۶ پیشنهاد متفاوت برای سئول گردی

جاذبه های دیدنی سئول، کره ی جنوبی

سئول، پایتخت شلوغ و پیشرفته کره ی جنوبی، شهری سرگرم کننده، عجیب و غریب و پر از جاذبه های متنوع است که تقریبا می تواند هر سلیقه ای را راضی کند. حضور پر رنگ بناهای باستانی و تاریخ این شهر در کنار بخش های پیشرفته و آسمان خراش های آن، از نکات قابل تحسین این شهر است. با الی گشت همراه باشید تا با ۶ جاذبه ی دیدنی سئول آشنا شوید.

سئول

۱- پارک هانگنگ (Hangang)

مطالب مرتبط
سئول از دریچه‌ی دوربین + ویدیو
دانستنی های جالب از شکم گردی در کره جنوبی

پارک هانگنگ، یکی از جاذبه های متفاوت سئول است که در کنار رودخانه ی هانگنگ قرار گرفته است. این پارک پیاده روی بزرگ و روبازی دارد که فضای خوبی را برای پیاده روی و دوچرخه سواری بازدید کنندگان فراهم کرده است. پارک هانگنگ، یکی از بهترین نقاط شهر برای به دست آوردن آرامش و فاصله گرفتن از شلوغی و سر و صدای شهر است.

هانگنگ سئول

۲- اورلند (Everland)

اورلند یکی از بزرگترین پارک های تم (Theme) دار کره و پربازدید ترین پارک تم دار در دنیا است. این پارک در فاصله ی نیم ساعت الی ۴۰ دقیقه ای از سئول قرار گرفته است و از آن دسته جاذبه هایی است که دیدنش خالی از لطف نخواهد بود. می توانید یک روزتان را به گردش و کشف زوایای مختلف این پارک بگذرانید. پارک اورلند معمولا شلوغ است و جمعیت زیادی خصوصا در روزهای تعطیل برای بازدید آن به اینجا می آیند.

اورلند سئول

۳- کاخ چانگ دو گانگ (Changdeokgung)

از آنجایی که این کاخ در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است، یکی از مهم ترین آثار باستانی و دیدنی های سئول است که باید در سفرتان به این شهر ببینید. در بازدید از این کاخ حتما سری به هوون (Huwon) یا باغ مخفی آن بزنید. بازدید از این باغ فقط توسط تورهایی که در آن برگزار می شود امکان پذیر است. می توانید برنامه تان را طوری تنظیم که تا قبل از ساعت پایان کار باغ به آن برسید و از طریق این تورها باغ های مخفی این کاخ را کشف کنید.

چانگ دو گانگ سئول

۴- می یونگ دونگ (Myeongdong)

می یونگ دونگ، یکی از بهترین نقاط شهر سئول برای خرید است. بهتر است برای خرید سوغاتی سری به این خیابان معروف بزنید. بیشتر جذابیت بازار های این چنینی به این است که ندانید قرار است با چه چیزی روبرو شوید. بنابراین با یک ذهن باز و کیف پر پول، خودتان را برای بهترین معامله ها آماده کنید.

میونگدانگ سئول

۵- اینسادونگ (Insadong)

یکی از بهترین راه های نزدیک شدن به مردم و آشنایی بیشتر با فرهنگ کره ای، بازدید از این منطقه است. این محله، مملو از مغازه ها، چایخانه ها، بوفه ها و رستوران های متعددی است که می توانید خوشمزه ترین ها را در آن ها پیدا کنید. این منطقه با داشتن بیش از ۱۰۰ گالری یکی از نقاط محبوب برای خرید سوغاتی هم به شمار می آید. همچنین می توانید در اینجا لباس های سنتی، کتاب های قدیمی و سفالینه های قدیمی را پیدا کنید که برای سوغاتی بسیار مناسب هستند.

اینسادونگ سئول

۶- بونگونسا (Bongeunsa)

عبادتگاه بونگونسا در منطقه ی گنگنام، یکی از بناهای آرامش بخش و محبوب سئول است. می توانید در آن نظاره گر تضاد جالب یک بنای باستانی با منظره ی برج های سر به فلک کشیده و مدرن این شهر باشید.

بونگونسا سئول

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد