از طریق ارتباط و دوستی به حساب می‌آید. کامنت گذاشتن در وبلاگ‌های دیگر ایمیلی را به صاحب آن ارسال می‌کنید و این نقطه‌ شروع دوستی و همکاری است.

از ساز و کار اینترنت آگاه شوید

حتی اگر بهترین روایت دنیا را هم پست کنید، اگر کسی به سایت شما مراجعه نکند کارتان بی‌ارزش است.

از ساز و کار موتور جستجوها آگاه شوید و از این راه محتوای خود را بهتر در اختیار مخاطبان قرار دهید. چیزهای از قیبل شبکه‌های اجتماعی و SEO (بهینه‌سازی موتور جستجو) اهمیتی حیاتی برای جذب مخاطب دارند.

در شبکه‌های اجتماعی فعال باشید

شبکه اجتماعی روشی مفرح برای ارتباط با خوانندگان وبلاگ است. ممکن است هر روز فرصت پست گذاشتن نداشته باشید، بنابراین از طریق شبکه‌های اجتماعی می‌توانید نگاهی اجمالی از زندگی خود را با مخاطبان به اشتراک بگذارید.

‌در شبکه‌های اجتماعی آن‌ها درباره‌ی آخرین ماجراجوی‌هایتان مطلع خواهند شد و این امر اشتیاق‌شان برای خواندن داستان کامل در وبلاگ را افزایش می‌دهد.

زیاد عکس بگیرید

به وبلا‌گ‌نویس‌های تازه‌کار که مهارت اندکی در عکاسی دارند توصیه می‌شود که دست از عکاسی نکشند و بیشتر تلاش کنند.

هزاران عکس از زوایای مختلف بگیرید و در سرانجام کار با برگزیدن کارهای مورد پسندتان استایل خود را کشف کنید. وجود عکسی ایده‌آل در میان تعداد زیادی عکس بسیار محتمل‌تر است.

ممنوعیت استفاده از Segways برای گردشگران در بارسلونا
ممنوعیت استفاده از Segways برای گردشگران در بارسلونا
دنیای تکنولوژی با خوبی ها و بدی هایش!
دنیای تکنولوژی با خوبی ها و بدی هایش!
آنچه از نوآوری در صنعت گردشگری ژاپن، باید یاد بگیریم
آنچه از نوآوری در صنعت گردشگری ژاپن، باید یاد بگیریم
گردشگری مجازی، دور دنیا با یک کلیک
گردشگری مجازی، دور دنیا با یک کلیک